Strona 10 z 21 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    2 stopniowe ogrzewanie kierownicy (imho w Giulii jest zbyt ciepłe)
    W Stelvio tez czesto robi sie zagorace....nawet w Alpejskiej zimie....przydaloby sie dwustopniowe....AR slyszycie te komentarze?

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no mogloby byc, ale tak naprawde to chodzi o to zeby sobie wlaczyc na poczatku a potem jak juz kierownica I auto sie nagrzeja wylaczyc. raczej nie widze potrzeby zeby ogrzewanie (lekkie) dzialalo caly czas, tylko o to zeby po skrobaniu auta w zimie, jak najszybciej rozgrzac rece I poczuc sie milo. ja tam sie ciesze na podgrzewanie w Giuli, nigdy wczesniej nie mialem I zawsze mi tego brakowalo. brakuje opcji zeby wziasc podgrzewana kierownice bez brania elektrycznych I podgrzewanych siedzen - tu jest problem w konfiguratorze ze nie da sie zrobic tanszej wersji Giuli z podgrzewaniem kierownicy (takich wymuszen jest wiecej niestety - lepsze audio to trzeba brac dostep bezkluczykowy, skora na desce to trzeba brac Veloce + najwyzsze audio + dostep bezkluczykowy, szeroki ekran to tylko z Navi I AA/CP za jedyne 13.5tys (w Stelvio mozna bez navi) itp itd)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-03-2018 o 14:23
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #93
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Ja natomiast od pol roku widzialem tylko 2 lub 3 Stelvio. Jedno z wpozyczalni na lotnisku w MUC, drugie na polnocy Niemiec, i trecie zaparkowane w Wiedniu, Austria. Mimo ze krece sie po Monachium, Stutgardzie, na polnoc do Amstrdamu, na wschod do Wiednia, itd.
    Ja mam podobne odczucia. Robiłem ostatnio, mniej niż miesiąc temu, przelot w dwie strony przez III Rzeszę, Austrię, Szwajcarię do Włoch. I tak - we Włoszech nasza Żulia była jedyną. Po drodze widziałem z jedno Stelvio (w parkingu podziemnym hotelu w Schwabach, Niemiec wyraźnie obczajał naszego Żula) i chyba 0 Żulii. Oczywiście świat nie stoi VW i BMW, ale Alf było ledwo co. Czego było dużo to polskich lawet w okolicy Drezna.

    Najwięcej szwabskich aut to było z kurą na masce. Strasznie im się skodzianki rozpleniły, no i ich kierowcy to często obstruenci lewego pasa...

    Rok temu we Włoszech widziałem 1 Żulię (pod outletem Loro Piany, niebieską Q, więc liczy się minimum za 2) i jedno 4C. No i troszkę Żuliet.

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no mogloby byc, ale tak naprawde to chodzi o to zeby sobie wlaczyc na poczatku a potem jak juz kierownica I auto sie nagrzeja wylaczyc. raczej nie widze potrzeby zeby ogrzewanie (lekkie) dzialalo caly czas, tylko o to zeby po skrobaniu auta w zimie, jak najszybciej rozgrzac rece I poczuc sie milo. ja tam sie ciesze na podgrzewanie w Giuli, nigdy wczesniej nie mialem I zawsze mi tego brakowalo. brakuje opcji zeby wziasc podgrzewana kierownice bez brania elektrycznych I podgrzewanych siedzen - tu jest problem w konfiguratorze ze nie da sie zrobic tanszej wersji Giuli z podgrzewaniem kierownicy (takich wymuszen jest wiecej niestety - lepsze audio to trzeba brac dostep bezkluczykowy, skora na desce to trzeba brac Veloce + najwyzsze audio + dostep bezkluczykowy, szeroki ekran to tylko z Navi I AA/CP za jedyne 13.5tys (w Stelvio mozna bez navi) itp itd)
    Jak juz o tym rozmawiamy to problem polega na tym, że grzana jest tylko cienka warstwa zewnętrzna kierownicy. Jak jest bardzo zimno to efekt jest taki, ze z zewnątrz już jest zbyt ciepła aw środku zimna i jak się wyłączy to zimno zaczyna przeważać i trzeba jeszcze raz włączyć żeby temp się wyrównała.

    Co do stopni to nie czaje po co są w fotelach i to jeszcze 3. Tam faktycznie ZAWSZE sytuacja wygląda tak, że grzeje się na maxa do momentu gdy już jest ciepło i wyłącza bo po co grzać dalej jak jest ciepło i sam tyłek już ugrzał i nawiew też przeważnie już pracuje po takim czasie. Jeszcze nigdy nie użyłem innego stopnia jak 3.

    btw W kwestii ogrzewania foteli można jeszcze sporo poprawić. Jeździłem Subaru XV i tam ciepło na fotelach jest już po 20-30 sek W Giulii to po 2-3 min Niestety Włosi nigdy nie mieli tego dobrze zrobionego może dlatego że w ich kraju nie ma sim -20C
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak juz o tym rozmawiamy to problem polega na tym, że grzana jest tylko cienka warstwa zewnętrzna kierownicy. Jak jest bardzo zimno to efekt jest taki, ze z zewnątrz już jest zbyt ciepła aw środku zimna i jak się wyłączy to zimno zaczyna przeważać i trzeba jeszcze raz włączyć żeby temp się wyrównała.

    Co do stopni to nie czaje po co są w fotelach i to jeszcze 3. Tam faktycznie ZAWSZE sytuacja wygląda tak, że grzeje się na maxa do momentu gdy już jest ciepło i wyłącza bo po co grzać dalej jak jest ciepło i sam tyłek już ugrzał i nawiew też przeważnie już pracuje po takim czasie. Jeszcze nigdy nie użyłem innego stopnia jak 3.

    btw W kwestii ogrzewania foteli można jeszcze sporo poprawić. Jeździłem Subaru XV i tam ciepło na fotelach jest już po 20-30 sek W Giulii to po 2-3 min Niestety Włosi nigdy nie mieli tego dobrze zrobionego może dlatego że w ich kraju nie ma sim -20C
    jeśli chodzi o kierownicę to chyba inaczej się nie da- ogrzewanie to drut na kierownicy, nie wewnątrz...więc wyłączenie, a potem ponowne włączenie. natomiast jesli chodzi o 3 stopniową regulację, to przy temperaturach -15-20 przydaje się podtrzymać to ciepełko na 1, zwłaszcza jeśli nie jedzie się na tyle długo, by zdejmować płaszcz i nagrzewać wnętrze do 22 stopni inna sprawa, jak często mamy takie temperatury...

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Napiszcie szczerze o ogrzewaniu kierownicy. Nie twierdzę, że to niepotrzebne ale czy jest to takie konieczne? Jeździłem wieloma autami, w żadnym nie było podgrzewanej kierownicy i nigdy nawet nie pomyślałem, ze może się do czegoś przydać. Co innego w motorze i w Żuku, który miał kierownicę grubości słomki .

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w 159 nie mam i jest to dla mnie wielki dyskomfort. w giulii/stelvio testowalem ogrzewanie w zimie na 2 jazdach testowych i raz mialem udostepniona giulie od dealera na caly dzien, i mi bardzo pasowala ta opcja, tak ze nie wyobrazam sobie auta bez.

    w motorze oczywiscie tez mam podgrzewane manetki.

  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Obecny samochód to mój pierwszy z grzaną kierownicą (tak mi się trafiło nie zamawiałem ) i powiem, że już zawsze będę brał tę opcję. W naszym podłym klimacie to udogodnienie jest na wagę złota. Nie jestem fanem rękawiczek a już z pewnością do jazdy i ręce zawsze miałem skostniałe. Ogólnie w Giulii ogrzewanie kierownicy działa dość szybko to jest pierwszy element przy którym można się ogrzać Jakby było trzeba to bym się zamienił nawet za elektrycznie otwierane szyby
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    - dobrze zaprojektowaną przestrzeń na pas przy słupku B

    Jak mnie to wku... Jeżdźę teraz Giuliettą bo Giulia stoi w serwisie (typowe ). Wyłączam silnik, odpinam pas, puszczam i in sam wraca elegancko na swoje miejsce przy słupku B ładnie ułożony.

    W Giulii to jest jakaś parodia. Nieważne czy normalne fotele czy Veloce pas gdzieś się plącze i trzeba go ręcznie wciskać między fotel a słupek. NIGDY sam się nie ułożył na miejscu. Wysoki nie jestem (180cm) i może to kwestia ustawienia fotela ale w innych Alfach jakoś nie miałem z tym problemu. Niby pierdoła ale dziennie jak się kilkanaście razy wchodzi i wychodzi to wkurza niemiłosiernie.

    Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #100
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    - dobrze zaprojektowaną przestrzeń na pas przy słupku B

    Jak mnie to wku... Jeżdźę teraz Giuliettą bo Giulia stoi w serwisie (typowe ). Wyłączam silnik, odpinam pas, puszczam i in sam wraca elegancko na swoje miejsce przy słupku B ładnie ułożony.

    W Giulii to jest jakaś parodia. Nieważne czy normalne fotele czy Veloce pas gdzieś się plącze i trzeba go ręcznie wciskać między fotel a słupek. NIGDY sam się nie ułożył na miejscu. Wysoki nie jestem (180cm) i może to kwestia ustawienia fotela ale w innych Alfach jakoś nie miałem z tym problemu. Niby pierdoła ale dziennie jak się kilkanaście razy wchodzi i wychodzi to wkurza niemiłosiernie.

    Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
    Nie mam takiego problemu, pas uklada sie zawsze dobrze. Azar nie szukasz czasem problemow na sile?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory