Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #151
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    9

    Domyślnie

    Czyli acc jest w zasięgu?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #152
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    458

    Domyślnie

    Tak, zmieniasz przyciski, aktywujesz w MESie i cieszysz się adaptacyjnym tempomatem. Zgadałem się tydzień temu na grupie na fb z kolegą Michał Marcin, wracając z Poznania zahaczył o mnie i cieszę się ACC

  3. #153
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    auto musi mieć radar i LDW (kamere), wszystkie EU tak się da, US różnie, jak ma samo FCW (czasem takie były konfigi), a nie ma LDW to dokłada się LDW, oczywiście o ile inne firmwary na to pozwalają na ACC (w stelviach wszystkie tak, w Giuliach update starszych ~ <2017)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #154
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    9

    Domyślnie

    Nie wiesz do jakiej opcji wyposażenia potrzebne są LDW i FCW ? Skoro auto nie ma acc, ale ma radar to do czegoś są potrzebne.

  5. #155
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    bywały w usa auta z samym FCW, bywały z samym blind spot (nie powiem czy było razem z LDW) o ile kojarzę te co przyjeżdżały, 90% jak ma radar to ma ACC, tak to najczęściej było konfigurowane (może wymuszane potem w konfiguratorach na rynku?). wiesz pakietami się nie zajmuję, auta z USA nie ciągnąłem, po prostu sprawdzam opcje auta po VIN w ePer (albo w tym VIN dekoderze, po kodach opcji vs cennik europejski gdzie są kody opcji) i widze co powinno być, ewentualnie czasem zdarzały się odstępstwa że było LDW (kamera), ale nieaktywna (i brak manetek), dlatego potiwerdza się pewne sprawy choćby widząc zdjęcia auta na aukcjach, lub jak auto jest na miejscu samemu sprawdzając co jest czego nie ma itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #156
    Użytkownik Świeżak Avatar kacperr
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Jest: 159 2.0JTDm Ti / Była: Vectra GTS 1.9CDTI / Była Vectra B 2.0DTI
    Postów
    182

    Domyślnie

    Czy jest możliwe dołożenie tempomatu aktywnego do giulii ze skrzynia manualną?

  7. #157
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacperr Zobacz post
    Czy jest możliwe dołożenie tempomatu aktywnego do giulii ze skrzynia manualną?
    Jestem ciekaw jak zmieni na wyższy bieg.

  8. #158
    Użytkownik Świeżak Avatar kacperr
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    Jest: 159 2.0JTDm Ti / Była: Vectra GTS 1.9CDTI / Była Vectra B 2.0DTI
    Postów
    182

    Domyślnie

    W VW normalnie się zmienia biegi i auto dalej przyspiesza czy hamuje. W Giulii przy zwykłym tempomacie też mogę wachlować normalnie biegami i nie rozłącza tempomatu.

  9. #159
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    458

    Domyślnie

    sprzęgło nie rozłącza tempomatu? We wszystkich dotychczasowych autach z manualem i tempomatem każde wciśnięcie sprzęgła bądz pedału hamulca skutkowało wyłączeniem tempomatu

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacperr Zobacz post
    Czy jest możliwe dołożenie tempomatu aktywnego do giulii ze skrzynia manualną?
    Nie, próbowałem jednemu koledze w 2019r, auto potem było jeszcze na max updatowane (kilkanaście modułów), nie pozwoliło. Widać nie przewidzieli. W manualu adaptacyjny tempomat jest trochę wątpliwą funkcją, raczej dodaną na siłę, choć tak, w niektórych markach oferowali taki ze skrzynią manualną.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory