Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No właśnie tak to ma.dzialac witech łączy się do bazy i sprawdza opcje i na tej podstawie generuje ustawienia proxi. Wbrew pozorom ma to sens bo właśnie moze byc opcja doinstalowana przez delera I jedziesz do innego ASO zeby Ci nie skasowało ustawień..
    zgoda, tylko nie wyobrażam sobie że można to zrobić bez fizycznego podpięcia do auta, bo wtedy ktokowiek komukolwiek mógłby modyfikowac konfig auta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zgoda, tylko nie wyobrażam sobie że można to zrobić bez fizycznego podpięcia do auta, bo wtedy ktokowiek komukolwiek mógłby modyfikowac konfig auta.
    A no tak.. Bo będzie taka akcja ze ACC dorzucę pojadę do ASO i oni to zresetuja.. bo nie mam tego w w sales code przypisane..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Z czego wynika taka skomplikowana procedura z MESem?
    To powód zdjęcia kierownicy, czy wynika to z uruchomienia ACC? Pytanie może dość dziwne, ale jako że nie mam dostępu do MESa pewnie ktoś będzie musiał mnie wspomóc. Mogę całość zmontować, podłączyć i jeździć przez jakiś czas? Czy od razu po montażu trzeba programować?
    wynika ze zrobienia zmiany konfigu kompa abs/esp i zrobienia proxi? nie, jeśli założysz same przyciski nic nie będziesz musiał robić (co najwyżej jeśli odpinasz aku przed zdjęciem poduszki to może co najwyżej pokręcić kierownicą max lewo/prawo po odpaleniu i też zamknąć auto i otworzyć - to takie klasyki w alfach po odpięciu aku czy jakimś drobnym grzebanu).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    A no tak.. Bo będzie taka akcja ze ACC dorzucę pojadę do ASO i oni to zresetuja.. bo nie mam tego w w sales code przypisane..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    teraz przeczytałem dopiero tego pdf-a do chryslera- wygląda jednak że kody opcji przypisuje się bez auta po zalogowaniu w ich serwisie www, a dopiero potem przepisuje się do auta z użyciem witech-a poprzez restore vehicle configuration. wygląda to conajmniej na nieprzemyślane, bo IMHO bez podpięcia do auta, ktokolwiek kto ma dostęp serwisowy może komukolwiek na świecie zmienić konfig auta.
    jak będę na przeglądzie i updatach auta za parę tygodni, spróbuję jakoś zrobić tak, żeby diagnosta przypisał mi tą opcję do auta. bez niej nie dostanę updatu 8541 dla abs/esp który poprawia bug w działaniu ACC (jest na to od niedawna kampania, ale updaty dostają tylko Ci którzy mają ACC przypisane do auta).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Wiecie może jaki jest rozmiar klucza potrzebny do odkrecenia kierownicy w Stelvio (zakładam że ten sam co w Giuli )

    Pytam zeby skompletować klucz nim odepne poduszkę.


    A i drugie pytanie jak się dostać do akumulatora z tego co rozumiem jest w bagażniku, z tym ze widze tam kolo zapasowe. On jest pod nim? Dla bezpieczeństwa chcialem odpiac zasilanie.


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 08-04-2019 o 20:54

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T 280hp 2018
    Postów
    9

    Domyślnie

    Akumulator -> prawa ściana bagażnika, są "drzwiczki", a za nimi akumulator.

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    W Stelvio pod kołem zapasowym.
    Ostatnio edytowane przez arturo132 ; 09-04-2019 o 08:27

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    jak oceniacie dzialanie aktywnego tempomatu? na alfaowner jest gosc ktory pyta jak to wylaczyc i wlaczyc zwykly? jemu sie nie podoba ze na ruchliwych autostradach jest luka duza zrobiona przez ACC, no to ktos z sasiedniego pasa wjezdza przed niego, no to auto przyhamowuje, znow robi duza luke, znow ktos wjezdza itp. w sumie tak dziala ACC, ale w pewnych warunkach moze to denerwowac.
    czy jest mozliwosc majac ACC ustawienia trybu jakby zwyklego tempomatu? albo ewentualnie w proxi zostawienie zarowno CC jak i ACC+, czy proxi tak nie przejdzie, albo ktores i tak nie bedzie dzialac?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak oceniacie dzialanie aktywnego tempomatu? na alfaowner jest gosc ktory pyta jak to wylaczyc i wlaczyc zwykly? jemu sie nie podoba ze na ruchliwych autostradach jest luka duza zrobiona przez ACC, no to ktos z sasiedniego pasa wjezdza przed niego, no to auto przyhamowuje, znow robi duza luke, znow ktos wjezdza itp. w sumie tak dziala ACC, ale w pewnych warunkach moze to denerwowac.
    czy jest mozliwosc majac ACC ustawienia trybu jakby zwyklego tempomatu? albo ewentualnie w proxi zostawienie zarowno CC jak i ACC+, czy proxi tak nie przejdzie, albo ktores i tak nie bedzie dzialac?
    Tak, to prawda, jak ktoś nagle wskoczy przed ciebie to potrafi mocno szarpnąć. Nigdy nie zastanawiałem się nad zmianą na zwykły tempomat i też nie kojarzę takiej funkcji, chyba że gdzieś bardzo głęboko w ustawieniach.

    Edit:
    To szarpnięcie może być dlatego że kiedy ktoś przed ciebie wjeżdża auto nie wykrywa go od razu tylko po dobrych 2-3 sekundach i przy różnicy prędkości trzeba uważać żeby komuś w bagażnik nie wjechać. Natomiast jak masz kilka metrów i sam nie przychamujesz to po tych 2-3 sekundach, gościu już dawno jest ustawiony na twoim pasie a auto nagle się budzi że ktoś nagle się przed nim pojawił.


    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 09-04-2019 o 13:24

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    dzieki, ale jestes ogolnie zadowolony z ACC po przyzwyczajeniu sie do jego zachowan, czy wolalbys zwykly CC? gryze sie czy dokladac po krytycznym wpisie na AO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie no z tą krytyką to bez przesady, w prawdzie to pierwsze auto w którym mam ACC, wcześniej tylko CC. Ja używam głównie w korkach, tam to jest mistrzostwo świata. Przy większych prędkościach wolę stopę na gazie. Poza tym tempomatu głównie używasz na prawym pasie a idioci często lądują siena chama na lewy pas, a jak widzisz że ktoś chce wjechać przed ciebie to wystarczy delikatnie gaz przytrzymać żeby czujnik z przodu na moment dezaktywować, kwestia przyzwyczajenia.
    Podsumowując jedno co mogliby zmienić to żeby była szybsza reakcja na pojawiające się lub znikające auto przed tobą, bo teraz to są wieki, poza tym niema do czego się przyczepić, a ACC i automatyczna skrzynia w korkach to mistrzostwo świata [emoji12]

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Broster ; 10-04-2019 o 10:18

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory