Strona 57 z 69 PierwszyPierwszy ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 681

Temat: Wydech Ragazzon dla Veloce

  1. #561
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    czekam na przelot od ragazzona i będę zamieniał seryjny wydech. Mam w związku z tym pytanie do szanownego grona.

    Ma lub miał ktoś z Was założony catback ragazzona w Giulii (preferowane) lub Stelvio, ale w wersjach z GPF-em? Chciałem dopytać, czy faktycznie dźwięk jest zauważalnie stłumiony?
    ragazzon pl odpisal mi, ze: "Generalnie będzie lepsza praca wydechu niż oryginał, nawet jeśli ma Pan filtr GPF, tyle powiedzieli w fabryce."

    Niewiele jednak można z tego wywnioskować większość filmików ragazzona dot. Giulii na yt jest pewnie bez GPF-ow...
    Ja mam w wersji z gpf, ale skąd mam wiedzieć jak brzmią inne ;d

    Swoją drogą - ragazzon.pl nie ma pojęcia o produktach, które sprzedaje. To tylko pośrednik, który składa zamówienie u producenta, a potem przez 3 tyg nawet nie wie co się z tym zamówieniem dzieje. Ich odpowiedzi zawsze są takie, jakich oczekujesz - zachęcić, ale żeby potem nikt nie miał do nich pretensji, czyli "powinno być lepiej", "klienci mówią, że lepiej", "nikt się nie skarżył, że gorzej"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Zamów z Ali. Do miesiąca będziesz miał.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

    Ja jakbym miał zamawiać końcówki z Ali, to zamówiłbym już akrapovica. serio!

  2. #562
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jak kto woli [emoji6] oni ci wszystko mogą napisać na nich [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #563
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Jakby ktos majacy w swoim aucie gpf zamontowal ultera z klapami poprosze o odzew bo zaczynam sie zastanawiac czy warto zakladac jak nieznaczna jest tylko róznica

  4. #564
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Ja mam w wersji z gpf, ale skąd mam wiedzieć jak brzmią inne ;d
    masz na środku przelot i na końcu tłumik? czy jest duzo lepiej niz w serii czy tylko trochę, wiadomo ze u kazdego "duzo" oznacza zawsze cos innego :-) ale jest podobnie jak na filmikach na yt?

  5. #565
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    środek stock, końcowy ragazzon. Jest odczuwalna różnica w porównaniu do serii, ale nie jest męcząca. Nie strzela przy zmianie biegów. Nie wiem, no ciężko jest opisać to słowami. Powiem tak, jeżeli boisz się, że różnica będzie zbyt mało odczuwalna to bierz środkowy przelot + końcowy z klapą. Ja rok temu się bałem, że będzie za głośno i teraz zastanawiam się właśnie nad takim setupem. Po kilku tygodniach się przyzwyczaisz i wydaje się zbyt cicho. Ja szczerze mówiąc wciąż nie wiem jak brzmi pod obciążeniem, bo nikt jeszcze mojego auta nie prowadził.

  6. #566
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    ja mam środkowy przelot, końcowy ragazzon i dla mnie jest zbyt basowo. ma ktoś z Warszawy lub okolic sam końcowy - chętnie bym się przejechał. jak będzie ok to wystawiłbym na sprzedaż swój środkowy i wrócił OEM środkowy, ragazzon końcowy

  7. #567
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    ja mam środkowy przelot, końcowy ragazzon i dla mnie jest zbyt basowo. ma ktoś z Warszawy lub okolic sam końcowy - chętnie bym się przejechał. jak będzie ok to wystawiłbym na sprzedaż swój środkowy i wrócił OEM środkowy, ragazzon końcowy
    Rozumiem, ze tez masz gpfa??
    Ja właśnie w taki setup jak Ty idę, mi wlasnie brakuje niskich tonów w serii - zobaczymy, co żona powie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    środek stock, końcowy ragazzon. Jest odczuwalna różnica w porównaniu do serii, ale nie jest męcząca. Nie strzela przy zmianie biegów. Nie wiem, no ciężko jest opisać to słowami. Powiem tak, jeżeli boisz się, że różnica będzie zbyt mało odczuwalna to bierz środkowy przelot + końcowy z klapą. Ja rok temu się bałem, że będzie za głośno i teraz zastanawiam się właśnie nad takim setupem. Po kilku tygodniach się przyzwyczaisz i wydaje się zbyt cicho. Ja szczerze mówiąc wciąż nie wiem jak brzmi pod obciążeniem, bo nikt jeszcze mojego auta nie prowadził.
    Ja już zamówiłem przelot + końcowy z pucha ragazzona. Wiem, że kozak wrzucał kiedyś filmik i bardzo mi się podobało, ale on ma bez gpfa, więc pewnie u mnie będzie ciszej, ale to pewnie w przyszłym tygodniu dopiero montaż, to może wrzucę jakiś sampel na forum

  8. #568
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe byłoby porównanie stock bez/z GPF i ten sam zestaw aftermarketowego wydechu. Z tego co podaje użytkownik z alfaowner (https://www.alfaowner.com/threads/gi...#post-17551424)

    The WLTP petrol engines also lose the resonator from the front pipe that was previously located between the cat and the 1st crushed section on the exhaust. I think this is because the GPF is located at the Cat and already does a bit of resonance tuning and an additional resonator was deemed unnecessary/causing more restriction.
    Czyli w wersjach GPF nie ma rezonatora po drodze za katem a przed dodaniem GPF był. To bardzo ciekawe - jest w stanie ktoś potwierdzić?

  9. #569
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    ja bede mial końcowy Ragazzon i nie mam gpf.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Ja mam w wersji z gpf, ale skąd mam wiedzieć jak brzmią inne ;d

    Swoją drogą - ragazzon.pl nie ma pojęcia o produktach, które sprzedaje. To tylko pośrednik, który składa zamówienie u producenta, a potem przez 3 tyg nawet nie wie co się z tym zamówieniem dzieje. Ich odpowiedzi zawsze są takie, jakich oczekujesz - zachęcić, ale żeby potem nikt nie miał do nich pretensji, czyli "powinno być lepiej", "klienci mówią, że lepiej", "nikt się nie skarżył, że gorzej"

    - - - Updated - - -




    Ja jakbym miał zamawiać końcówki z Ali, to zamówiłbym już akrapovica. serio!
    ale jak mam zamówić końcówki Akrapa to wydechu Ragazzon?? Wiem,że się da ale po co. Będe dumny,że mam Ragazzona

  10. #570
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Osobiście polecam zakup przez https://shop.alfisti.net/

    Mają, o dziwo, lepsze ceny od ragazzon.pl - nawet po obecnym kiepskim kursie euro, przesyłka szybka i profesjonalna.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez IlCapitano ; 28-04-2020 o 21:58

Podobne wątki

  1. [Giulia] Veloce - wydech a DNA
    Utworzone przez Kuba_RS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:04
  2. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory