Strona 63 z 69 PierwszyPierwszy ... 135354555657585960616263646566676869 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 681

Temat: Wydech Ragazzon dla Veloce

  1. #621
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    hehe, ale powiem Wam, ze jak porownuje dzwiek ragazzona na yt (wiekszosc bez GPF-a) z tym co ja mam (z GPF-em), to u mnie trochę inaczej pyrka (nie ma tego strzału przy ujmowaniu gazu na biegu jałowym), albo ja nie umiem dobrego video zrobić
    nie jest jakoś spektakularnie i może to faktycznie przez to, że wg niektórych opinii gpf tłumi o ok 30%...

    ciekawy jestem czy z czasem ten wydech jak się faktycznie wygrzeje, to zmieni nieco barwę dźwięku
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 04-05-2020 o 16:47

  2. #622
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    W sumie to nie w tym temacie .... rozważał ktoś zmianę tylko środkowego dla dodania charakteru ? Nie powinno być tak głośno, może i nie wpadłby w rezonans, ale jest szansa że minimalnie bardziej rasowy byłby dźwięk gdyby wstawić przelot [emoji848]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #623
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Wywalić środkowy a końcowy oryginalny? Bez sensu [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #624
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    ok decyzja zapadla, dam znac jak zamontuje ultera z klapami do Giulii z gpf - em

  5. #625
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    A jeszcze szybkie pytanko. Czekam na końcówki karbonowe zza wielkiej wody i aktualnie mam stockowe srebrne. Czy dźwięk może się nieco zmienić, jeśli dojdzie ta nakładka 63mm i tym samym wydłuży rurka? czy to raczej tylko zmiana wizualna będzie?
    Teoretycznie rurka wydłuży się o jakieś 15cm.Jak patrzę na zdjęcia to ragazzon końcowy i rurka na końcu jest sporo cofnięta do środka, wydaje mi się, że nawet bardziej niż było to przy seryjnym wydechu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200504_152623.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	268913

    Ps to białe coś na zdjęciu w środku to co to jest, kojarzy ktoś?
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 05-05-2020 o 06:50

  6. #626
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    ok decyzja zapadła, dam znać jak zamontuje ultera z klapami do Giulii z gpf - em
    no ciekawe jak Ci to będzie brzmiało z tym GPF-em, jeśli dobrze rozumiem to tylko końcowa część wydechu jest tam zmieniana na tłumik z klapami, czyli jest do sterowania albo przelot na końcu 2.5" albo mniejsza puszka/puszki?

    Ja się w końcu nie zdecydowałem na ultera po miesięcznym researchu, były plusy i minusy. Ze względu na to właśnie że mam GPF-a, że ulter jednak jest 2.5", coś tam trzeba ciąć trochę plastiku z jakiejś osłony no i dochodzi trochę elektroniki czego raczej unikam+czytałem że ten silniczek do sterowania klap nie jest jakoś super jakościowy, no i musiałbym jechać specjalnie na montaż 100km (ale to w sumie niekoniecznie minus) - tak czy owak wrzuć jakiś filmik jak już będziesz po montażu

  7. #627
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    #Aliexpress 108,72 zł 34%OFF | Darmowa wysyłka czarny uniwersalny różne rozmiary tłumik wydechowy z włókna węglowego prosto błyszczący twill + czarny
    https://a.aliexpress.com/_B1sHNm

    I bez akrapa...

    Panowie mam pytanko, bo mi się te końcówki bardzo spodobały, tym bardziej, że bez napisów Akrapa. Te ori srebrne właśnie bym zmienił, jedynie mnie ciekawi, czy po założeniu nie będzie zbyt dużej szpary pomiędzy końcówką, a zderzakiem?
    Chodzi mi o średnicę, zakładał ktoś to już do Stelvio?

    I może od razu drugie pytanie, sorki, że tak pytam na łatwiznę i nie poszukam bo pewnie, jest gdzieś w wątku,
    mam końcowy Ragazzona, to średnica końcówki ma 66 czy 70 mm?
    No i może ktoś już zamawiał tę końcówkę, zatem jaka do Stelvio jeżeli chodzi o wymiar by w tym przypadku pasowała?
    Sorki jeszcze raz, ze idę na łatwiznę, ale może już ktoś zamawiał, z góry dzięki
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 05-05-2020 o 07:26

  8. #628
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    potwierdzam, ragazzon buczy jak cholera od 150km/h (do 140km/h jest znośnie wiec jak sie bedzie jechalo po Bożemu na a4 to bedzie ok ), wczoraj zrobiłem tripa po obwodnicy Krakowa plus a4 w kierunku Rzeszowa. Pomiar w kabinie przy 150km/h ok 80dB. Na serii mialem 73-74dB przy 160km/h, także jest grubo wychodzi na to, że albo środek musi być z rezonatorem (ja mam przelot i ciekawe czy seria by tutaj coś zmieniła), albo końcowy większy - albo po prostu jakieś porządne klapy. Na krótkie dystanse to jest ok,ale obawiam się trochę tripa z żonka w jej rodzinne Piecki na mazurach 500km w 1 stronę

  9. #629
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    potwierdzam, ragazzon buczy jak cholera od 150km/h (do 140km/h jest znośnie wiec jak sie bedzie jechalo po Bożemu na a4 to bedzie ok ), wczoraj zrobiłem tripa po obwodnicy Krakowa plus a4 w kierunku Rzeszowa. Pomiar w kabinie przy 150km/h ok 80dB. Na serii mialem 73-74dB przy 160km/h, także jest grubo wychodzi na to, że albo środek musi być z rezonatorem (ja mam przelot i ciekawe czy seria by tutaj coś zmieniła), albo końcowy większy - albo po prostu jakieś porządne klapy. Na krótkie dystanse to jest ok,ale obawiam się trochę tripa z żonka w jej rodzinne Piecki na mazurach 500km w 1 stronę
    Mierzysz to jakimś urządzeniem, czy apką w telefonie?
    Może sprawdzę u siebie jak będę się wybierał na przejazdzke w najbliższym czasie

  10. #630
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Mierzysz to jakimś urządzeniem, czy apką w telefonie?
    Może sprawdzę u siebie jak będę się wybierał na przejazdzke w najbliższym czasie
    apka, soundMeterem (polecam), w tym samym miejscu w aucie przy uchwycie na kratce po prawej stronie od kierowcy zeby nie bylo, ze w innym miejscu. wylaczylem wentylator i radio zeby nie zaburzac wyniku, stock przy 150km/h to 73-74dB - ragazzon: 80dB przy 150km/h

    ale [MENTION=79678]kozak[/MENTION] pisal, ze to normalne...
    ragazzonpolska odpisal mi ze winny jest srodkowy bez rezonatora...napisali niby do fabryki zapytac czy to normalne i czy da sie cos poprawic

    była przejażdżka na zimnym z żonką...mina średnia

Podobne wątki

  1. [Giulia] Veloce - wydech a DNA
    Utworzone przez Kuba_RS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:04
  2. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory