Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 225

Temat: Akumulator

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Czy ktos zna odpowiedz na to pytanie? Ważna sprawa!
    Jeśli masz EFB (tego nie wiem), to taki akumulator traktuje się jak zwykły kwasowo-ołowiowy. Czyli normalnie można ładować napięciem 14,4 i na końcu można nawet wysycać przy 16,2V (np. raz na rok, tylko tu aku odpięty od instalacji). Sam zresztą tak robię u siebie. Tryby dla AGM i GEL na pewno są dużo łagodniejsze.
    Nie wiem jakie masz opcje w tej ładowarce i co one dają na wyjściu, ale jeśli napięcie na aku jest 12,1V, to naładowany on nie jest.

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu akumulatorów streszczając moją dzisiejszą przygodę. Od roku posiadam Giulię i nigdy nie było najmniejszego problemu z odpaleniem auta. Dziś zrobiłem mały błąd. Po mroźnej nocy pod chmurką odpaliłem samochód, podjechałem 5 min do sklepu i wracając samochód jeszcze się otworzył ale po naciśnięciu guzika padł. Wszystko umarło. Podjechał kolega - odpaliliśmy go po kablach, po czym musiałem pojechać skasować błędy, które wyskoczyły (AST i ESP). Po wykasowaniu (samochód nie był gaszony) pojechałem do sklepu kupić prostownik (samochód nie był gaszony). Obecnie samochód podłączony w garażu pod prostownik ładował go około może 1h i wskazuje już, że jest naładowany. Czy to możliwe?

  3. #103
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Może aku żył na mrozie niedoładowany i stracił pojemność?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #104
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar subarist
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Levorg, Stelvio 2.0 280ps Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Koledzy - w naszym stelvio tez chyba padł aku - żona pojechała do pracy i już nie odpaliła po południu. W B-stoku ostatnie 2 tygodnie prawdziwa zima z mrozami.
    Szybkie pytanie: Gdzie podłączyć masę (minus) pod maską - mam przenośny jump starter. Plus jest pod maską pod czerwoną klapką.
    Tylna klapa się chyba nie otworzy - żona próbowała (tak to jest jak wszystko na elektrycznych siłownikach).
    Ostatnio edytowane przez subarist ; 11-02-2021 o 18:58

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Na pasie przednim, na lewo od zamka

  6. #106
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar subarist
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Levorg, Stelvio 2.0 280ps Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    dzięki

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    Podjechał kolega - odpaliliśmy go po kablach, po czym musiałem pojechać skasować błędy, które wyskoczyły (AST i ESP)
    nic raczej nie trzeba było kasować, wystarczy pierwszy rozruch, pokręcić kierą lewo prawo - środek, zgasić i po następnym zapaleniu już powinno być tip-top. Standardowa procedura przyuczenia/testu choćby po odłączeniu aku.
    Cytat Napisał kast Zobacz post
    Obecnie samochód podłączony w garażu pod prostownik ładował go około może 1h i wskazuje już, że jest naładowany. Czy to możliwe?
    coś nie halo, jeśli był rozładowany mocno, to pełne doładowanie, w zależności od prądu, ale raczej 10-20h przy typowych ładowarkach. pokazuje dobrze naładowany, czy np przerwał i sygnalizuje awarię? Jakie napięcie miał aku jak był problem albo przynajmniej jak podjechałeś do garażu, jakie teraz po jakimś czasie od "naładowania"?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    pod prostownik ładował go około może 1h i wskazuje już, że jest naładowany. Czy to możliwe?
    Aku do śmietnika. Nie uruchomisz na nim auta.

  9. #109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nic raczej nie trzeba było kasować, wystarczy pierwszy rozruch, pokręcić kierą lewo prawo - środek, zgasić i po następnym zapaleniu już powinno być tip-top. Standardowa procedura przyuczenia/testu choćby po odłączeniu aku.

    coś nie halo, jeśli był rozładowany mocno, to pełne doładowanie, w zależności od prądu, ale raczej 10-20h przy typowych ładowarkach. pokazuje dobrze naładowany, czy np przerwał i sygnalizuje awarię? Jakie napięcie miał aku jak był problem albo przynajmniej jak podjechałeś do garażu, jakie teraz po jakimś czasie od "naładowania"?
    Bałem się go wyłączać po pokręcaniu kierą. Poza tym błędy kasował mi nasz kolega z forum. Powiedziałby mi, że nic nie trzeba - "pokręć kierą, zgaś i po sprawie. Wydaje mi się, że jednak coś było na rzeczy z tymi błędami, ale ja się nie znam.

    Co do samego ładowania - to na początku pokazywał 18,5h czas do pełnego naładowania, ale jak przyszedłem do garażu po około 1h to sygnalizował naładowanie. Kupiłem w narauto dokładnie ten: norauto.pl prostownik-norauto-essential-5a-6-12v - shit? Co kupić? Boję się, że jutro znowu nie odpalę, w takim razie.

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    rozumiem. ale zmierz napięcie na aku po jakimś czasie- otwierasz maskę, zamykasz auto (nie na kluczyk) po 20 minutach wróć, zmierz i podaj - napięcie coś nam może powie.
    nie wypowiadam się o tym prostowniku, cena sugeruje że najgorszy to nie powinien być, ja za 100kę i do podładowania daje radę, ale coś wiecej to już ręcznie ze starego typu prostownika sobie raz w roku zrobię konkretniejsze ładowanie (do 15.5V na małym prądzie parę godzin).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory