Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 225

Temat: Akumulator

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rozumiem. ale zmierz napięcie na aku po jakimś czasie- otwierasz maskę, zamykasz auto (nie na kluczyk) po 20 minutach wróć, zmierz i podaj - napięcie coś nam może powie.
    nie wypowiadam się o tym prostowniku, cena sugeruje że najgorszy to nie powinien być, ja za 100kę i do podładowania daje radę, ale coś wiecej to już ręcznie ze starego typu prostownika sobie raz w roku zrobię konkretniejsze ładowanie (do 15.5V na małym prądzie parę godzin).
    A więc jest tak: Podłączyłem ponownie i zacząłem obserwować co tam się dzieje. PO podłączeniu wyskoczyło 12.9V/5.1A i zaczęło się stopniowo zmieniać 14.3V/2,6A. Ampery ciągle spadały aż do momentu, gdy nie otworzyłem drzwi kierowcy, przez co zapaliły się lampki wewnątrz itp. Wtedy znowu wskoczyło na 12.6V/5.1A. Ampery maleją z każdą sekundą. Mam wrażenie, że lecą do zera i prostownik "kończy" robotę. Na te chwilę pokazywało mi 15h do pełnego załadowania. Podejrzewam, że za pół godziny jak tam pójdę, będzie pokazywało Full.

  2. #112
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Żeby samym procesem ładowania ocenić stan aku. trzeba mieć trochę doświadczenia w zakresie elektrotechniki. Najprostszą sprawą jest zakup testera aku. lub sprawdzenie aku. pod obciążeniem w jakimś warsztacie. Cena nie profesjonalnego, ale pozwalającego ocenić stan aku. zwykłemu użytkownikowi to ok.100 - 200zł. Taki tester użytkuję już od wielu lat, zawsze przed zimą sprawdzam nim w swoich pojazdach akumulatory - wymieniam zużyte i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żebym z powodu słabego aku. nie odpalił auta.

  3. #113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    No i cyrki na całego. Poszedłem drugi raz do garażu. Prostownik oczywiście uznał, że akumulator naładowany i pracował w trybie czuwania. Jednak wystarczyło otworzyć drzwi samochodu, by znowu zaczął działać i podawać swoje 12,9V/5.1A. Po 5 minutach - gdy wszystko w samochodzie gaśnie, "coś pstryknie" (w samochodzie z przodu) i wyłącza cały system ładowania.

    Podsumowując: wydaje mi się, że prostownik jest ok, a wina leży w samochodzie. Po około 5 - 7 minutach gdy samochód "się usypia" usypia się wszystko wraz z ładowaniem aktu.

    HELP!
    Ostatnio edytowane przez kast ; 11-02-2021 o 22:57

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    No i cyrki na całego. Poszedłem drugi raz do garażu. Prostownik oczywiście uznał, że akumulator naładowany i pracował w trybie czuwania. Jednak wystarczyło otworzyć drzwi samochodu, by znowu zaczął działać i podważać swoje 12,9V/5.1A. Po 5 minutach - gdy wszystko w samochodzie gaśnie, "coś pstryknie" (w samochodzie z przodu) i wyłącza cały system ładowania.
    jeśli aku jest naładowany to normalne zachowanie auta i prostownika - otwierasz drzwi, budzą się moduły, to ciągnie z prostownika bo napiecie spada, po paru minutach wszystko się usypia i prostownik widzi że naładowany aku to przestaje ładować.

    przekonajmy się przynajmniej zgrubnie czy aku nie ma oczywistego faila. zostaw go tak jak pisałem, nieobciążony/nieładowany na jakiś czas z maską podniesioną, zmierz po 20minutach jakie masz napięcie, potem rano też i daj znać.

    są 2 możliwości teoretycznie (nie jestem specem od aku więc może naciągana jedna) - albo aku ma już mega małą pojemność (brak gęstości elektrolitu przez długie jeżdżenie na bardzo niedoładowanym, nawet zamarznięcie elektrolitu było - stąd pad) i ładuje się szybko ale z byle powodu go wyładujesz, albo masz coś nie tak z autem - tu rozumiem że kontrolki nie bardzo chciały świecić czy cokolwiek się włączyć, czy wszystko działało a tylko nie kręcił?

    BTW, strasznie trzeba od Ciebie wyciągać info, piszesz skrótowo i w panice - ciężko tak się zbiera komplet informacji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli aku jest naładowany to normalne zachowanie auta i prostownika - otwierasz drzwi, budzą się moduły, to ciągnie z prostownika bo napiecie spada, po paru minutach wszystko się usypia i prostownik widzi że naładowany aku to przestaje ładować.

    przekonajmy się przynajmniej zgrubnie czy aku nie ma oczywistego faila. zostaw go tak jak pisałem, nieobciążony/nieładowany na jakiś czas z maską podniesioną, zmierz po 20minutach jakie masz napięcie, potem rano też i daj znać.

    są 2 możliwości teoretycznie (nie jestem specem od aku więc może naciągana jedna) - albo aku ma już mega małą pojemność (brak gęstości elektrolitu przez długie jeżdżenie na bardzo niedoładowanym, nawet zamarznięcie elektrolitu było - stąd pad) i ładuje się szybko ale z byle powodu go wyładujesz, albo masz coś nie tak z autem - tu rozumiem że kontrolki nie bardzo chciały świecić czy cokolwiek się włączyć, czy wszystko działało a tylko nie kręcił?

    BTW, strasznie trzeba od Ciebie wyciągać info, piszesz skrótowo i w panice - ciężko tak się zbiera komplet informacji.
    Ok. Będę starał się bardziej przejrzyście wypisywać informacje.

    1. Akumulator ładuję przez badażnik, gdyż w tym moim prostowniku nie starcza kabla by połączyć "plus" z "minusem" (pod maską z przodu). Jest (tego kabla) tylko tyle co szerokość akumulatora. :/
    2. Za chwilę pójdę ponownie do garażu, wetknę wtyczkę w gniazdko (samochód został otwarty) i zerknę jakie podaje napięcie. Rano procedurę powtórzę.
    3. Jeśli chodzi o kontrolki itp. w momencie, gdy "umarł". To było tak, że umarł calutki. Nastała ciemność. Cała ta sytuacja wyglądała tak, że: otworzyłem go, wsiadłem, nacisnąłem guzik na kierownicy i tylko poczułem jak mi pedał hamulca oddał do góry. Cały samochód zdechł bez kszty życia. Nie paliły się żadne kontrolki, centralny zamek - nic. Jak chciałem go zamknąć z kluczyka, to zamykały się tylko drzwi kierowcy. Reszta drzwi była otwarta. Jedynie bagażnik musiałem przez schowek na narty otworzyć, bo był zaryglowany.

    Z dwojga Twoich przypuszczeń esponix, chciałbym, by ta pierwsza wersja się sprawdziła i wymiana akumulatora pomogła, bo aż boję się pomyśleć...

    Teraz wracam do garażu na pomiar.

    - - - Updated - - -

    Pomiar wykonany. Po podłączeniu prostownika do prądu (samochód nieobciążony), prostownik pokazuje 14.4V/1.5A. No i po około minucie gaśnie odliczając przez te 60 sekund od 20h do pełnego naładowania - do zera. :/

    Jak głupi byłem, tak jestem.
    Ostatnio edytowane przez kast ; 11-02-2021 o 23:27

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to co opisałeś o zdechnięciu raczej w kierunku aku jednak mnie zdecydowanie nastawia. otwórz maskę, zmierz napięcie po 20 minutach (juz 3 raz o to proszę), kolejny raz rano - bez dotykania drzwi itp w miedzyczasie czy klikania choćby centralnym. jak będziesz miał np 12.9V najpierw (jeszcze w miarę świeżo po ładowaniu) a rano 12.8V to by znaczyło że aku jest na max naładowany i sam nie bardzo traci (nie rozładowuje się). Nawet jak tak będzie to czy ma pojemność/nie jest uszkodzony w inny sposób - to już tylko testująć rozładowanie najlepiej na dedykowanym testerze który Ci zliczy Ah do rozładowania. Oczywiście możesz próbować pójść na skróty i po prostu przywlec odpowiedni aku EFB (niektórzy wkładają AGM, ale boje się że IBS nie będzie go dobrze oceniał jeśli chodzi o SoC), na te 95Ah i 800A jak u nas te wzmocnione (Varta na rynku ogólnym oferuje 850A w tym rozmiarze). Koszt tak zgaduję z 600-700zł? W ASO pewnie x2 (tam z logiem AR Varta HD 95Ah/800A)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #117
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Jest szansa, że akumulator był rozładowany a wtedy na mrozie ( a był dość spory ostatnio) zamarzł elektrolit i wtedy się aku nie naładuje do czasu jak nie odtaje.
    Natomiast, jeżeli aku jest "ciepły" i wyłącza się ładowanie po chwili to do wymiany.

  8. #118
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na pad aku. Nie baw się słabym aku, przynajmniej na próbę podłącz kablami 2-gi aku.i będziesz wiedział czy to Twój zaliczył padakę, czy coś innego boli auto. Zdarzało sie już tak, że b. słaby aku. przepali bezpiecznik w skrzynce w nogach pasażera- gasną wtedy wyświetlacze.

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Generalnie jeśli chodzi o akumulatory to głębokie rozładowanie powoduje zasiarczenie i aku nadaje się tylko na złom nawet jeśli nas to spotkało w dość nowej baterii. Nie trzyma prądu.

  10. #120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ten prostownik, który kupiłem z Norauto ma funkcję sprawdzania działania alternatora. Włączyłem tę funkcję uwzględniając po kolei to, co każą w instrukcji. Pomiar pokazał usterkę alternatora. Myślicie, że to alternator? Jadę na stację diagnostyczną przebadać akumulator.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory