Strona 9 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 225

Temat: Akumulator

  1. #81
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Giulia - no i mnie dopadła usterka akumulatora. Akumulator wytrzymał trzy i pół roku użytkowania i cztery i pół roku od produkcji, padł nagle, diagnoza - zwarcie w pierwszej celi (oczywiście po gwarancji) Nowy AGM - cena 950 zł. Zalecenie sprzedawcy raz na dwa tygodnie podłączyć ładowarkę na program - konserwacja.

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    W naszych autach chyba jest EFB i cena to około 600-650 zł. Poprawcie jeśli się myle

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Tak można kupić np Centra CL800 poniżej 500 zł

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Giulia - no i mnie dopadła usterka akumulatora. Akumulator wytrzymał trzy i pół roku użytkowania i cztery i pół roku od produkcji, padł nagle, diagnoza - zwarcie w pierwszej celi (oczywiście po gwarancji) Nowy AGM - cena 950 zł. Zalecenie sprzedawcy raz na dwa tygodnie podłączyć ładowarkę na program - konserwacja.
    U mnie akumulator wymieniony na wiosnę na gwarancji i właśnie zaczyna umierać. Przez ostatnie kilka dni dostaję z aplikacji Uconnect po kilka powiadomień dziennie, że aku rozruchowy jest rozładowany. Jak go naładuję przez noc, to jest ok, odpalam jadę do pracy 10km. Po pracy odpalam i już lecą powiadomienia. Po 100km trasie napięcie jest 12,1-12,2V. Albo jest problem z ładowaniem, albo aku pada.

  5. #85
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dokładnie miałem tak jak opisuje kolega wyżej, aż w końcu odmówił "zakręcenia". Co ciekawe ładowarka pokazywała 100% naładowania.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Mnie też od tygodnia aplikacja alfa connect zasypuje alertami o niskim poziomie naładowania aku. Co ciekawe, ta sama aplikacja wyświetla stan aku w przedziale 12,4-12,8V (sprawdzam po każdym powiadomieniu i codziennie po zakończeniu jazdy).
    Stelvio z września 2019, wcześniej nigdy taki alert się nie pojawił nawet gdy wg aplikacji stan aku był 11,7V (najniższy jaki pokazała).
    Nie mam niczego do diagnostyki żeby zweryfikować aplikację i nie wiem, w którym momencie jej wierzyć. Żadnych innych objawów słabego aku nie miałem, nawet start-stop działa jak czasem pojadę z aktywnym dla sprawdzenia.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Mnie też od tygodnia aplikacja alfa connect zasypuje alertami o niskim poziomie naładowania aku. Co ciekawe, ta sama aplikacja wyświetla stan aku w przedziale 12,4-12,8V (sprawdzam po każdym powiadomieniu i codziennie po zakończeniu jazdy).
    Stelvio z września 2019, wcześniej nigdy taki alert się nie pojawił nawet gdy wg aplikacji stan aku był 11,7V (najniższy jaki pokazała).
    Nie mam niczego do diagnostyki żeby zweryfikować aplikację i nie wiem, w którym momencie jej wierzyć. Żadnych innych objawów słabego aku nie miałem, nawet start-stop działa jak czasem pojadę z aktywnym dla sprawdzenia.
    Ostatnio w aplikacji włączyli raport o stanie auta. Całkiem możliwe że to bug, bo przed pojawieniem się tego raportu nigdy takich komunikatów nie dostawałem. Dlatego teraz będę sprawdzał woltomierzem faktyczne napięcie na aku.
    Komunikat pojawia się zwykle tuż po odpaleniu, kiedy jak wiadomo napięcie może chwilowo spaść znacznie. Powiadamiacz powinien brać to pod uwagę, a najwyraźniej alarmuje na wyrost.

    EDIT: Sprawdziłem napięcie akumulatora dobrym woltomierzem po godzinie od pozostawienia auta po przyjeździe. Jest 12,7 V, co utwierdza mnie w przekonaniu, że Włosi coś schrzanili w tych powiadomieniach. Chyba na razie odwołam wizytę w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez MietasM ; 07-12-2020 o 18:56

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    O widzisz, dobry trop! Nie wychwyciłem momentu przychodzenia powiadomień.
    No to jest nadzieja, że nasze aku jeszcze się nie zutylizowały. Natomiast jak wiadomo "problem" z ładowaniem w Giulii/Stelvio jest i odpowiada za to "ekologiczny" moduł IBS, więc cała nadzieja w koledze [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], który ma w planach opracowanie lekarstwa.

  9. #89
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    NIestety już pisałem, lekarstwo nie może powstać oficjalnie, dlatego że ingerencja w system ładowania wymaga homologacji - projekt na etapie prototypu zrobionego z ulepionych ze sobą płytek trafił na półkę - żeby zwrócił się nakład pracy i żeby zrobić to profesjonalnie to musiałby sprzedać się w paruset sztukach, a sprzedażą "z pod lady" na forach nie zrobię.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Giulia - no i mnie dopadła usterka akumulatora. Akumulator wytrzymał trzy i pół roku użytkowania i cztery i pół roku od produkcji, padł nagle, diagnoza - zwarcie w pierwszej celi (oczywiście po gwarancji) Nowy AGM - cena 950 zł. Zalecenie sprzedawcy raz na dwa tygodnie podłączyć ładowarkę na program - konserwacja.
    Ja pierdolę, przecież to żenada, by takie coś robić. Co prawda pewnie tek lepiej dla aku, ale nie po to się kupuje nowy samochód by potem się pierdolić jak za komuny, gdzie co 2 tyg. aku lądował w domu.
    Szczerze, może to nie jest dobre dla środowiska, ale to ja już wolę wymieniać aku co 4 lata, niż co tydzień się z nim pierd.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory