Strona 20 z 26 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #191
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Panowie czy po wymianie foteli z USA na EU gdzieś się wyłącza czujnik pozycjonowania foteli ?

    Kupiłem auto z typowym plastikowym środkiem, fotele z grzaniem, pamięcią (kierowca) oraz elektryką , udało mi się kupić cały środek z Lusso w wersji EU, fotele z tymi samymi funkcjami jak USA i teraz najlepsze.

    Myśląc że mogą być krzaki z zamianą foteli, przekładając je zamieniłem sterowniki, czyli fotele EU sterownik USA - to się nie udało.. po pierwsze przestało działać unoszenie skośne siedziska kierowcy (front do góry) oraz wyskoczyły następujace błędy:
    - pozycjonowanie fotela kierowcy oraz pasażera.
    - błąd zapinki pasa pasażera - oczywiście kontrolka jaśka na desce
    - radar wszedł w tryb OFF (ikona na desce - błąd w komunikacji z BCM - C140D-86 - znalazłem info że ten błąd pojawia się też gdy pojawi się problem z pozycjonowaniem foteli - to by wiele wyjaśniało.

    zamieniłem sterowniki żeby fotele dostały sterownik swój EU, od tego momentu zaczął działać fotel - podnoszenie, ale błędy pozycjonowania, radaru pozostały i nie da się ich skasować.

    Moje pytanie brzmi : czy trzeba to gdzieś jeszcze przekodować, zresetować, naumieć/ wyłączyć itd. czy najlepiej przezbroić wiązkę w ten czujnik i zmienić klamrę pasa ?

    Kiedyś miałem podobny problem w Golfie z USA, po zmianie szmat na skórę recaro z wersji EU były podobne problemy, tam musiałem przezbroić wiązki i ruszyło wszystko, tu może są też inne opcje.
    W fotelu amerykańskim sa czujniki poziomowania fotela od spodu je zobaczysz i spinki zapięcia pasów inne to jest standard prawie w wszystkich innych autach i markach usa.

  2. #192
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Czujnik znalazłem, stąd moje pytanie powyżej.

    Czy idzie je wykodowac skoro eu ich nie ma, podobnie z spinkami, jak się nie da to je przełożę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221119_130901.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	285404

  3. #193
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Czujnik znalazłem, stąd moje pytanie powyżej.

    Czy idzie je wykodowac skoro eu ich nie ma, podobnie z spinkami, jak się nie da to je przełożę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221119_130901.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	285404
    w sterowniku airbag nie wykodujesz . to nie jest system gdzie możesz sobie robić co chcesz. w instalacji będzie brakować tez kabelków do tego czujnika.
    Ostatnio edytowane przez marekkoczta ; 19-11-2022 o 20:03

  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Ok, to już wszystko jasne.

  5. #195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Do czego służy ten "czujnik poziomowania fotela"?

  6. #196
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    Do czego służy ten "czujnik poziomowania fotela"?
    Wujek google by ci powiedział a tak na szybko w usa sa np 2 czujniki odpalania lądunków i w zależności gdzie jest fotel jak daleko od lądunku wywala ile trzeba( teoria).

  7. #197
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4 280 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam,
    szukam rozwiązania na podgrzewane przednie fotele w Stelvio z 2019 roku, ale sterowane z oryginalnego panelu klimy.

    Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania:

    1) oryginalne fotele z podgrzewaniem - trochę mam obawy jednak związane z zakupem kradzionych lub powypadkowych foteli

    2) rozbiórka moich foteli i założenie mat grzewczych oryginalnych (mam nadzieję, że występuje to jako część zamienna, choć pewnie nie tania) lub zakup dedykowanych do tego modelu np. w Heating Technology.

    (aftermarketowe maty uniwersalne z przełącznikiem zamontowanym w dolnym plastiku fotela zamontuję w ostateczności więc na razie nie biorę tego pod uwagę).

    Moje fotele to zwykłe, manualne, wykorzystujące zaledwie 4 z 9 przewodów z wiązki w podłodze, wiec jest prawdopodobne, że przynajmniej wiązki elektryczne są przygotowane na więcej opcji.

    Tak, przeczytałem już cały ten wątek, ale nie znalazłem w nim zbyt wiele danych na temat instalacji grzania foteli, za wyjątkiem wspomnienia o tajemniczym eLearnie do Stelvio, którego chyba nieliczni wybrańcy mieli okazję zobaczyć.

    Załóżmy rozwiązanie nr 1, czyli oryginalne fotele - co jest jeszcze potrzebne prócz samych foteli?
    - Panel sterowania klimy z opcją grzania foteli np. 01561390670 - to na pewno
    - Moduł, który tym steruje po naciśnięciu przycisku na desce, może jakieś przekaźniki? No chyba, że to wszystko obsługuje moduł w fotelu?
    - Kodowanie, którego na razie nie mam pojęcia jak ugryźć.

    Czy ma ktoś wiedzę lub dysponuje schematem elektrycznym układu foteli przednich z podgrzewaniem, ze wskazaniem niezbędnych to tego elementów?

    Pozdrawiam

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Wujek google by ci powiedział a tak na szybko w usa sa np 2 czujniki odpalania lądunków i w zależności gdzie jest fotel jak daleko od lądunku wywala ile trzeba( teoria).
    W Google nic nie znalazłem pt. czujnik poziomowania fotela, ale jeśli działa tak jak piszesz to to raczej czujnik odsunięcia fotela.

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    To jest czujnik pozycjonowania fotela, sądzę że T9 w telefonie się popisał, reszta się zgadza, jak fotel jest blisko deski odpala się 1 ładunek a nie dwa.

  10. #200
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    W Google nic nie znalazłem pt. czujnik poziomowania fotela, ale jeśli działa tak jak piszesz to to raczej czujnik odsunięcia fotela.
    kolega tak napisał wiec go nie poprawiałem. Czy odsunięcia to tez nie jestem pewien czy to fachowe nazewnictwo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał stelvios Zobacz post
    Witam,
    szukam rozwiązania na podgrzewane przednie fotele w Stelvio z 2019 roku, ale sterowane z oryginalnego panelu klimy.

    Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania:

    1) oryginalne fotele z podgrzewaniem - trochę mam obawy jednak związane z zakupem kradzionych lub powypadkowych foteli

    2) rozbiórka moich foteli i założenie mat grzewczych oryginalnych (mam nadzieję, że występuje to jako część zamienna, choć pewnie nie tania) lub zakup dedykowanych do tego modelu np. w Heating Technology.

    (aftermarketowe maty uniwersalne z przełącznikiem zamontowanym w dolnym plastiku fotela zamontuję w ostateczności więc na razie nie biorę tego pod uwagę).

    Moje fotele to zwykłe, manualne, wykorzystujące zaledwie 4 z 9 przewodów z wiązki w podłodze, wiec jest prawdopodobne, że przynajmniej wiązki elektryczne są przygotowane na więcej opcji.

    Tak, przeczytałem już cały ten wątek, ale nie znalazłem w nim zbyt wiele danych na temat instalacji grzania foteli, za wyjątkiem wspomnienia o tajemniczym eLearnie do Stelvio, którego chyba nieliczni wybrańcy mieli okazję zobaczyć.

    Załóżmy rozwiązanie nr 1, czyli oryginalne fotele - co jest jeszcze potrzebne prócz samych foteli?
    - Panel sterowania klimy z opcją grzania foteli np. 01561390670 - to na pewno
    - Moduł, który tym steruje po naciśnięciu przycisku na desce, może jakieś przekaźniki? No chyba, że to wszystko obsługuje moduł w fotelu?
    - Kodowanie, którego na razie nie mam pojęcia jak ugryźć.

    Czy ma ktoś wiedzę lub dysponuje schematem elektrycznym układu foteli przednich z podgrzewaniem, ze wskazaniem niezbędnych to tego elementów?

    Pozdrawiam
    Szukasz jak zwykle slabo. Kombinujesz tez slabo. Kupujesz orginal i wylacznik panel zakładasz kodujesz i działa.
    Tu na kąciku poczytaj dalej jak działa.

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory