Strona 21 z 26 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Czy odsunięcia to tez nie jestem pewien czy to fachowe nazewnictwo.
    wg angielskiej wersji MES'a - "Track Position Sensor" więc to może być równie dobrze czujnik pozycji fotela, odsunięcia, położenia jak i umiejscowienia - zwał jak zwał wiadomo że chodzi o to gdzie się znajduje.


    Cytat Napisał stelvios Zobacz post
    oryginalne fotele z podgrzewaniem
    Mam taki kpl z swojego, sprawny, niezniszczony (jak nowy), z sterownikiem - grzanie, pamięci, elektryka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221110_124230.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	285406

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Czujnik znalazłem, stąd moje pytanie powyżej.

    Czy idzie je wykodowac skoro eu ich nie ma, podobnie z spinkami, jak się nie da to je przełożę. Załącznik 285404
    [MENTION=90995]tomek_poznan[/MENTION] mozna sprobowac wylaczyc w proxi.

  3. #203
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    [MENTION=90995]tomek_poznan[/MENTION] mozna sprobowac wylaczyc w proxi.
    WYKODOWAC mozna ale to nic nie da.

  4. #204
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4 280 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    kolega tak napisał wiec go nie poprawiałem. Czy odsunięcia to tez nie jestem pewien czy to fachowe nazewnictwo.

    - - - Updated - - -



    Szukasz jak zwykle slabo. Kombinujesz tez slabo. Kupujesz orginal i wylacznik panel zakładasz kodujesz i działa.
    Tu na kąciku poczytaj dalej jak działa.
    Wiele to nie wniosło, ale dzięki za chęci.

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    @tomek_poznan mozna sprobowac wylaczyc w proxi.
    1h i poprzekładałem, 20 i 21 pin w kostce głównej foteli, a klamra ma swoją własną kostkę.

    Jedno co, to sterownik nowych foteli krzaczy w Proxy - bo mu się VIN nie zgadza, a w oryginalnym nie chodzi funkcja kołyski siedziska (podniesienia frontu do góry) i bardziej będę szukał informacji (ew. kombinował) jak włączyć brakującą funkcję w moim oryginalnym sterowniku.

  6. #206
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    1h i poprzekładałem, 20 i 21 pin w kostce głównej foteli, a klamra ma swoją własną kostkę.

    Jedno co, to sterownik nowych foteli krzaczy w Proxy - bo mu się VIN nie zgadza, a w oryginalnym nie chodzi funkcja kołyski siedziska (podniesienia frontu do góry) i bardziej będę szukał informacji (ew. kombinował) jak włączyć brakującą funkcję w moim oryginalnym sterowniku.
    Dalej już nie lapie co kombinujesz sterownik usa oryginał fotele mogą być Europa zrobione dobrze i wszystko działa. Sterownik europa czy usa nie zakodujesz chyba ze nowy.

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Dalej już nie lapie
    Zaczynam się przyzwyczajać

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    sterownik usa oryginał fotele mogą być Europa zrobione dobrze i wszystko działa.
    Napiszę jeszcze raz.

    Sterownik USA, fotele Europa - nie działa unoszenie frontu siedziska - proxy wszystko na czarno

    Sterownik Europa, fotele Europa - działają wszystkie funkcje jak powinny - proxy comfort foteli na czerwono

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Sterownik europa czy usa nie zakodujesz chyba ze nowy.
    Rozumiem że raz przypisane funkcje są na amen - chcąc coś zmienić tylko nowy.

  8. #208
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Zaczynam się przyzwyczajać



    Napiszę jeszcze raz.

    Sterownik USA, fotele Europa - nie działa unoszenie frontu siedziska - proxy wszystko na czarno

    Sterownik Europa, fotele Europa - działają wszystkie funkcje jak powinny - proxy comfort foteli na czerwono



    Rozumiem że raz przypisane funkcje są na amen - chcąc coś zmienić tylko nowy.
    W sterowniku airbag nic nie zrobisz czy nowym czy starym. Auto USA fotele Europa po przeróbce czujnika zapinek wszystko działa.

  9. #209
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    W sterowniku airbag nic nie zrobisz czy nowym czy starym.
    Zejdźmy już z tego sterownika airbag, temat zapinki i czujnika rozpracowałem - co opisałem wcześniej.

    Zapewne wiesz (mam nadzieję) że fotele mają swój sterownik (kierowca od spodu) wtedy łączy się on z sterownikiem klimy jako komfort foteli (mówiąc skrótowo) to co mi nie działa to:


    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post

    Sterownik USA, fotele Europa - nie działa unoszenie frontu siedziska - proxy wszystko na czarno

    Sterownik Europa, fotele Europa - działają wszystkie funkcje jak powinny - proxy comfort foteli na czerwono
    I tu nie ma co zrobić dobrze czy źle - przekładasz sterownik do foteli i są efekty jak powyżej, jeszcze z ciekawości w sobotę podstawię fotel kierowcy USA z sterownikiem EU czy też coś przestanie działać.

    Czyli są dwie opcje - albo czymś różni się sygnał z przycisku - nie wiem, np rezystancja/sygnał na pinie i sterownik z USA jej nie rozumie, albo coś można / lub nie można zmienić.
    Jeszcze nie miałem czasu do tego przysiąść - dlatego pytam bo może ktoś już to kiedyś przerabiał i jest prosta recepta na naprawę.

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Auto USA fotele Europa po przeróbce czujnika zapinek wszystko działa.
    Widocznie się z czymś takim nie spotkałeś, sterownik USA jest 2017r, fotele są z 20r może coś przekombinowali, w weekend się tym zajmę.

  10. #210
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Zejdźmy już z tego sterownika airbag, temat zapinki i czujnika rozpracowałem - co opisałem wcześniej.

    Zapewne wiesz (mam nadzieję) że fotele mają swój sterownik (kierowca od spodu) wtedy łączy się on z sterownikiem klimy jako komfort foteli (mówiąc skrótowo) to co mi nie działa to:




    I tu nie ma co zrobić dobrze czy źle - przekładasz sterownik do foteli i są efekty jak powyżej, jeszcze z ciekawości w sobotę podstawię fotel kierowcy USA z sterownikiem EU czy też coś przestanie działać.

    Czyli są dwie opcje - albo czymś różni się sygnał z przycisku - nie wiem, np rezystancja/sygnał na pinie i sterownik z USA jej nie rozumie, albo coś można / lub nie można zmienić.
    Jeszcze nie miałem czasu do tego przysiąść - dlatego pytam bo może ktoś już to kiedyś przerabiał i jest prosta recepta na naprawę.



    Widocznie się z czymś takim nie spotkałeś, sterownik USA jest 2017r, fotele są z 20r może coś przekombinowali, w weekend się tym zajmę.
    Pod siedzeniem masz sterownik fotela podmieniałeś.

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory