Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 14151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #231
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem jakim tytule, po prostu mechanika - śruba pociągowa ma dużo zwojów to i małe luzy, prosty mechanizm na kilka pozycji ma wieksze luzy/brak przekładni?

    śledze fora od lat również zagraniczne (choć od 2 lat mam mało czasu, wiec bardzo wybiórczo), i nie było rozwiązań. szukaj swojego.
    Tytule-czyli wymiana na elektryczne

    Poszperam w tych siedzeniach jak cos się uda to podzielę się swoim doświadczeniem

    Pozdro

  2. #232
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie gwarantuje, bo moze tam nie ma kampanijnych przelacznikow a bledow nie bylo. Warto jednak sprobowac. Z drigirj strony znam przypadek ze zmiana uszkodzonego lusterka w aucie usa na jakas uzywke eu to samo powodowało-problem moze byc bardziej rozlegly.
    Wreszcie znalazłem chwilę na weryfikację tej hipotezy - niestety, nie pomogło (co można wytłumaczyć identycznymi numerami przełączników dla wersji z i bez elektryki foteli ).
    W sumie, wiązki w drzwiach dla obu wersji się różnią bo są jeszcze przyciski pamięci ustawień foteli, ale jak pisałem wcześniej - nie przekładałem boczków więc na zabawę z cała wiązką muszę znaleźć więcej czasu.

  3. #233
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No nie bardzo, gdybym chciał merca to bym se kupił merca...

    - - - Updated - - -



    W sumie to z tego słowotoku nie mam pojęcia co konkretnie planujesz, ale u mnie do wersji super z golasami weszły standard z QV bez problemu (oczywiście trzeba było MESa odpalić, a lusterka szaleją po załączeniu zasilania - może kiedyś się tym zajmę). Miałem fabrycznie wiązkę pod elektryczne fotele, naturalnie.
    Kolego ciafok, czy dobrze czytam, że udało Ci się zamontować fotele z QV z elektryką do wersji super która miała inicjalnie tylko manualne sterowanie. Czy możesz rozwiąnąć please myśl z fabryczną wiązką pod elektryczne fotele, czy to jest tylko ta standardowwa "czerwona" wtyczka, czy coś jeszcze ?
    Czy oprócz szalejących lusterek dostrzegasz jeszcze jakieś wady tego rozwiązania ?

  4. #234
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Czy możesz rozwiąnąć please myśl z fabryczną wiązką pod elektryczne fotele, czy to jest tylko ta standardowwa "czerwona" wtyczka, czy coś jeszcze ?
    W kontekście wiązki kolega ciafok pisał o przyciskach pamięci. One w Stelvio są na drzwiach i nie są w sumie tylko przyciskami pamięci foteli lecz także lusterek. I one potrzebują kawałka dodatkowej kablologii. Niedawno rozwalałem boczki ale nie zwróciłem uwagi czy one idą do sterownika lusterek w podłokietniku czy "przez zawiasy" drzwi do innego kontrolera - foteli czy innego "wyżej" który gada z nimi obydwoma. Na schemacie kontrolera lusterek nie widziałem pinów do przycisków pamięci, ale jest w nim jedna wtyczka której na schemacie nie było.

  5. #235
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Kolego ciafok, czy dobrze czytam, że udało Ci się zamontować fotele z QV z elektryką do wersji super która miała inicjalnie tylko manualne sterowanie. Czy możesz rozwiąnąć please myśl z fabryczną wiązką pod elektryczne fotele, czy to jest tylko ta standardowwa "czerwona" wtyczka, czy coś jeszcze ?
    Czy oprócz szalejących lusterek dostrzegasz jeszcze jakieś wady tego rozwiązania ?

    Hej. Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie Giulii. Ja mam wersję business, która miała manualne, szmaciane fotele. Kupiłem te czarne, sportowe fotele od Veloce i wszystko działało od startu, jedynie trzeba było proxi puścić, wymieniłem także panel klimatyzacji i uruchomiłem grzanie foteli i kierownicy. Grzanie foteli działało od startu, tylko trzeba było włączyć mesem, a jeśli chodzi o kierownicę, to musiałem ją oczywiście wymienić na grzaną i musiałem wymienić zwijacz (taśmę) airbag na taką z przyłączem do grzania i wszystko pięknie działa. Jedyny minusik, to te lusterka, które czasami zafiksują, ale i na nie jest prosty sposób...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210903_105934.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	288030 jeśli do złącza fotela masz doprowadzony taki zestaw przewodów jak na zdjęciu, to będzie ok.

  6. #236
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    ... Jedyny minusik, to te lusterka, które czasami zafiksują, ale i na nie jest prosty sposób...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210903_105934.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	288030 jeśli do złącza fotela masz doprowadzony taki zestaw przewodów jak na zdjęciu, to będzie ok.
    A to mnie kolega mocno zaintrygował. Jakie jest ten prosty sposób? W sumie już prawie nie zwracam uwagi na głupiejące lusterka i po prostu je ustawiam tak samo jak wyłączam S/S, ale jeżeli jest prosty sposób...

  7. #237
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Jakby ktoś potrzebował zwijacze z grzaniem, to zostały mi jakieś - widzę 1 używka i 1 nowa EU (1 kabel Airbag), kilka nowych USA (3 kable Airbag), i jedna polift na wpinaną wtyczkę kabla Airbag która obsłuży każdy rynek (ta chyba jest też nowa). Przy okazji, mam też używane i nowe manetki/pająki stelvio/giulia wszystkie z przyciskiem LDW i obsługujące automatyczne długie jeśli ktoś chce retrofitować do auta USA (do LDW i AHB potrzebna kamera w szybie). Jakby co to zapraszam na priv.

  8. #238
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Sposób jest taki: jak chcesz odpalić silnik, to wciskasz hamulec i naciskasz przycisk start na kierownicy i wtedy czasami wariują lusterka, a ja robię to na dwa razy, już mam taki odruch Naciskasz przycisk start bez hamulca (czyli włączasz zapłon) i potem od razu hamulec i start i lusterka stoją w miejscu.

  9. #239
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    ok, dzięki - pobawię się i zobaczę czy u mnie też się sprawdzi

  10. #240
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Hej. Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie Giulii. Ja mam wersję business, która miała manualne, szmaciane fotele. Kupiłem te czarne, sportowe fotele od Veloce i wszystko działało od startu, jedynie trzeba było proxi puścić, wymieniłem także panel klimatyzacji i uruchomiłem grzanie foteli i kierownicy. Grzanie foteli działało od startu, tylko trzeba było włączyć mesem, a jeśli chodzi o kierownicę, to musiałem ją oczywiście wymienić na grzaną i musiałem wymienić zwijacz (taśmę) airbag na taką z przyłączem do grzania i wszystko pięknie działa. Jedyny minusik, to te lusterka, które czasami zafiksują, ale i na nie jest prosty sposób...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210903_105934.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	288030 jeśli do złącza fotela masz doprowadzony taki zestaw przewodów jak na zdjęciu, to będzie ok.
    Dzięki Gregor-Wrocław, u mnie to wygląda bardzo podobnie.

    Czy moduł CSWM Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	download.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	4.2 KB
ID:	288039 znajduje się tylko pod siedzeniem kierowcy, czy powinien być również u pasażera ?
    Sprzedawca, z którym rozmawiam oferuje fotele, które mają ten moduł zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera.

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory