Strona 115 z 161 PierwszyPierwszy ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,141 do 1,150 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zależy, jakie auto, jakie firmwary (czy je w razie czego zupdatujesz - np auta z USA), który typ przełącznika. było wszystko na forach, tylko jak zawsze rozsiane, przekopywanie się przez wątki jeśli lubisz/masz czas, albo zlecenie komuś kto zrobił wiele i poświęci Ci czas na wyjaśnienie co i jak, sprawdzenia, poprowadzi za rączkę, podpowie inne sprawy itp. w razie czego zapraszam czy to do konsultacji czy do warsztatu
    Ostatnio rozmawialiśmy przez telefon na temat mojej Alfy 2017 r Veloce 2.0 T z problemem nadmuchu i fotela pasażera i kodowaniu drugiego bcm, (w serwisie za nowy pusty 2200 netto plus 360 netto kodowanie)
    Na warsztacie mam texe nanoS czy nią ogarnę proxi? Czytałem cały wątek ale już przy 80 któreś stronie straciłem zapał czy zakupić mes 4.4 i tym ogarnąć?
    Zastanawiam się nad zakupem przełącznika Widziałem na alledrogo po 400 zł, czy lepiej kupić nowy w aso?

  2. #1142
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Co do BCM jeszcze mi przyszło do głowy czy do Twojego obecnego nie mogliby spróbować wgrać firmwaru od nowa. Wiem, w ASO niby standardowa ścieżka to pusty BCM i programują, ale z przykładu 159tki znajomy miał problem z ECU, najpierw usłyszał że się nie da, a po naciskach jakoś wgrali wsad i rozwiązało problem na kilka miesięcy (to było auto w którym w historii z zagranicy już raz taka akcja była robiona, coś widocznie wadliwy ECU), docelowo jednak problem mu wrócił po kilku miesiącach i wymieniał ECU na jakąś używkę.
    Nie znam Texy, nie wypowiem się jakie tam która wersja ma opcje/możliwości.
    Przełącznik (pytasz o DNA Race)w ASO bez rabatu 390zł brutto tak więc wiesz - na allegro to i nawet po 500zł używki bez faktury - handlarzom odbija.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1143
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do BCM jeszcze mi przyszło do głowy czy do Twojego obecnego nie mogliby spróbować wgrać firmwaru od nowa. Wiem, w ASO niby standardowa ścieżka to pusty BCM i programują, ale z przykładu 159tki znajomy miał problem z ECU, najpierw usłyszał że się nie da, a po naciskach jakoś wgrali wsad i rozwiązało problem na kilka miesięcy (to było auto w którym w historii z zagranicy już raz taka akcja była robiona, coś widocznie wadliwy ECU), docelowo jednak problem mu wrócił po kilku miesiącach i wymieniał ECU na jakąś używkę.
    Nie znam Texy, nie wypowiem się jakie tam która wersja ma opcje/możliwości.
    Przełącznik (pytasz o DNA Race)w ASO bez rabatu 390zł brutto tak więc wiesz - na allegro to i nawet po 500zł używki bez faktury - handlarzom odbija.
    Nie wiadomo czy będą chcieli lub czy się da.
    Jutro będę próbował poszukać w texie owych funkcji podejrzewam że powinna mieć
    A czy masz jakiś numer przełącznika, po którym można zamówić w aso, bo zazwyczaj wołają vin.

  4. #1144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    156129321 ok 380zł brutto (z głowy podaje), chyba że jakiś rabat dadza. a w ASO mówisz im swój VIN identyfikują przełącznik, po czym pytasz jakie inne są z innymi opcjami wykreślone, podają Ci drugi i bierzesz ten. a najlepiej samemu, bierzesz VIN z otomoto jakiejś Q z tym typem przełacznika, sam szukasz w ePerze darmowym starym lub płatnie po zarejestrowaniu
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-06-2020 o 23:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    156129321 ok 380zł brutto (z głowy podaje), chyba że jakiś rabat dadza. a w ASO mówisz im swój VIN identyfikują przełącznik, po czym pytasz jakie inne są z innymi opcjami wykreślone, podają Ci drugi i bierzesz ten. a najlepiej samemu, bierzesz VIN z otomoto jakiejś Q z tym typem przełacznika, sam szukasz w ePerze darmowym starym lub płatnie po zarejestrowaniu
    Dobra już wszystko wiem
    Powiedz mi jeszcze co trzeba zmienić w proxie aby to działało
    Oczywiście rozumiem że metodą prób i błędów

  6. #1146
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    wszystko już było pisane wiele razy, było tez linkowane do zagranicznych forów. wybacz, ale ja nie mam czasu na życie prywatne, pójście na rower czy trening, tym bardziej na pisanie w kółko tego samego i to jeszcze rzeczy na których zarabiam też.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1147
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Pytanko: Stelvio model MY20 - w wyposażeniu 2xpakiet asystent kierowcy 2 - jednak brak ACC i systemów do autonomicznej jazdy
    czy jest możliwość doposażyć auto w takie frykasy? zwłaszcza ACC? bo chyba sprzętowo auto wszystko posiada co potrzebne

  8. #1148
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    a kto wie jak to jest w polifcie? na forum to nawet nie wiem czy jest 1 sztuka, na zagranicznych supportowałem klienta, to MES nie ogarnia jednego modułu nowego (problem przesałałem do supportu MESa) i miga przebieg po proxi (klient dodawał remote start i kupował ode mnie bypass oraz dezaktywator S&S) - tu klientowi poradziłem wizytę w ASO i wykonanie kolejnego proxi na Witechu2, temat zamknięty. zgaduję że tempomat się da, a resztę pytanie czy potrzebne jest dodatkowe wyposażenie czy nie. za wcześnie pytasz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1149
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a kto wie jak to jest w polifcie? na forum to nawet nie wiem czy jest 1 sztuka, na zagranicznych supportowałem klienta, to MES nie ogarnia jednego modułu nowego (problem przesałałem do supportu MESa) i miga przebieg po proxi (klient dodawał remote start i kupował ode mnie bypass oraz dezaktywator S&S) - tu klientowi poradziłem wizytę w ASO i wykonanie kolejnego proxi na Witechu2, temat zamknięty. zgaduję że tempomat się da, a resztę pytanie czy potrzebne jest dodatkowe wyposażenie czy nie. za wcześnie pytasz
    wg. strony producenta MES w marcu był update który umożliwił obsługę:
    - Support for Haptical lane feedback (HALF) camera Bosch (Giulia, Stelvio)
    - Support for Driver assistant system module (DASM) radar Bosch (Giulia, Stelvio)


    Muszę poczytać, może ktoś już podjął próbę

  10. #1150
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    to nie o to chodzi ze dodaje wsparcie do odczytu parametrow tylko o to ze ogolny schemat proxi nie dziala z jakims modulem czy jego wersja z tego co z nim (Yanim) pisalem. chodzi o modul TBM. jesli chodzi o HALF czy DASM to mimo ze nie bylo tych modulow dodanych w poprzednich MESach to proxi na nich die robilo dobrze.

    wezcie jeszcze pod uwage kesli chodzi o priorytety tworcy MESa to goulia czy stelvio nimi nie sa, priorytetem sa warsztaty ktire robia auta flotowe czyli ducato, qubo czy doblo, albo bardziej popularne tipo, 500 itp.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-06-2020 o 16:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory