Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Bagażnik rowerowy do Giulii

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Looky
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulia TI
    Postów
    33

    Domyślnie

    Do bagażnika wchodzi MTB po zdjęciu przedniego koła (26") bez problemu, bez przekręcania kierownicy, trzeba tylko uważać na harmana pod tylną półką

  2. #22
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    222

    Domyślnie

    Używał ktoś takie coś? Piszą, że niby działa, ale jakoś temu nie ufam. Nie chcę zakładać bagażnika na stałe, bo potrzebował będę kilka razy w roku wyjechać 50 km za miasto i tyle.

    https://allegro.pl/oferta/bagaznik-r...ki-10914210068

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał perconti Zobacz post
    MTB na kołach 29 cali rama XL (naprawdę duży rower) wszedł mi przy zdjętym przednim kole i poluzowanej kierownicy (obróconej o 90 stopni) bez większych problemów.
    Ja też włożyłem taki rower, powiem więcej - w tamtym momencie nie musiałem ale przyglądałem się czy wejdzie jeszcze jeden i chyba tak. Tylko musiałbym coś pomiędzy nie włożyć, żeby wzajemnie się nie porysowały.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Używał ktoś takie coś? Piszą, że niby działa, ale jakoś temu nie ufam. Nie chcę zakładać bagażnika na stałe, bo potrzebował będę kilka razy w roku wyjechać 50 km za miasto i tyle.

    https://allegro.pl/oferta/bagaznik-r...ki-10914210068
    Ja bym nie ryzykował chyba ze lekki rower aczkolwiek widziałem ze ludzie z tym jeżdżą

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ven
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA 2.2
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim dwa lata temu również myślałem o przewożeniu rowerów i po prostu myślałem, że będę tego potrzebował nie często ale w końcu po przeczytaniu forum doszedłem do wniosku, że najlepiej jak hak holowniczy ale sam bagażnik jest droższy a montaż haków holowniczych to jeszcze zadanie ale w końcu nie żałuję wydanych pieniędzy miałem frajdę z montowania i zdejmowania wszystkiego (hak też szybko posiwiał westfalia) nawet wydanych pieniędzy. zrobiłem ponad tysiąc km z rowerami za czasami zapominam że tam są bo nie ma hałasu ani wibracji. .na Autobahn jechał 170km/h wszystko dobrze przepływ nie zmierzył ale myślę że będzie niższy niż z mocowaniami na dachu . Pomyśl więc, ile pieniędzy zaoszczędzisz, jeśli Twojemu ukochanemu carbonowemu bianchi odpadną przyssawki i jako pechowiec uderzy od tyłu w przednią szybę piętrowego autobusu .

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    133

    Domyślnie

    Heheh ja kupiłem bazę na dach oryginał Alfa Romeo oraz uchwyt na rower, nie żaluzje, wyglada to niezłe a i box w zimę mogę zamontować.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Co do różnic w spalaniu to na przykładzie mojego innego samochodu, Peugeot 407 SW 2.0 HDi:
    - 2 rowery na dachu, spalanie na autostradzie 6.5l ON
    - 2 rowery, ale z bagażnikiem na haku, spalanie jak jazda bez bagażnika, tj. 5l

    Przy obecnych cenach różnica wynosi 11zł/100km, jeśli ktoś często podróżuje z rowerem to ekonomiczniej jest zamontować hak. Z innych plusów takich bagażników to większy udźwig (oficjalnie 75kg, ale 100 też wytrzyma), większe boxy, dużo trudniej o uszkodzenia lakieru no i można podłączyć przyczepę.

Podobne wątki

  1. Bagażnik rowerowy- 156 SW
    Utworzone przez dexster w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 14:33
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory