Strona 30 z 35 PierwszyPierwszy ... 20212223242526272829303132333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #291
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Wg mnie, gdyby to był problem na większą skalę lub choćby cień podejrzenia, że może taka usterka dotyczyć innych samochodów, dawno byśmy wszyscy zostali wezwani na akcję serwisową.
    Cytując wywód z Fight Clubu - jeśli koszty odszkodowań wynikające z prawdopodobieństwa wystąpienia usterki są mniejsze od kosztów przeprowadzenia akcji serwisowej to tej akcji nie robisz

  2. #292
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    ale cala historia i sposób 'prowadzenia' przez FCA to słaby jest.
    to prawda. jak sprawa wyszla tu na forum to napisalem do FCA przez formularz kontaktowy, podlinkowalem ten watek ale do dzis zero jakiejkolwiek odpowiedzi.


    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Cytując wywód z Fight Clubu - jeśli koszty odszkodowań wynikające z prawdopodobieństwa wystąpienia usterki są mniejsze od kosztów przeprowadzenia akcji serwisowej to tej akcji nie robisz
    tak w dzisiejszym swiecie korporacji, rosnacych w gore wykresow i zyskow shareholderow jest niestety
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #293
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    przepraszam za brak postów od jakiegoś czasu. praca mnie pochłonęła ostatnio. teraz jestem nadal na etapie wymiany płynu bo oryginalny jest trudno dostępny. sezon ogórkowy i chorobowe spowalnia proces wyłonienia właściwego lab. prawnikom przekazałem dokumenty ze sprawy i otrzymałem od nich wytyczne do ktorych mam się zastosować.

    Myślę że sam wątek dla kupujących może być trudny ze względu na poważne problemy z hamulcami. należy pamiętać że auto jest sprawne i jeździ świetnie. boli mnie w nim ta wada ukryta bo nikt mi nie da gwarancji że się nie powtórzy.

    normalnie po takiej serii błędów i nieporozumień fca powinno samo zaproponować wymianę na inne auto , wtedy ich akcje poszybowalyby razem z zaufaniem. czy tam pracują ludzie od wizerunku firmy? czy spece od marketingu nie znają potencjału marketingu szeptanego?
    ja tez chciałbym mieć takie forum i takich użytkowników którzy z pasji do marki pomagają innym. na zaufanie takich ludzi pracuje się wiekami, granie na nerwach i odbieranie cierpliwości uderzy bezpośrednio w wyniki sprzedaży.

    ostatnio dowiedziałam się ze ludzie mniej chętnie kupują produkty z perfekcyjnymi opiniami.


    aby nie byc gołosłownym to zobaczcie sami co się dzieje
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...lancia/05crpep
    https://auto.wprost.pl/aktualnosci/1..._campaign=Auto

    w odpowiedzi AR robi to:
    https://www.alfaromeo.pl/swiat-alfy/...ed-by-emotions

    a teraz obejrzyjcie kogos z pasją ... hmm gdzie ja teraz znajdę pustynie w Polsce
    https://www.youtube.com/watch?v=c-zy_YkZjfE
    https://www.youtube.com/watch?v=RPclmuvU-9w
    https://www.youtube.com/watch?v=LG9mbec93iE
    https://www.youtube.com/watch?v=ZrlD60whTRs

    P.S. ktos do mnie dzwonił z AR ale nie odebrałem gdyż tyrałem jak ogr
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 31-07-2019 o 17:27 Powód: aktualizacja

  4. #294
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Cytując wywód z Fight Clubu - jeśli koszty odszkodowań wynikające z prawdopodobieństwa wystąpienia usterki są mniejsze od kosztów przeprowadzenia akcji serwisowej to tej akcji nie robisz
    dla zwykłych usterek zgoda, ale jeśli chodzi o charakterystyki safety to uwierz mi, że jest sranie po gaciach do samej góry i nie ma chętnych żeby się podłożyć w tym temacie.

  5. #295
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 280KM Q4
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    przepraszam za brak postów od jakiegoś czasu. praca mnie pochłonęła ostatnio. teraz jestem nadal na etapie wymiany płynu bo oryginalny jest trudno dostępny. sezon ogórkowy i chorobowe spowalnia proces wyłonienia właściwego lab. prawnikom przekazałem dokumenty ze sprawy i otrzymałem od nich wytyczne do ktorych mam się zastosować.

    Myślę że sam wątek dla kupujących może być trudny ze względu na poważne problemy z hamulcami. należy pamiętać że auto jest sprawne i jeździ świetnie. boli mnie w nim ta wada ukryta bo nikt mi nie da gwarancji że się nie powtórzy.

    normalnie po takiej serii błędów i nieporozumień fca powinno samo zaproponować wymianę na inne auto , wtedy ich akcje poszybowalyby razem z zaufaniem. czy tam pracują ludzie od wizerunku firmy? czy spece od marketingu nie znają potencjału marketingu szeptanego?
    ja tez chciałbym mieć takie forum i takich użytkowników którzy z pasji do marki pomagają innym. na zaufanie takich ludzi pracuje się wiekami, granie na nerwach i odbieranie cierpliwości uderzy bezpośrednio w wyniki sprzedaży.

    ostatnio dowiedziałam się ze ludzie mniej chętnie kupują produkty z perfekcyjnymi opiniami.


    aby nie byc gołosłownym to zobaczcie sami co się dzieje

    w odpowiedzi AR robi to:

    a teraz obejrzyjcie kogos z pasją ... hmm gdzie ja teraz znajdę pustynie w Polsce


    P.S. ktos do mnie dzwonił z AR ale nie odebrałem gdyż tyrałem jak ogr
    Hej - Przeczytałem cały wątek o Twoim problemie i powiem Ci że trochę mnie wystraszył. Aktualnie - dokładnie jutro - jadę na wakacje pierwszy raz Giulia w dłuższą trasę bo przewidzianą na ok 5-7 tys. km w miejsca gdzie hamulec będzie bardzo potrzeby i mimo, że przechodziłem akcję serwisową dot. problemu z układem hamulcowym - sprawdzali czy przewód hamulcowy nie przechodzi za blisko jakiegoś elementu w silniku ( nie znam się na tym więc dokładnie nie napiszę o co chodziło ) oraz montowali dodatkową podporę trzymającą przewód by nie drgał to podchodziłem bez strachu do tego. Ale przypomniałem sobie o problemie o którym wspomniałeś na samym początku – w lutym pojawił mi się komunikat o wyłączeniu wszystkich systemów bezpieczeństwa plus sygnał dźwiękowy za raz po włączeniu samochodu ( nie pamiętam by wtedy pojawił się komunikat o hamulcach albo nie zwróciłem uwagi bo już sama treść komunikatu pierwotnego trochę mnie wcięła ) ale po wyłączeniu, zamknięciu samochodu i ponownym otwarciu, i uruchomieniu wszystko zaczęło działać ok, i do teraz nie było problemu - i to mnie teraz zaniepokoiło.

  6. #296
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakubo Zobacz post
    Hej - Przeczytałem cały wątek o Twoim problemie i powiem Ci że trochę mnie wystraszył. Aktualnie - dokładnie jutro - jadę na wakacje pierwszy raz Giulia w dłuższą trasę bo przewidzianą na ok 5-7 tys. km w miejsca gdzie hamulec będzie bardzo potrzeby i mimo, że przechodziłem akcję serwisową dot. problemu z układem hamulcowym - sprawdzali czy przewód hamulcowy nie przechodzi za blisko jakiegoś elementu w silniku ( nie znam się na tym więc dokładnie nie napiszę o co chodziło ) oraz montowali dodatkową podporę trzymającą przewód by nie drgał to podchodziłem bez strachu do tego. Ale przypomniałem sobie o problemie o którym wspomniałeś na samym początku – w lutym pojawił mi się komunikat o wyłączeniu wszystkich systemów bezpieczeństwa plus sygnał dźwiękowy za raz po włączeniu samochodu ( nie pamiętam by wtedy pojawił się komunikat o hamulcach albo nie zwróciłem uwagi bo już sama treść komunikatu pierwotnego trochę mnie wcięła ) ale po wyłączeniu, zamknięciu samochodu i ponownym otwarciu, i uruchomieniu wszystko zaczęło działać ok, i do teraz nie było problemu - i to mnie teraz zaniepokoiło.
    Spokojnie, ja co dopiero wrocilem z takiej przejazdzki a zwiedzalem rowniez Alpy. Komunikaty o systemach bezpieczenstwa mialem codziennie przez kamere na przedniej szybie. Normalnie na noc parkuje w garazu ale jak parkuje sie pod chmurka i na przednia szybe swieci slonce to kamerka wariuje. Wystarczy tylko wylaczyc i wlaczyc silnik.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #297
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ah jeszcze jedna rzecz. Przestrzegam przed uzywaniem tempomatu przy duzych zjazdach z gorki na autostradach. Aby utrzymac predkosc uzyty jest hamulec w sposob ciagly. Nigdy wczesniej nie czulem takiego smrodu po takich zjazdach wiec nie jestem pewien czy to pochodzilo z hamulcow czy nie. Po tym zdarzeniu wolalem hamowac recznie silnikiem.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #298
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze _arekm_ , mi to wyskoczyło jak owady zapaćkały szybę. Po przetarciu komunikat zniknął

  9. #299
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Panowie a wiecie kto jest producentem pompy hamulcowej? TRW, Denso, Bosch czy inny H..gw?

  10. #300
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Continental

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory