Strona 11 z 55 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Mam kilka dylematów, może ktoś ma doświadczenie praktyczne ze średnim audio. Tam system zbudowany jest na małym wzmaku 400W (8 wyjść, 10 głośników - w tylnych drzwiach tweetery są oddzielone kondensatorem na wspólnej linii wzmaka). Wszystkie woofery są 2Ohmowe. Wzmacniacza ani kabli nie zamierzam wymieniać, tylko trochę wygłuszenia, dystanse MDF, lepsze głośniki w drzwi (narazie przód), wymiana tweeterów, wymiana głośnika 6x9" w tylnej półce. Raczej ciągle w miarę budżetowo. Muzyka rock/metal itp.

    Po pierwsze głośniki w drzwi, mam 2 wstępne typu:
    1.Audison Prima APK wersja 2Ohmowa - na tyle (docelowo, narazie zostaná ori) użyłbym zwrotnic które dołączają, na przodzie są oddzielne wyjścia wzmaka więc tu bez zwrotnic. Zestaw ma tą zaletę że ma wysoką skuteczność 95dB przy 1W/1m
    2.A może jednak coś 3Ohmowego (wiekszy wybór) - np Audio System M165 EVO2 na przód znów bez zwrotnic, tu jednak stracę 33% mocy max, do tego skuteczność jest 92dB (2x cichsze przy tej samej mocy) ale zyskam potencjalnie 50% lepszy damping factor co może przełożyć się na lepszą jakość dźwięku.

    Jakieś sugestie?

    Głośnik w tylną półkę, coś polecicie, też żeby z resztą dobrze się to zgrało choćby jeśli chodzi o poziom głośności przy konkretnym ustawieniu głośności (czyli uwzględnić trzeba impedancję i skuteczność wg tych do drzwi)? Ktoś ściągał już maskownicę, wczoraj chwilę próbowałem ale nie szła a nie chcę połamać.

    Ktoś ruszał głośnik w desce rozdzielczej? Co tam siedzi (parametry)?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-11-2020 o 21:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Mam kilka dylematów, może ktoś ma doświadczenie praktyczne ze średnim audio. Tam system zbudowany jest na małym wzmaku 400W (8 wyjść, 10 głośników - w tylnych drzwiach tweetery są oddzielone kondensatorem na wspólnej linii wzmaka). Wszystkie woofery są 2Ohmowe. Wzmacniacza ani kabli nie zamierzam wymieniać, tylko trochę wygłuszenia, dystanse MDF, lepsze głośniki w drzwi (narazie przód), wymiana tweeterów, wymiana głośnika 6x9" w tylnej półce. Raczej ciągle w miarę budżetowo. Muzyka rock/metal itp.

    Po pierwsze głośniki w drzwi, mam 2 wstępne typu:
    1.Audison Prima APK wersja 2Ohmowa - na tyle (docelowo, narazie zostaná ori) użyłbym zwrotnic które dołączają, na przodzie są oddzielne wyjścia wzmaka więc tu bez zwrotnic. Zestaw ma tą zaletę że ma wysoką skuteczność 95dB przy 1W/1m
    2.A może jednak coś 3Ohmowego (wiekszy wybór) - np Audio System M165 EVO2 na przód znów bez zwrotnic, tu jednak stracę 33% mocy max, do tego skuteczność jest 92dB (2x cichsze przy tej samej mocy) ale zyskam potencjalnie 50% lepszy damping factor co może przełożyć się na lepszą jakość dźwięku.

    Jakieś sugestie?

    Głośnik w tylną półkę, coś polecicie, też żeby z resztą dobrze się to zgrało choćby jeśli chodzi o poziom głośności przy konkretnym ustawieniu głośności (czyli uwzględnić trzeba impedancję i skuteczność wg tych do drzwi)? Ktoś ściągał już maskownicę, wczoraj chwilę próbowałem ale nie szła a nie chcę połamać.

    Ktoś ruszał głośnik w desce rozdzielczej? Co tam siedzi (parametry)?
    A czy nie sądzisz, że najsłabszym ogniwem tej układanki jest wzmacniacz?
    Zadaje sobie to samo pytanie mając HK, który gra żenująco źle..., mój dylemat jest o tyle uzasadniony, że miałem podobną sytuację w BMW. Wyniana fabrycznego wzmacniacza na JL Audio tchnęła drugie życie w cały system. Przecierałem oczy, a w zasadzie uszy jak to zagrało i zastanawiam się czy nie zacząć modyfikacji od takiego zabiegu w Giuli...

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    A czy nie sądzisz, że najsłabszym ogniwem tej układanki jest wzmacniacz?
    Zadaje sobie to samo pytanie mając HK, który gra żenująco źle..., mój dylemat jest o tyle uzasadniony, że miałem podobną sytuację w BMW. Wyniana fabrycznego wzmacniacza na JL Audio tchnęła drugie życie w cały system. Przecierałem oczy, a w zasadzie uszy jak to zagrało i zastanawiam się czy nie zacząć modyfikacji od takiego zabiegu w Giuli...
    Widziałeś jak wyglądają głośniki w Alfach, rónież w HK? cewka z magnesem wielkości skandalicznie małej i zwykła papierowa membrana - głośnik wygląda coś jak w PRLowskich gramofonach (jest made in poland).
    Tu masz fotki kompletu z HK, w niższych jest jeszcze gorzej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-11-11 ALFA ROMEO GIULIA ZESTAW GŁOŚNIKÓW HARMAN KARDON.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	84.0 KB
ID:	273993
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-11-11 ALFA ROMEO GIULIA ZESTAW GŁOŚNIKÓW HARMAN KARDON2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	273994

    dla porównania Audio System z kevlarową membraną i dużym magnesem neodymowym:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190511_194322.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	273995

    Mam pewne też (małe) doświadczenie bo upgradowałem audio w swojej byłej 159 i Giulietcie prostym/tanim sposobem - tylko wygłuszenie przednich drzwi i wymiana głośników (tam dawałem Audisony AP6.5 tyle że 4Ohmowe) i na standardowym radiu od razu było mega lepiej (dlatego były te audisony bo SPL mają 95dB). W Giulii mam już jednak osobny wzmacniacz, więc spodziewam się że na wymianie wzmacniacza znacznie mniej bym uzyskał (i tak trzebaby zmienić głośniki), a podstawą poprawy będzie jednak wymiana głośników i wygłuszenie. Kolejna sprawa nie planuję wymiany wzmacniacza - nie mam na to miejsca (czy szkoda mi go), bo auto służy rodzinie (1 dziecko) więc każdy dm3 przestrzeni jest na wagę złota, kanapę trzeba rozkładać czasem itp. Jak już bym wymienił wzmak to dla kompletu jeszcze kable i by się zrobiło. Do tego możliwe że trzebaby ori wzmak zostawić wpięty żeby nie wyświetlało błędów (nawet po zrobieniu proxi, nie wiem czy ktoś próbował), więc też pewnie trzebaby podpiąć obciążenie pod wzmak i tak dodałbym sobie grzejniki (rezystory mocy) żeby w prosty sposób problem rozwiązać - nie dziękuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #104
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Wiem o czym piszesz, trudno się nie zgodzić...

    Bardzo jestem ciekaw jaki osiągniesz efekt! Jeśli dobry to i ja pójdę tą drogą. Jestem też ciekaw efektu wygłoszenia, o którym piszesz. We wszystkich swoich autach wygłuszałem drzwi itp i zawsze różnica była mocno odczuwalna.

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Jasne, jak zrobię to na pewno się pochwalę i opiszę wrażenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Mam kilka dylematów, może ktoś ma doświadczenie praktyczne ze średnim audio.
    Jakieś sugestie?
    Na początek zmian zostawiłbym oryginalne głośniki i wygłuszył drzwi.
    Planuję to zrobić na wiosnę.
    Po wygłuszeniu to może być zupełnie inne granie.
    A jeśli nie wystarczy, to wtedy można kombinować z głośnikami.

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Mam kilka dylematów, może ktoś ma doświadczenie praktyczne ze średnim audio. Tam system zbudowany jest na małym wzmaku 400W (8 wyjść, 10 głośników - w tylnych drzwiach tweetery są oddzielone kondensatorem na wspólnej linii wzmaka). Wszystkie woofery są 2Ohmowe. Wzmacniacza ani kabli nie zamierzam wymieniać, tylko trochę wygłuszenia, dystanse MDF, lepsze głośniki w drzwi (narazie przód), wymiana tweeterów, wymiana głośnika 6x9" w tylnej półce. Raczej ciągle w miarę budżetowo. Muzyka rock/metal itp.

    Po pierwsze głośniki w drzwi, mam 2 wstępne typu:
    1.Audison Prima APK wersja 2Ohmowa - na tyle (docelowo, narazie zostaná ori) użyłbym zwrotnic które dołączają, na przodzie są oddzielne wyjścia wzmaka więc tu bez zwrotnic. Zestaw ma tą zaletę że ma wysoką skuteczność 95dB przy 1W/1m
    2.A może jednak coś 3Ohmowego (wiekszy wybór) - np Audio System M165 EVO2 na przód znów bez zwrotnic, tu jednak stracę 33% mocy max, do tego skuteczność jest 92dB (2x cichsze przy tej samej mocy) ale zyskam potencjalnie 50% lepszy damping factor co może przełożyć się na lepszą jakość dźwięku.

    Jakieś sugestie?

    Głośnik w tylną półkę, coś polecicie, też żeby z resztą dobrze się to zgrało choćby jeśli chodzi o poziom głośności przy konkretnym ustawieniu głośności (czyli uwzględnić trzeba impedancję i skuteczność wg tych do drzwi)? Ktoś ściągał już maskownicę, wczoraj chwilę próbowałem ale nie szła a nie chcę połamać.

    Ktoś ruszał głośnik w desce rozdzielczej? Co tam siedzi (parametry)?
    w 3Ohmy nie idz bo będzie tragedia - grają ok 20-30% ciszej.
    Ja wygłuszałem i włożyłem powyższe Audio System'y po 2 dniach zmieniałem na serię.

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez Dusza86 ; 12-11-2020 o 09:46

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Bardzo jestem ciekaw jaki osiągniesz efekt! Jeśli dobry to i ja pójdę tą drogą. Jestem też ciekaw efektu wygłoszenia, o którym piszesz. We wszystkich swoich autach wygłuszałem drzwi itp i zawsze różnica była mocno odczuwalna.
    Z jakiego zestawu audio startujesz?

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Na początek zmian zostawiłbym oryginalne głośniki i wygłuszył drzwi.
    Planuję to zrobić na wiosnę.
    Po wygłuszeniu to może być zupełnie inne granie.
    A jeśli nie wystarczy, to wtedy można kombinować z głośnikami.
    Wiele to niestety przy serii nie zmieni. Jaki masz aktualnie system? bazowy czy ten średni?

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Średni.
    Myślę, że do słuchania w samochodzie będzie zupełnie wystarczający po wygłuszeniu drzwi.

    Żeby zrobić dobre audio ponad seryjne, potrzebny jest pomiar akustyki wnętrza i bardzo precyzyjny dobór głośników i elektroniki.
    A i tak trzeba jeszcze wygłuszyć drzwi.

    I nie zagra to lepiej, niż budżetowej klasy audio domowe

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory