Strona 23 z 55 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #221
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał affe_mit_waffe Zobacz post
    Mam audio HK, nie ma w ogóle basu, a podkręcenie basu w equalizerze pogarsza efekt brzmienia. Przeczytałem cały wątek. Skłaniam sie w kierunku podmiany suba HK na Audio System R609EVO + wzmacniacz hi-input z sygnałem toru audio z kabli po subie HK. Zwrotnicę można przełączyć na 4 Ohmy to może nie trzeba będzie rezystora? Wzmak wystarczy jakiś tańszy? Ew. jaki by warto kupić?
    Na pewno wszystko ok z nagłośnieniem? Ja mam wrażenie czasem że u mnie HK daje aż za dużo basu. EQ wyzerowany, nie ma potrzeby podbijać nic. Zdaje sobie sprawę że bas często każdy odbiera inaczej i różnie przy innej muzyce to słychać ale raczej nie stwierdził bym że basu nie ma

  2. #222
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Bas a bas to jest różnica.
    Ja mam średni zestaw i powiem szczerze ze tez nie ma basu o niskiej częstotliwości.
    Bardziej ten sub gra jak szerokopasmowy głośnik nisko tonowy

  3. #223
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Schweiz
    Auto
    Giulia 2.2 180KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    dokładnie takie mam wrażenie. Sto lat temu miałem w Kadecie w półce owalne budżetówki i schodziły mega nisko. Potrzebowałbym 1 owalny, a nie 2, może ktoś chętny na spółkę zestaw (parę) kupić? Może wystarczy oryginalny wzmak HK

  4. #224
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał affe_mit_waffe Zobacz post
    dokładnie takie mam wrażenie. Sto lat temu miałem w Kadecie w półce owalne budżetówki i schodziły mega nisko. Potrzebowałbym 1 owalny, a nie 2, może ktoś chętny na spółkę zestaw (parę) kupić? Może wystarczy oryginalny wzmak HK
    Ja mam HK i również bieda z basem, więc nie róbcie tego błędu...
    Moim zdaniem brak zamkniętej obudowy eliminuje odczucie niskich tonów. Relatywnie mały głośnik ma zagrać wielkim bagażnikiem, to nie może się udać...

  5. #225
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Ja mam HK i również bieda z basem, więc nie róbcie tego błędu...
    Moim zdaniem brak zamkniętej obudowy eliminuje odczucie niskich tonów. Relatywnie mały głośnik ma zagrać wielkim bagażnikiem, to nie może się udać...
    Wszystko fajnie ale to nie jest typowy głośnik basowy.

  6. #226
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Wszystko fajnie ale to nie jest typowy głośnik basowy.
    Co dokładnie masz na myśli?

    Osobiście uważam, że poza tym niby subem, głośniki w drzwiach przy ich wielkości i liczbie też mogłyby/powinny grać basem. Chyba że jeśli mamy dedykowany głośnik od niskich tonów w półce, to niskie częstotliwości są z drzwiowych głośników wycięte... Ale tego nie wie nikt....

    Najlepsze jest to, że akurat systemy HK są w wielu autach, mają podobnie gówniane komponenty choć zwykłe sub jest w obudowie zamkniętej gdzieś w bagażniku i wtedy gra to lepiej..., przynajmniej w obszarze niskich tonów. A u nas jest jak jest...

  7. #227
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Co dokładnie masz na myśli?

    Osobiście uważam, że poza tym niby subem, głośniki w drzwiach przy ich wielkości i liczbie też mogłyby/powinny grać basem. Chyba że jeśli mamy dedykowany głośnik od niskich tonów w półce, to niskie częstotliwości są z drzwiowych głośników wycięte... Ale tego nie wie nikt....

    Najlepsze jest to, że akurat systemy HK są w wielu autach, mają podobnie gówniane komponenty choć zwykłe sub jest w obudowie zamkniętej gdzieś w bagażniku i wtedy gra to lepiej..., przynajmniej w obszarze niskich tonów. A u nas jest jak jest...
    Proszę przyłożyć ucho do niby suba w bagażniku przy małej głośności zestawu. I niech kolega sam ocenić co słyszy. Bo w moim słychać średnie tony w granicach 200-350 Hz. Na moje ucho.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #228
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał affe_mit_waffe Zobacz post
    Mam audio HK, nie ma w ogóle basu, a podkręcenie basu w equalizerze pogarsza efekt brzmienia. Przeczytałem cały wątek. Skłaniam sie w kierunku podmiany suba HK na Audio System R609EVO + wzmacniacz hi-input z sygnałem toru audio z kabli po subie HK. Zwrotnicę można przełączyć na 4 Ohmy to może nie trzeba będzie rezystora? Wzmak wystarczy jakiś tańszy? Ew. jaki by warto kupić?
    moim zdaniem to nie da Ci basu dlatego że ten głośnik wymaga zamkniętej obudowy raczej - musiałbyś pod półką zbudować skrzynkę o jakiś w miarę dostosowanych gabarytach. są głośniki basowe free-air do pracy właśnie z otwartą przestrzenią (choć i tak to jest głośnik midrange woofer, coś jednak basu doda), ale z audio system mają głośnik okrągły 20cm średnicy, nie wiem czy z jakimś dystansem by wszedł (i tak trzebaby go dorobić). mają tez wersję płaską AS 200EM EVO o mniejszej głębokości montażowej - da sie kupić 1 sztukę. temat będę rozczajał za jakiś czas - najpierw chcę skończyć wszystkie drzwi i wzmak zamontować, zobaczę czy potrzeba jeszcze basu, jeśli tak to rozmontuję panel nad tylną półką, pomierzę sobie wszystko i najwyżej zamówię taki głośnik. narazie w tej sprawie nie odpisuję na priv bo chyba tu wszystko napisałem na ten moment. cena będzie niższa ok 10% niż allegro. co do reszty, napisz mi proszę na maila ze stopki, forumowa skrzynka do niczego się nie nadaje.
    Pozdrawiam
    Leszek
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #229
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Tez mam HK i ten „subwoofer” to nieporozumienie. To zwykły głośnik 6x9, nawet nie open air. To nie ma prawa zejść nisko. Pierwsze co pomyślałem to dołożenie obudowy pod polka do tego głośnika i jego wymiana (ten papierek z takim magnesem basu nie da) na coś o dużej sprawności. Niestety impedencja 2Ohm komplikuje sprawę. Może zamiast tego podłączyć jakaś mała skrzynkę aktywna w bagażniku? Reszta systemu ujdzie, ale brak niskotonowego naprawdę psuje efekt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #230
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Tez mam HK i ten „subwoofer” to nieporozumienie. To zwykły głośnik 6x9, nawet nie open air. To nie ma prawa zejść nisko. Pierwsze co pomyślałem to dołożenie obudowy pod polka do tego głośnika i jego wymiana (ten papierek z takim magnesem basu nie da) na coś o dużej sprawności. Niestety impedencja 2Ohm komplikuje sprawę. Może zamiast tego podłączyć jakaś mała skrzynkę aktywna w bagażniku? Reszta systemu ujdzie, ale brak niskotonowego naprawdę psuje efekt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Z tego co wiem, to w HK jest o tyle lepiej że głośnik z półki ma 6 Ohm i 50 W !:)

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory