Strona 44 z 55 PierwszyPierwszy ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #431
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Chińskie DSP 8-kanałowe z mixerem kosztuje około 200 dolarów. Nie mam porównania do "markowych" ale jak dla mnie działa nieźle.
    Nie wiem co robi sterownik w tym o którym myślisz. Może wybór zapisanych profili i regulacja mocy suba? W Chińczyku to jest przez Bluetootha.
    Problem to strojenie, nie wiem czy ktoś Ci to będzie chciał zrobić na obcym sprzęcie. Ja to zrobiłem na czuja do skutku żeby mi się dźwięk podobał.

  2. #432
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Chińskie DSP 8-kanałowe z mixerem kosztuje około 200 dolarów. Nie mam porównania do "markowych" ale jak dla mnie działa nieźle.
    Nie wiem co robi sterownik w tym o którym myślisz. Może wybór zapisanych profili i regulacja mocy suba? W Chińczyku to jest przez Bluetootha.
    Problem to strojenie, nie wiem czy ktoś Ci to będzie chciał zrobić na obcym sprzęcie. Ja to zrobiłem na czuja do skutku żeby mi się dźwięk podobał.
    Dzięki. I ostatnia wycena, obiecuję, bo wiem, ze męczę

    Cytuję:

    A może by zrobić taki zestaw. Będzie masa dynamiki i basu.

    - Głośniki przód STEG SQL650c
    - Wzmacniacz 4-ro kanałowy STEG ST401 w klasie AB – jest rewelacyjny i mocny
    - Subwoofer ARC audio 12” w obudowie zamkniętej
    - Wyciszenie drzwi przednich
    - Montaż i okablowanie

    Razem 5000 zł netto

    Pojeździsz, posłuchasz, baza będzie super. A jak dozbierasz sobie to możemy wrzucić później samo DSP.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #433
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    To ten wzmak ma napedzic przednie głośniki i suba czy jak? Co z głośnikami tylnymi?
    Wzmacniacz w klasie AB w teorii będzie się bardziej grzał (choć w moim nie jest to problemem).

  4. #434
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    To ten wzmak ma napedzic przednie głośniki i suba czy jak? Co z głośnikami tylnymi?
    Wzmacniacz w klasie AB w teorii będzie się bardziej grzał (choć w moim nie jest to problemem).
    Tak, wg warsztatu tak, ma napędzić głośniki oraz suba. Wymienimy tylko przednie, tylnie głośniki zostają te bazowe. Co sadzisz?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #435
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Chyba bym wolał mieć docelowo wszystkie głośniki na jednym wzmacniaczu i mieć tył też na dsp żeby móc je odpowiednio ustawić.
    Generalnie te fabryczne głośniki mają bas taki badziewnie pudełkowaty. Tak sobie myślę, że jak przód i bas wyprodukują co trzeba to te stukanie tylnych może być rażące, ale będziesz je niby mógł zabić faderem.
    Ogólnie 5k za to co piszesz to wydaje się sporo kasy.

    Ja bym chyba na początek zrezygnował z suba a tylko zrobił przód (wyciszenie plus głośniki) i dał jakieś dsp ze wzmacniaczem, co najmniej 4 kanałowe (ew. 5-6 żeby też ew przyszłego suba móc korygować) napędzające też tylne drzwi. To samochód a nie sala. Przerost super parametrów i tak zabiją szumy w czasie jazdy o ile nie władujesz tam tony mat jak Tomek na swoich zdjęciach. Dlatego mówię o dsp ze wzmacniaczem wbudowanym które chyba ogólnie mają z reguły trochę słabsze parametry, ale chyba wychodzą łącznie taniej i są bardziej kompaktowe. Jak po tych zmianach nie będziesz zadowolony to bym dodał suba z jakimś mono-wzmakiem.

    Edit: ja się na tym wszystkim aż tak bardzo nie znam. Niby popełniłem w karierze budowę kilku kolumn domowych czy różnych wież grających (w słusznie minionych czasach), ale akustykiem to nie jestem, tym bardziej samochodowym. Więc raczej się Tomkiem sugeruj, wygląda na to, że gość wie co mówi :⁠-⁠).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-10-2022 o 15:00

  6. #436
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Zmiana audio

    Warto wziąć tego wzmaka z DSP?

    http://www.creativ.net.pl/index.php?...roduct_id=1024

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zalezi ; 02-10-2022 o 16:15

  7. #437
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wolałbym nie ruszać tej obudowy ze względu na tematy gwarancyjne i pozory na pierwszy rzut oka że wszystko wygląda bezingerencyjnie :⁠-⁠).
    Tym bym się nie martwił, wystarczy kupić boczek bez suba, wiaderko żywicy, włókna szklanego i trochę mdf + szmata czarna i masz obudowę suba gdzie nawet producent by się nie kapnął że to nie jego dzieło, szczególnie ze na front dasz ich fabryczną siatkę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Co sadzisz?
    Nie będę cytował wszystkich wpisów wiec odniosę się do tego jako całości.

    Sub 12 nie jest dobrym rozwiazaniem z dwóch powodów, aby go napędzić potrzeba mocny wzmacniacz, i aby nie buczał-mulił musi być też o dobrej sprawności (DF) 10calowy jest wystarczający i do nagłośnienia remizy jak i dobrym SQL'owym rozwiazaniem.

    Cyfrowe wzmacniacze są dobrymi tłuczkami, ale przy 45-60W nie oczekuj cudów, wspomniany w klasie AB przy tej samej mocy zagra znacznie lepiej, z większa kontrolą a grzać będzie się podobnie, cyfrówka też potrafi usmażyć jajecznicę.

    A skąd jesteś ? może w okolicy jest któryś z moich kolegów z starych czasów EMMA/Pasca i byś sobie do niego podjechał, pokazałby, doradził.
    Kwota którą dysponujesz jest na tyle duża że w używanych klockach można zrobić niezły system, za to w nowych wymaga pewnych ograniczeń, osobiscie nie ograniczałbym do zakupu słabego wzmacniacza - bo to najdroższe ogniwo i jak z czasem nie będzie pasować albo będziesz chciał wiecej, najwięcej na tym stracisz.
    Szybciej wytłumiłbym drzwi , dał suba, wzmacniacz 4+1 z filtrami, olał całkowicie tył drzwi i z czasem pomyślał do DSP + wymiana głosników.

    Niestety połowę budżetu zje średnia cyfrówka , kolejną ćwiartkę - koszty tłumienia i zostaje niewiele na głośniki w tym sub. System zagra jak jego najsłabsze ogniwo - czyli ta średnia cyfrowka.

    PS. Widzę że też na SCA post napisałeś - pewnie 1 post będzie - udaj się na lokalny spot, posłuchaj, oceń i będziesz wiedział co chcesz - pamiętaj że tylko stare klocki "grają" najlepiej Sony serii M,
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 02-10-2022 o 16:55

  8. #438
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Tym bym się nie martwił, wystarczy kupić boczek bez suba, wiaderko żywicy, włókna szklanego i trochę mdf + szmata czarna i masz obudowę suba gdzie nawet producent by się nie kapnął że to nie jego dzieło, szczególnie ze na front dasz ich fabryczną siatkę

    - - - Updated - - -



    Nie będę cytował wszystkich wpisów wiec odniosę się do tego jako całości.

    Sub 12 nie jest dobrym rozwiazaniem z dwóch powodów, aby go napędzić potrzeba mocny wzmacniacz, i aby nie buczał-mulił musi być też o dobrej sprawności (DF) 10calowy jest wystarczający i do nagłośnienia remizy jak i dobrym SQL'owym rozwiazaniem.

    Cyfrowe wzmacniacze są dobrymi tłuczkami, ale przy 45-60W nie oczekuj cudów, wspomniany w klasie AB przy tej samej mocy zagra znacznie lepiej, z większa kontrolą a grzać będzie się podobnie, cyfrówka też potrafi usmażyć jajecznicę.

    A skąd jesteś ? może w okolicy jest któryś z moich kolegów z starych czasów EMMA/Pasca i byś sobie do niego podjechał, pokazałby, doradził.
    Kwota którą dysponujesz jest na tyle duża że w używanych klockach można zrobić niezły system, za to w nowych wymaga pewnych ograniczeń, osobiscie nie ograniczałbym do zakupu słabego wzmacniacza - bo to najdroższe ogniwo i jak z czasem nie będzie pasować albo będziesz chciał wiecej, najwięcej na tym stracisz.
    Szybciej wytłumiłbym drzwi , dał suba, wzmacniacz 4+1 z filtrami, olał całkowicie tył drzwi i z czasem pomyślał do DSP + wymiana głosników.

    Niestety połowę budżetu zje średnia cyfrówka , kolejną ćwiartkę - koszty tłumienia i zostaje niewiele na głośniki w tym sub. System zagra jak jego najsłabsze ogniwo - czyli ta średnia cyfrowka.

    PS. Widzę że też na SCA post napisałeś - pewnie 1 post będzie - udaj się na lokalny spot, posłuchaj, oceń i będziesz wiedział co chcesz - pamiętaj że tylko stare klocki "grają" najlepiej Sony serii M,
    Przepraszam najmocniej Was za ten bajzel, na ten moment ze względów finansowych zwyczajnie bliżej mi do poniższego upgrade :

    Głośniki przód STEG SQL650c
    - Wzmacniacz 4-ro kanałowy STEG ST401 w klasie AB – jest rewelacyjny i mocny
    - Subwoofer ARC audio 12” w obudowie zamkniętej
    - Wyciszenie drzwi przednich
    - Montaż i okablowanie


    Rozumiem, ze tutaj sub 10” spokojnie wystarczy?
    Powyższa Całość będzie w miarę ok? Nie oczekuje cudów, muzyka elektroniczna łup łup


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #439
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Przepraszam najmocniej Was za ten bajzel, na ten moment ze względów finansowych zwyczajnie bliżej mi do poniższego upgrade :

    Głośniki przód STEG SQL650c
    - Wzmacniacz 4-ro kanałowy STEG ST401 w klasie AB – jest rewelacyjny i mocny
    - Subwoofer ARC audio 12” w obudowie zamkniętej
    - Wyciszenie drzwi przednich
    - Montaż i okablowanie


    Rozumiem, ze tutaj sub 10” spokojnie wystarczy?
    Powyższa Całość będzie w miarę ok? Nie oczekuje cudów, muzyka elektroniczna łup łup


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeśli nie będziesz tego sam robił to dyskusja bez sensu. Firma weźmie kasę która zna sie na tym i będziesz zadowolony.

  10. #440
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Firma weźmie kasę która zna sie na tym
    Dziś znaleźć dobrego fachowca od czegokolwiek to prawie jak ufo. Ale kosmiczną kasę chcieć za byle co to w zasadzie każdy potrafi. Więc nie byłbym pewien tego zadowolenia tak w ciemno.

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory