Strona 46 z 55 PierwszyPierwszy ... 3637383940414243444546474849505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 543

Temat: Zmiana audio

  1. #451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Realizuje ten zakres prac
    I Jak ?

  2. #452
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Stelvio Veloce 2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Realizuje ten zakres prac, ale zmieniam wzmaka na Awave 4.1v4 z dsp. Całość wyniesie mnie 5800 zł netto.
    Tak jako ciekawostka, dość obszerny manual do kalibracji DSP w aucie:

    hxxps://kirchner-elektronik.de/wp-content/uploads/2019/04/15522399-AutoDSPeng.pdf

    Fizycznie nie ma możliwości, zeby nawet najdroższy zestaw audio (nie poddany korekcji akustycznej) zagrał lepiej niż choćby fabryczny, ale z prawidłowo ustawioną korekcją (gdyby oczywiście była dostępna). Jak mi się za 5 lat skończy gwarancja, to bez DSP się nie obejdzie.

  3. #453
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Ja wsadziłem dsp w czasie gwarancji. W moim zestawie midi ono siedzi elektrycznie za oryginalnym wzmacniaczem. Mechanicznie też jest z tyłu (bo ori wzmak jest z tyłu). Naprawdę nie sądzę żeby była szansa, że ten ori wzmak ma szansę na jakieś uszkodzenie z powodu takiego moda. A jeśli by padł sam z siebie to powrót do ori setup to 2 minuty (nic nie było cięte, wszystko zrobione na złączkach).
    Jeśli masz system "basic" to z jednej strony łatwiej zrobić ulepszenie, ale z drugiej strony nie wiem czy tam z przodu tak łatwo wsadzić dsp.
    Poza tym, gwarancji na samochód i tak nie stracisz, co najwyżej na audio i aku. Chyba.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 30-10-2022 o 17:34

  4. #454
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    I Jak ?
    Kurde, nie ma szału, ma mi poprawić na dniach, bo w dniu strojenia padł mu jakiś miernik. Dodał tez, ze maskownice tweeterow mocno psują dźwięk i warto je zdjąć. Jednak na ten moment jestem nieco zawiedziony. Jest bardzo dużo basu ( upierał się przy 10” i taki wstawił w basserze ), jest dobra dynamika, ale średnica i wysokie trochę słabo. Pod tym katem jest tak samo, jak było jeśli nawet nie gorzej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #455
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    jeśli nawet nie gorzej
    Jeśli miałeś wyciszone drzwi podczas całej operacji - to nie może być gorzej. Wytłumienie, przynajmniej w Stelvio, poprawia całe średnie pasmo naprawdę okrutnie (tak że wydaje się jakby trochę niskie zginęły). Problem w tym że oryginalne woofery mają 2ohmy i bardzo dobrą efektywność. Więc jak wsadzisz cokolwiek innego to niskie-srednie cichną i tu trzeba na dsp popracować.
    Natomiast ori tweetery dla odmiany są dość ciche. Cokolwiek gość Ci wsadził to musi być lepiej jeśli to fachowiec i byle czego nie wsadza.
    Chyba musisz czekać na strojenie...

  6. #456
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jeśli miałeś wyciszone drzwi podczas całej operacji - to nie może być gorzej. Wytłumienie, przynajmniej w Stelvio, poprawia całe średnie pasmo naprawdę okrutnie (tak że wydaje się jakby trochę niskie zginęły). Problem w tym że oryginalne woofery mają 2ohmy i bardzo dobrą efektywność. Więc jak wsadzisz cokolwiek innego to niskie-srednie cichną i tu trzeba na dsp popracować.
    Natomiast ori tweetery dla odmiany są dość ciche. Cokolwiek gość Ci wsadził to musi być lepiej jeśli to fachowiec i byle czego nie wsadza.
    Chyba musisz czekać na strojenie...
    Tak, przednie drzwi solidnie wyciszone na matach stp.
    Głośniki włożone finalnie Steg SQL650C


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #457
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał oranvag Zobacz post
    Fizycznie nie ma możliwości, zeby nawet najdroższy zestaw audio (nie poddany korekcji akustycznej) zagrał lepiej niż choćby fabryczny, ale z prawidłowo ustawioną korekcją (gdyby oczywiście była dostępna)
    Pamiętać trzeba że system zagra jak jego najsłabsze ogniwo, a nie zawsze jest to hardware, czasem ucho czy tam strojenie.
    Nie raz byłem świadkiem gdzie prosty i tani a dobrze skrojony / wystrojony system zagrał lepiej jak jego topowe zrobione bez ładu odpowiedniki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Kurde, nie ma szału, ma mi poprawić na dniach, bo w dniu strojenia padł mu jakiś miernik. Dodał tez, ze maskownice tweeterow mocno psują dźwięk i warto je zdjąć. Jednak na ten moment jestem nieco zawiedziony. Jest bardzo dużo basu ( upierał się przy 10” i taki wstawił w basserze ), jest dobra dynamika, ale średnica i wysokie trochę słabo. Pod tym katem jest tak samo, jak było jeśli nawet nie gorzej.
    Bez wystrojenia i wygrzania to nie masz co oczekiwać cudów, osobiście zawsze stroiłem auto żeby w miarę grało, nie ma sensu się spinać bo za 2 miesiące i tak będzie do przestrojenia jak się ułożą głośniki.
    Bas poczekaj, zobaczysz że z każdym dniem będzie grał inaczej, suby czasem i 3 miesiące potrzebują żeby pokazać co potrafią. 10 w Basserze.... Może być ciężko bo ona jest mała litrazowo.

  8. #458
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia 2.0 280 Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Panowie jak tą przednią szybę się odblokowuje żeby wyjąć?
    Nie ma tam żadnej śruby ani kołka tylko taki zatrzask. Nie chcę coś połamać, pomóżcie pls.
    Załącznik 285122

    Edit: szyba wyjęta, proste, że aż wstyd było pytać. Niewiedza zżera czas...
    Nacisnąć i ciągnąć szybę do góry, a ja próbowałem zatrzask przesuwać na dole, ech.

    W nawiązaniu do akcji nad wyciszeniem tylnych drzwi.
    Jak udaje się zdjąć panel wewnętrzny? Czy da się uwolnić go bez demontażu zamka?

    Szyba odpieta z rynienki, ale czuć, ze panel jest przypięty plastikiem do bodajże zamka tylnych drzwi.
    Na forach znalazłem, ze zaleca się odkręcenie 3 śrub przy zamku oraz wyciagnięcie klamki ale w moim przypadku, mimo tego, tak jakby zamek był nadal nie do zdjęcia i tym samym panel wewnętrzny też nie wychodzi. Panel trzyma się na 2 zatrzaskach ale cięzko je wypiać, nie chce ich zniszczyć

  9. #459
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    a nie trzyma prowadzenie osłony zamka?

    Podnieś lekko prawą stronę aby panel wyskoczył z bolca prowadzącego (ma takie nacięcie aby siadło na blasze drzwi) wtedy przesuń ok 1cm - tyle ile się da w prawo i lewą stronę przy zamku odchyl na grubość śrubokręta, jak sobie zaświecisz latarką zobaczysz że trzyma osłona zamka, wsadź płaski śrubokręt między panel a to prowadzenie i puści, najpierw górna część potem 15cm niżej dolna to samo.

    https://allegro.pl/oferta/zamek-drzw...17-11500942661

    ten biały element trzyma panel drzwi, ja miałem to we frontowych drzwiach - ale może z tyłu jest podobnie ?
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 23-11-2022 o 00:19

  10. #460
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    [MENTION=91242]michaj96[/MENTION] nie pamiętam bo 2 lata temu robiłem audio przód i tył u siebie, już ale poza zdemontowaniem klamki ja odkręcałem zamki a potem ciach wszystko wychodziło jakos. bez wprawy ogarnąłem to i u Ciebie powinno pójść. powodzenia
    Nie mam lepszych fotek, wrzucę taką jaką mam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201210_161509.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	285422
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-11-2022 o 11:06

Podobne wątki

  1. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  2. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53
  5. [156] Zmiana seryjnego audio
    Utworzone przez pollo89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 00:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory