Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1211
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Żeby się ludzie postronni nie denerwowali. Np cennik Business ma przypis (str 3, na dole)
    "1) Wersja specjalna dostępna wyłącznie dla Klientów biznesowych (wymagany REGON) i lojalnościowych „Alfisti” (cena brutto 129 900 zł).
    Szczegóły u autoryzowanych Dealerów Alfa Romeo"

    w szczegółach to autoryzowani dealerzy nic nie wiedzą o tej zniżce. Mogą dać w wielkich bólach na "Alfisti" 1%, no max 2%, ale nie 10k.
    Tak, zapomnieli poprawić, widać to po cenie netto ("już od 113740"). Nie ma zniżki 10tys na Business, nie wiem czy jakiekolwiek są realne do osiągnięcia.
    Mam wrażenie, że w ceny w PL są trochę niższe niż w innych krajach EU (fakt, że inaczej tam są skonfigurowane wersje), ale w USA jest chyba jeszcze taniej?

  2. #1212
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Koledzy,

    mam do Was prośbę, chciałbym porozmawiać z użytkownikiem Abarth 124 / ew. Fiat spider / AR Brera Spider Cabrio. Jeśli ktoś takiego ma to bardzo proszę o info na prv.
    Przepraszam z góry za zaśmiecanie wątku, wiem, że tutaj mój post zostanie przeczytany a nie ma wątku biz.

  3. #1213
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No dzisiaj na stronie nie ma czatu niestety z konsultantem, żeby im powiedzieć o tych katalogach...

  4. #1214
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    zablokowali Cie [emoji14] ja mam

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

  5. #1215
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    "...Tego IP już nie obsługujemy..."


    zgłosiłem brak nowych katalogów na stronie AF konsultantowi ma przekazać dalej...
    odnośnie konfiguratorów to cyt:

    "...Jako pracownik firmy zewnętrznej nie mam informacji na temat wprowadzenia konfiguratora..."
    Ostatnio edytowane przez Stacho ; 10-02-2020 o 12:19

  6. #1216
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    ale w USA jest chyba jeszcze taniej?
    w USA nie ma VAT a i podatki są niższe...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    "...Tego IP już nie obsługujemy..."
    oni IMHO są średnio zainteresowani dawaniem im znać że coś jest nie tak w cennikach/katalogach itp - tylko kłopot i dodatkowa robota. wiem, bo w 2016/2017r jak weszło Veloce parę razy im wysyłałem info, niewiele poprawiali, na początku jeszcze do mnie oddzwonili, potem już nie oddzwaniali/nie odpowiadali, a błędy poprawili dopiero w połowie 2018r i chyba mniej więcej wtedy doszło Veloce do katalogu (albo i później?). po kilku głuchych feedbackach przestałem im dawać znać bo widziałem że to w ogóle nie przynosi efektu a ja tracę czas.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1217
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    zablokowali Cie ja mam
    ale jaja, chyba rzeczywiście, na telefonie normalnie jest
    Dostałem info od Pana Juliana bodajże, że sprawa już jest zgłoszona i w najbliższym czasie ma być to poprawione
    No jakby co jeszcze IP domowe pozostaje
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 10-02-2020 o 13:48

  8. #1218
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w USA nie ma VAT a i podatki są niższe...

    - - - Updated - - -



    oni IMHO są średnio zainteresowani dawaniem im znać że coś jest nie tak w cennikach/katalogach itp - tylko kłopot i dodatkowa robota. wiem, bo w 2016/2017r jak weszło Veloce parę razy im wysyłałem info, niewiele poprawiali, na początku jeszcze do mnie oddzwonili, potem już nie oddzwaniali/nie odpowiadali, a błędy poprawili dopiero w połowie 2018r i chyba mniej więcej wtedy doszło Veloce do katalogu (albo i później?). po kilku głuchych feedbackach przestałem im dawać znać bo widziałem że to w ogóle nie przynosi efektu a ja tracę czas.
    Mają stanowe tax sales ale niższe od naszych 23%, ale mają też chyba cła na towary z UE? Teoretycznie powinno być porównywalnie, ale podejrzewam że z uwagi na tamtejszy gigantyczny rynek zbytu i mocną lokalną konkurencję - dają lepsze ceny.

  9. #1219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    ekonomia skali. no i na stany najczęściej idą gorsze jakościowo części, nawet takie marki jak Porsche to robią. Szwagier ma audi S4 usa, nic nie pasuje z europy. Amortyzatory nawet miał montowane fabrycznie jak z 3.0 a nie europejskiego S4. Wymieniał rozrusznik, inny, alternator inny, katastrofa po prostu

  10. #1220
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Może tam są inne części, a nie gorsze?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory