Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1351
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,032

    Domyślnie

    Możesz poszaleć w Niemczech ) tam się lata na trzecim pasie i więcej jak 200 czasem.

  2. #1352
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Tylko ja nie mam takich potrzeb Uważam,że jest to niepotrzebna strata paliwa a czasu niewiele się zyskuje. Poza tym kierowca musi być dużo bardziej skoncentrowany a wręcz spięty.

  3. #1353
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    1) mi wystarczy RWD
    2)to jest rzeczywiście wada niższych wersji
    3)i tak zmieniłbym na głośniejszy wydech
    4)dla mnie duża wada wersji Veloce

    - - - Updated - - -



    Popieram!!
    U mnie teraz to był wypadek przy pracy ale mam zasadę,że na autostradzie jeżdzę do 150 chyba ,ze się śpieszę to 160. Nawet na moto, który jest baaardzo szybki nie przekraczam nigdy tych 50 km/h na autostradzie.
    Są natomiast ludzie,dla których normalna prędkość na polskiej autostradzie to jest 200+. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale latanie z podobnymi prędkościami na "zwykłych" drogach to już grube przegięcie. Z drugie stronie jeśli się ma auto takie jak Q to bardzo ciężko hamować pokusę.
    bez najmniejszego problemu

  4. #1354
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Bardzo dobrze. No już z tymi oszołomami za kierownicą nie idzie sobie dac rady.
    Gdybym napisał, że jadę zawsze zgodnie z przepisami to bym skłamał ale zastanawiam się, czy większym zagrożeniem jest ktoś, kto jedzie np. na prawie pustej autostradzie ok. 200 czy ktoś, kto jedzie w zasadzie tylko do 110-120 po zwykłej drodze ale licząc na swoje 200-300 KM wyprzedza "na styk" bo przecież ma tyle koni to zdąży. Pytam, bo bardzo często poruszam się po stałej trasie, której większość to ekspresówka i autostrada, a tylko 70 km (z ok. 420) to zwykłą jednopasmowa droga krajowa. Jakoś więcej stresu mam na tym 70 km odcinku niż później na 2-pasmówkach. Po S-6, która jest mało zatłoczona, żeby nie powiedzieć prawie pusta, najlepiej mi się jedzie tak pomiędzy 140-170. Potem mam 150 km, z których na części nie ma ograniczenia prędkości ale chociaż mógłbym szybciej to najbardziej mi pasuje tak do 180-190.Nadmienię, że na każdym z tych trzech rodzajów dróg są użytkownicy szybsi ode mnie ale nie powoduje to żadnego kompleksu u mnie. A tak na marginesie - czy zgodzicie się ze mną, że najszybsze na każdej trasie to wszelkiego rodzaju Skody? Ostatnio wyprzedził mnie biały Rapid - na pewno miał ok. 200 (jak?).

  5. #1355
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Gdybym napisał, że jadę zawsze zgodnie z przepisami to bym skłamał ale zastanawiam się, czy większym zagrożeniem jest ktoś, kto jedzie np. na prawie pustej autostradzie ok. 200 czy ktoś, kto jedzie w zasadzie tylko do 110-120 po zwykłej drodze ale licząc na swoje 200-300 KM wyprzedza "na styk" bo przecież ma tyle koni to zdąży. Pytam, bo bardzo często poruszam się po stałej trasie, której większość to ekspresówka i autostrada, a tylko 70 km (z ok. 420) to zwykłą jednopasmowa droga krajowa. Jakoś więcej stresu mam na tym 70 km odcinku niż później na 2-pasmówkach. Po S-6, która jest mało zatłoczona, żeby nie powiedzieć prawie pusta, najlepiej mi się jedzie tak pomiędzy 140-170. Potem mam 150 km, z których na części nie ma ograniczenia prędkości ale chociaż mógłbym szybciej to najbardziej mi pasuje tak do 180-190.Nadmienię, że na każdym z tych trzech rodzajów dróg są użytkownicy szybsi ode mnie ale nie powoduje to żadnego kompleksu u mnie. A tak na marginesie - czy zgodzicie się ze mną, że najszybsze na każdej trasie to wszelkiego rodzaju Skody? Ostatnio wyprzedził mnie biały Rapid - na pewno miał ok. 200 (jak?).
    Skody są najszybsze zawsze bo 3/4 z nich to służbówki w których przedstawiciele handlowi lecą ile fabryka daje

  6. #1356
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Gdybym napisał, że jadę zawsze zgodnie z przepisami to bym skłamał ale zastanawiam się, czy większym zagrożeniem jest ktoś, kto jedzie np. na prawie pustej autostradzie ok. 200 czy ktoś, kto jedzie w zasadzie tylko do 110-120 po zwykłej drodze ale licząc na swoje 200-300 KM wyprzedza "na styk" bo przecież ma tyle koni to zdąży. Pytam, bo bardzo często poruszam się po stałej trasie, której większość to ekspresówka i autostrada, a tylko 70 km (z ok. 420) to zwykłą jednopasmowa droga krajowa. Jakoś więcej stresu mam na tym 70 km odcinku niż później na 2-pasmówkach. Po S-6, która jest mało zatłoczona, żeby nie powiedzieć prawie pusta, najlepiej mi się jedzie tak pomiędzy 140-170. Potem mam 150 km, z których na części nie ma ograniczenia prędkości ale chociaż mógłbym szybciej to najbardziej mi pasuje tak do 180-190.Nadmienię, że na każdym z tych trzech rodzajów dróg są użytkownicy szybsi ode mnie ale nie powoduje to żadnego kompleksu u mnie. A tak na marginesie - czy zgodzicie się ze mną, że najszybsze na każdej trasie to wszelkiego rodzaju Skody? Ostatnio wyprzedził mnie biały Rapid - na pewno miał ok. 200 (jak?).
    Dokładnie tak! Mam to samo spostrzeżenie. Kiedyś Kuzajowi zadali pytanie " kierowcy jakich marek najczęściej się chcą z nim ścigać". Też powiedział,że skody.

  7. #1357
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    po wycieczce do ADFu zostawię tutaj coś dla potomności

    edit: przeniesiono.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...atalogi-2.html
    Ostatnio edytowane przez kiluk ; 09-03-2020 o 09:46

  8. #1358
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    po wycieczce do ADFu zostawię tutaj coś dla potomności

    Załącznik 266761
    Załącznik 266762
    A czym one się różnią od tych dostępnych na stronie Alfy?

  9. #1359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    po wycieczce do ADFu zostawię tutaj coś dla potomności

    Załącznik 266761
    Załącznik 266762
    są dedykowane wątki na cenniki/katalogi, wrzuć proszę do odpowiednich:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ywagacji_.html
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu..._katalogi.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1360
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A czym one się różnią od tych dostępnych na stronie Alfy?
    Treścią nie różnią się chyba niczym, natomiast ten pdf od kiluka jest jako obraz, bez możliwości wyszukiwania

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory