Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1371
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    Czytałem na clubalfa.it ze w marcu i kwietniu fabryka w Cassino planuje pracować normalnie.
    Włosi w styczniu też planowali ze z coronawirusem będzie luzik a wyszło jak wyszło. A tak na serio to widząc ten początek armagedonu, który jest w Italii to obawiam się zamkniecie fabryk (czyli skupisk ludzkich + problemy z częściami z Chin) jest kwestią czasu.

  2. #1372
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    to obawiam się zamkniecie fabryk (czyli skupisk ludzkich + problemy z częściami z Chin) jest kwestią czasu
    może dzięki temu wyprzedadza stockowe auta w salonach chociaż skoro nowe nie będą przyjeżdżały?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1373
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Może to być paradoksalnie zbawienie dla niektórych salonów a tak przy okazji Wam wspomną,że właśnie pisze na Messengerze z kumplem, Włochem z Mediolanu i to co opisuje to jak na wojnie. Masakra.

  4. #1374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    a tak przy okazji Wam wspomną,że właśnie pisze na Messengerze z kumplem, Włochem z Mediolanu i to co opisuje to jak na wojnie. Masakra.
    zrobię OT bo jakoś mi to leży na sercu a zkim mam teraz gadać jak nie z kumplami z forum. w sobotę wieczorem rozmawiałem z koleżanką która pracuje w jednym z bielskich szpitali. powiedziała mi że na cały szpital mają 6 maseczek z filtrem HEPA, które są na parę godzin używania. u nich w laboratorium jest 1szt... dzisiaj mamy 17 potwierdzonych chorych w PL, przyrost podobno jest na początku podwojenie co 6 dni (zależy czy sie coś działa w sprawie czy nie, może być lepiej lub gorzej). wczoraj wieczorem włosi dopiero zamknęli Lombardie, ale ludzie (choćby Polacy w Alpach), mieli prawie dobę żeby swobodnie opuścić Lombardię po ogłoszeniu zamknięcia wyciągów/imprez i blokady do 3 kwietnia regionu. na FB Polacy w Livigno (do którego miałem jechać), rady typu "tylko na granicach czy przy kontroli nie przyznawajcie się że wracacie z Lombardii bo będziecie mieli kwarantanne" - po czymś takim mam praktycznie pewność że u nas będzie też niewesoło za parę tygodni.

    a wracając do zakupu poliftowych modeli, myślę że będzie duże opóźnienie - kupa firm kooperujacych czy działów firmy jest w Lombardii, dostawcy części po Europie którą tez będzie się blokowało prędzej czy później, moim zdaniem produkcja nie ruszy przez kolejnych kilka tygodni lekko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1375
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zrobię OT bo jakoś mi to leży na sercu a zkim mam teraz gadać jak nie z kumplami z forum. w sobotę wieczorem rozmawiałem z koleżanką która pracuje w jednym z bielskich szpitali. powiedziała mi że na cały szpital mają 6 maseczek z filtrem HEPA, które są na parę godzin używania. u nich w laboratorium jest 1szt... dzisiaj mamy 17 potwierdzonych chorych w PL, przyrost podobno jest na początku podwojenie co 6 dni (zależy czy sie coś działa w sprawie czy nie, może być lepiej lub gorzej). wczoraj wieczorem włosi dopiero zamknęli Lombardie, ale ludzie (choćby Polacy w Alpach), mieli prawie dobę żeby swobodnie opuścić Lombardię po ogłoszeniu zamknięcia wyciągów/imprez i blokady do 3 kwietnia regionu. na FB Polacy w Livigno (do którego miałem jechać), rady typu "tylko na granicach czy przy kontroli nie przyznawajcie się że wracacie z Lombardii bo będziecie mieli kwarantanne" - po czymś takim mam praktycznie pewność że u nas będzie też niewesoło za parę tygodni.

    a wracając do zakupu poliftowych modeli, myślę że będzie duże opóźnienie - kupa firm kooperujacych czy działów firmy jest w Lombardii, dostawcy części po Europie którą tez będzie się blokowało prędzej czy później, moim zdaniem produkcja nie ruszy przez kolejnych kilka tygodni lekko.
    Mam przykład dwóch kolegów z pracy , który wrócili z Włoch. Jeden mimo obowiązku kwarantanny nie stosuję się do niej a drugi ściemnia,że nie był we Włoszech i nic mu nie możemy zrobić. Ludzie są niepoważni!

    Ja też bym się zainteresował alfami na stocku bo moim zdaniem zamówione auta szybko nie przyjadą.

  6. #1376
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Oni powinni się stosować, a Ty powinieneś powiadomić sanepid.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #1377
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Nie dajmy się zwariować

  8. #1378
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Faktycznie we Włoszech jest i przez jakiś czas będzie wielki bałagan. Będzie to miało oczywiste przełożenie na ofertę, sprzedaż, aktualizacje itp.

    I wracając do OT. Koniecznie przeczytajcie te dwa artykuły na temat COVID-19. Świetne kompendium wiedzy i praktycznych porad:
    - https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...l#s=BoxMMtImg3
    - https://medium.com/@jesion/dlaczego-...9-2d30e25cfe2e

  9. #1379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    Dzięki panowie. Pozwólcie, że dopytam o coś jeszcze.

    Wg mojego rekonesansu jeśli w samochodzie jest 6.st. elektr. regulacja to dostajemy pamięć położenia siedziska góra/dół oraz przód/tył a także kąt nachylenia oparcia fotela dla 3 kierowców. Podobno pamiętane jest też ustawienie lusterek zewnętrznych. Potwierdzicie? Nie wiem też czy elektryczne ustawienie kąta nachylenia siedziska jest standardem przy 6.st. elektr. regulacji. Ktoś wie? Dodatkowo chcę zapytać czym jest opcja JT2 - 8 stopniowa elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień? Czy jest to pamięć kąta nachylenia siedziska czy pamięć ustawienia podparcia lędźwi?
    Nie wiem jak w poliftowych, ale w Veloce przedliftowym było tak, że 6 st regulacja w fotelach "sportowych" nie obejmowała regulacji pochylenia siedziska (czy jak kto woli osobnej regulacji wysokości przodu siedziska) i dla mnie przy 185 cm był to problem, bo siedzisko było za płasko.
    Jak sie chciało mieć fotele sportowe z regulacją pochylenia siedziska, to tylko wersja Ti, gdzie były fotele z Q, które taką regulację mają.
    Pamięć nie obejmuje regulacji podpórki lędźwiowej. Natomiast w fotelach 8 st. regulacją pamieć obejmuje również pochylenia siedziska.

    + nie chcę wprowadzić w błąd, bo tego nie sprawdzałem, ale z tego co pamiętam, to w Veloce fotele w wersji komfortowej miały mieć również 8st regulację, której brakowało fotelom sportowym.

  10. #1380
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    a wracając do zakupu poliftowych modeli, myślę że będzie duże opóźnienie - kupa firm kooperujacych czy działów firmy jest w Lombardii, dostawcy części po Europie którą tez będzie się blokowało prędzej czy później, moim zdaniem produkcja nie ruszy przez kolejnych kilka tygodni lekko.
    Ja mam datę produkcji na 12 tydzień roku i nie ma żadnego opóźnienia.

    Przecież nie ma żadnego embarga na produkty z Chin czy Włoch...



    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory