Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1441
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Przemysł podniesie się szybko i sprawnie. Przestańcie się nakręcać. Więcej rozsądku i spokoju.
    To miło. Nie tego jednak dotyczyło moje pytanie

  2. #1442
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Z ciekawości - miałeś jakąś korzyść rabatową z racji obecnych wydarzeń i wstrzymania pracy fabryk?
    Nie łączyłem kupna pojazdu i rabatów z aktualnymi wydarzeniami bo interesującą mnie cenę osiągnąłem około 2 tygodni temu (w tedy jeszcze nikt nie zwracał szczególnej uwagi na sytuacje w kraju i na świecie). Do ostatniej chwili pozostawała kwestia decyzji czy aby na pewno chcemy Alfę Romeo (miałem ciekawe propozycje z BMW i Volvo) ostatecznie wczoraj zapadła decyzja że jednak Stelvio.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Przemysł podniesie się szybko i sprawnie. Przestańcie się nakręcać. Więcej rozsądku i spokoju.
    Nikt się nie nakręca - odrobinę dystansu Trochę zbyt dosłownie zinterpretowałeś moją wypowiedź.

  3. #1443
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Ludzie w obliczu zagrożenia podejmują różne nieracjonalne decyzje, jedni kupują absurdalne ilości papieru toaletowego i makaronu a drudzy kupują Alfę Romeo… Wczoraj zamówiłem Stelvio Veloce do produkcji

    W obecnej sytuacji to taki trochę hazard, bo nie wiadomo co się wydarzy w przeciągu 3-4 miesięcy ale uznałem, że jak nie teraz to kiedy... potem może być tylko drożej lub Alfa Romeo w ogóle wycofa się z produkcji.
    Gratuluję, bardzo dobra decyzja IMHO - jak to się trochę uspokoi to wiadomo że ceny pójdą ostro w górę, albo w ogóle pojawią się inne decyzje typu: wycofanie się marki z większości krajów poza Włochami, USA i czymś tam jeszcze, albo w ogóle zaprzestanie produkcji itp. Gdzie zamówiłeś jeśli można wiedzieć?

  4. #1444
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Gratuluję, bardzo dobra decyzja IMHO - jak to się trochę uspokoi to wiadomo że ceny pójdą ostro w górę, albo w ogóle pojawią się inne decyzje typu: wycofanie się marki z większości krajów poza Włochami, USA i czymś tam jeszcze, albo w ogóle zaprzestanie produkcji itp. Gdzie zamówiłeś jeśli można wiedzieć?
    ludzie będą bez kasy, firmy na minusie, sprzedaż znacząco spadnie, zastanawia mnie na czym bazujesz opinię że ceny pójdą ostro w górę?

  5. #1445
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    ludzie będą bez kasy, firmy na minusie, sprzedaż znacząco spadnie, zastanawia mnie na czym bazujesz opinię że ceny pójdą ostro w górę?
    Żeby odrobić straty?

  6. #1446
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Żeby odrobić straty?
    Yhm... A kiedy zwija się sklep to robi wielką podwyżkę cen i festyn, żeby nadrobić to co właściciele wtopili?

  7. #1447
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Yhm... A kiedy zwija się sklep to robi wielką podwyżkę cen i festyn, żeby nadrobić to co właściciele wtopili?
    Ale sklep zanim się zwinie to robi dużo innych rzeczy próbując się utrzymać, może na przykład obniżać koszty, zwalniać ludzi ale też podwyższać ceny.

  8. #1448
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Yhm... A kiedy zwija się sklep to robi wielką podwyżkę cen i festyn, żeby nadrobić to co właściciele wtopili?
    Podnosenie cen żeby sobie odbić działa tylko jeśli jesteś monopolistą, to takie abecadło biznesu.
    Moja opinia jest taka że będzie wyprzedaż, nie tylko w Alfie, wszystkie firmy bedą chcieć odzyskać płynność. Problem w tym czy ktoś będzie miał kasę żeby to kupić.
    jak przeżyję to kupię sobie alfę, takie koronowirusowe postanowienie

  9. #1449
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Tego co się zadzieje za 3-4 miesiące to najmądrzejsi ekonomiści nie wiedzą. Pewne jest to, że coś się zadzieje
    Można założyć optymistycznie, że jeżeli nawet ceny katalogowe pojazdów pozostaną bez zmian, to salony żeby odrobić straty z aktualnego okresu, ograniczą wsparcie rabatowe jakie mogą udzielić ze swojej marży, w konsekwencji cena transakcyjna zakupu będzie wyższa.
    Do tego dojdzie wyższy kurs euro.

    O ile nie przewidywałbym drastycznych zmian w Niemieckim czy Japońskim przemyśle motoryzacyjnym (mają wiele modeli, rożne rynki, kapitał), to Alfa Romeo jest w o tyle niekorzystnej sytuacji, że jeszcze przed pandemią sprzedaż była... delikatnie mówiąc nieciekawa, a aktualna sytuacja może dobić markę jeżeli inwestorzy jej nie wesprą.
    To ciemny scenariusz, ja jednak jestem optymistą, na ale jeżeli mój egzemplarz miałby być ostatnim wyprodukowanym egzemplarzem Stelvio to będę czuł się zaszczycony

  10. #1450
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Tego co się zadzieje za 3-4 miesiące to najmądrzejsi ekonomiści nie wiedzą. Pewne jest to, że coś się zadzieje
    Można założyć optymistycznie, że jeżeli nawet ceny katalogowe pojazdów pozostaną bez zmian, to salony żeby odrobić straty z aktualnego okresu, ograniczą wsparcie rabatowe jakie mogą udzielić ze swojej marży, w konsekwencji cena transakcyjna zakupu będzie wyższa.
    Do tego dojdzie wyższy kurs euro.

    O ile nie przewidywałbym drastycznych zmian w Niemieckim czy Japońskim przemyśle motoryzacyjnym (mają wiele modeli, rożne rynki, kapitał), to Alfa Romeo jest w o tyle niekorzystnej sytuacji, że jeszcze przed pandemią sprzedaż była... delikatnie mówiąc nieciekawa, a aktualna sytuacja może dobić markę jeżeli inwestorzy jej nie wesprą.
    To ciemny scenariusz, ja jednak jestem optymistą, na ale jeżeli mój egzemplarz miałby być ostatnim wyprodukowanym egzemplarzem Stelvio to będę czuł się zaszczycony
    Dokładnie, złotówka jest bardzo słaba a tak zwani eksperci twierdzą że szybko się nie podniesie... Wystarczy zresztą sprawdzić kursy walut za ostatni tydzień.
    Szczęśliwi Ci co zarabiają w walucie

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory