Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Dokładnie, złotówka jest bardzo słaba a tak zwani eksperci twierdzą że szybko się nie podniesie... Wystarczy zresztą sprawdzić kursy walut za ostatni tydzień.
    Szczęśliwi Ci co zarabiają w walucie
    ja nie mogę przestać zacierać rączek Ale podwyżki z tego tytułu to najwcześniej w 2021, importerzy zabezpieczają sobie kurs na cały rok zazwyczaj

  2. #1452
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Ludzie w obliczu zagrożenia podejmują różne nieracjonalne decyzje, jedni kupują absurdalne ilości papieru toaletowego i makaronu a drudzy kupują Alfę Romeo… Wczoraj zamówiłem Stelvio Veloce do produkcji

    W obecnej sytuacji to taki trochę hazard, bo nie wiadomo co się wydarzy w przeciągu 3-4 miesięcy ale uznałem, że jak nie teraz to kiedy... potem może być tylko drożej lub Alfa Romeo w ogóle wycofa się z produkcji.
    Gratulacje i wyrazy uznania za odwagę! Ja tez się bardzo cieszę,że kupiłem w styczniu kiedy jeszcze nikt by nie przypuszczał co się stanie. Teraz już bym pewnie nie kupiłem bo z natury jestem ostrożny. Ja dodatkowo się cieszę,że nie wziąłem żadnego leasingu czy kredytu tylko kupiłem auto z odkładanych przez długi czas do świnki.
    Dodatkowo gratuluję tego,że wybrałeś Alfę. Nowe BMW serii X są wyjątkowo brzydkie, szczególnie z tyłu a pewnie przy okazji zaoszczędziłeś kupę kasiory.
    Ja myślę,że te kilka miesięcy nie zrujnuje marki bo fiat jest generalnie bogatą firmą ale na polskim rynku ceny nie na pewno nie spadną choćby z racji mega niekorzystnego kursu euro.
    Współczuję tym którzy będą musieli czekać ale na pocieszenie powiem Wam,że niemieckie fabryki też stanęły. Mam znajomego w fabryce MANa w Niepołomicach i mówi,że części im wystarczy do jutra bo w Niemczech już podzespołów nie produkują.

  3. #1453
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Ja dodatkowo się cieszę,że nie wziąłem żadnego leasingu czy kredytu tylko kupiłem auto z odkładanych przez długi czas do świnki.
    Dodatkowo gratuluję tego,że wybrałeś Alfę. Nowe BMW serii X są wyjątkowo brzydkie, szczególnie z tyłu a pewnie przy okazji zaoszczędziłeś kupę kasiory.
    Ja również rozbijam swoją świnkę skarbonkę Ja jestem takim trochę dinozaurem w dzisiejszym świecie, bo jestem przeciwnikiem życia na kredyt, wole dłużej poodkładać, dłużej pojeździć starym pojazdem, ale potem kupić nowy za swoje...
    Oczywiście jak sytuacja ulegnie drastycznej zmianie za te 3 miesiące, to najwyżej nie kupię i stancę te 5% zadatku, ale jestem optymistą i mam nadzieję, że tak źle nie będzie

    Jeżeli chodzi o stosunek ceny Alfy, BMW czy Volvo o podobnym stopniu doposażenia to katalogowo średnio różnica wychodziła mi około 40-50 tyś. droższe BMW i Volvo i ze słabszymi silnikami (ok. 250 KM).
    Stelvio doposażyłem na maxa (poza szperą i aktywnym zawieszeniem) ale cholernie ubolewam, że nawet w najwyższej konfiguracji Stelvio Veloce nie ma kamer 360 lub chociaż przyzwoitej kamery cofania - przetestowałem kamery w BMW i w Volvo, tam jest genialnie to zrobione - w Stelvio ta kamera ma słaby kąt widzenia i jest zbyt nisko skierowana na jezdnię albo takie odnosi się wrażenie. W moim przypadku to istotne, bo zaraz za ogrodzeniem mam drogę i muszę na czuja powoli się wysuwać licząc, że ktoś kto jedzie w poprzek zauważy mnie i się zatrzyma. Choć podobno Stelvio ma z tyłu system monitorowania ruchu poprzecznego - zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

    Jeździłem każdym z tych pojazdów (Stelvio, X4, XC60) mogę stwierdzić, że miło zaskoczyło mnie Volvo XC60 w wersji ze sportowym zawieszeniem (silnik 250KM+14KM), bo całkiem fajnie się prowadziło nawet w granicach 200 km/h, natomiast pod względem prowadzenia rozczarowało mnie BMW X4 które powyżej 180 km/h zaczęło mi pływać po jezdni tak jakby reagowało na podmuchy boczne, mino ze wiatru nie było.

  4. #1454
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość bo Włochy zamknęły wszystkie fabryki nie spożywcze...

    https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wlo...a,1009966.html

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  5. #1455
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    (...) pod względem prowadzenia rozczarowało mnie BMW X4 które powyżej 180 km/h zaczęło mi pływać po jezdni tak jakby reagowało na podmuchy boczne, mino ze wiatru nie było.
    Ja miałem to samo odczucie już przy 140-150 km/h. Prowadząc X4 na drodze ekspresowej poprowadzonej poniżej powierzchni ziemi, czyli w takim jakby wąwozie, dealer z BMW tłumaczył mi że to od wiatru... Po jeździe próbnej całkowicie skreśliłem X4 z krótkiej listy samochodów branych pod uwagę tylko po to, aby nie sprawiać wrażenia zafiksowania na Stelvio.

  6. #1456
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Zanim ten wirus nas powybija, chciałbym jeszcze doczekać konfiguratora Alfy Romeo po polskiemu to takie moje ostatnie życzenie.

    Zauważyłem, że najbardziej zbliżoną konfigurację oraz ceny do naszego cennika ma konfigurator w wersji Czeskiej, choć tam też występują różnice w wyposażeniu np. opcje wygłuszenia wnętrza są w standardzie i Czesi mają wydłużoną gwarancję w standardzie.

  7. #1457
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Włochy raczej przed latem nie rozpoczną produkcji. Trochę sobie poczekasz.

  8. #1458
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rysiek114
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Super 200KM, Peugeot 308 1.6VTI
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    ...Choć podobno Stelvio ma z tyłu system monitorowania ruchu poprzecznego - zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.
    Z tego systemu to jestem najbardziej zadowolony, jeszcze nic nie widać na kamerce a sygnał z radaru już ostrzega.

  9. #1459
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Dokładnie, złotówka jest bardzo słaba a tak zwani eksperci twierdzą że szybko się nie podniesie... Wystarczy zresztą sprawdzić kursy walut za ostatni tydzień.
    Szczęśliwi Ci co zarabiają w walucie
    eksperci jak zwykle jednocześnie wydają 2 sprzeczne opinie/prognozy. Skala QE/ LTRO w USA i strefie EURO wskazuje, że wcześniej czy później dojdzie do dewaluacji $ i €- albo skokowej (nikt raczej do tego nie dopuści, chyba że Chiny coś odpalą przeciwko dolarowi), albo rozłożonej w czasie przez ~10% inflację. My też niestety z tym popłyniemy, ale prawdopodobnie nie od razu i nie w tej skali.

    Giulia/Stelvio jest teoretycznie w grupie śmierci D - w kryzysie/zaraz po kryzysie historycznie lepiej idą tańsze samochody, a klasa wyższa ma małe spadki.
    Tylko ze ceny Giulii Business to porównywalne konfiguracje Golfa, Corolli, Civica, P. 308... a nawet Octawii... Z tego powodu możne być, na fali po-kryzysowej euforii, takim bardziej dostępnym dobrem luksusowym.

  10. #1460
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,032

    Domyślnie

    Owszem, kasandryczne wizje królują w mediach ale to tez dlatego, że ostre prognozy i komunikaty przyciągają uwagę i lepiej się sprzedają...
    Chyba nie doceniacie jednak siły współczesnego kapitalizmu a przede wszystkim siły pieniądza.
    Moim zdaniem odreagowanie i odrobienie strat będzie szybkie, dynamiczne i wielotorowe.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory