Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1491
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,032

    Domyślnie

    Pompka pompką, ale przecież salon ma również prowizje od sprzedanych aut. Ja wiem, że więcej sie zarabia na usługach itd ale mimo wszystko. Powinno im zależeć na sprzedaży.
    Kurcze, to się wymyka logice. Mam w domu w rodzinie dwuletnią mazdę i u dealera tej mazdy liżą nas po rękach niemal Wszystko jest załatwiane jak nalezy, przeglądy w porządku, jak coś jest do wymiany ponad listę, dzwonią, pytają, opisują temat. Złego słowa nie powiem, a przecież to trudna dla klienta marka, nie idzie na ilość, dają niewielkie rabaty albo wcale, czasem coś dorzucą... Mimo to obsługa i serwis na plus 4.

  2. #1492
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Zgadzam się z Tobą - chodzi o coś innego. Jak moja firma będzie miała kiepską reklamę, to też przyjdziesz i powiesz "ej stary zrób lepszą reklame bo tracisz klientów", albo zrobisz ją za mnie? No nie, więc jeżeli alfa nie dba o swoje wyniki sprzedaży, to dlaczego mają dbać o nie klienci. Rozumiem, że lubisz tą markę, chcesz wyświadczyć przysługę, ale jeżeli robisz to raz, drugi, a efektu nie ma to znaczy, że mają świadomość problemu, tylko mają to w pompce.
    Odnośnie prywatnej firmy masz rację "twój cyrk twoje małpy" i nic nam do tego jak reklamujesz swój biznes, jednak w przypadku dużego koncernu samochodowego, jeżeli sprzedaż jego produktów spada (często przez niekompetencję jakiegoś działu) lub koncern wycofuje się z lokalnego rynku, to automatycznie spadają również ceny pojazdów używanych a servis jest mocno ograniczony.

    Co mają powiedzieć Ci którzy rok lub dwa lata temu płacili po 200 tys za Giulie czy Stelvio a za chwilę nie będą mieli servisu lub problem z odsprzedażą na rynku wtórnym?

    Więc, stabilna pozycja Alfy Romeo na naszym rynku jest w interesie nie tylko tych co zamierzają kupić samochód ale też i tych którzy już kupili i zastanawiają się czy i za ile, da się go odsprzedać w przyszłość jeżeli AF wycofa się z naszego rynku.

    Ja osobiście, mimo że jestem zainteresowany kupnem AF (nawet wpłaciłem zadatek) nadal zastanawiam się czy np. brak aktualizacji konfiguratora i ostentacyjna niechęć handlowców do sprzedaży produktów AF, to nie celowy zabieg zmierzający do ograniczenia sprzedaży na rynku z którego marka powoli będzie się wycofywać... no bo jak to inaczej tłumaczyć??

  3. #1493
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No ja też tego nie rozumiem. Albo Włosi nie wiedzą co się tu dzieje ale to raczej niemożliwe albo Włosi mają polski rynek w pompce i nie naciskąją.
    Ja myślę, że może tak być.
    Przykład idzie z góry, w tym wypadku z Włoch. A to nie jest niemiecki ordnung, tylko włoskie luźne podejście.
    I nikt nie naciska stamtąd na PL i polskie przedstawicielstwo. W połączeniu z polską mentalnością i tym, że jak się nas za mordę nie trzyma, to nikt nic nie zrobi sam z siebie. I efekt jest jaki jest.
    Oczywiście nie powinienem uogólniać, bo to zależy od danego człowieka, ale niestety często tak jest. I tak jest w tym przypadku.

    Kolega Kurynio składa skargi, ktoś mu odpisuje, że sprawa przekazana dalej i co? Ginie to gdzieś w korporacyjnej machinie i pieczy nad tym za bardzo nikt nie trzyma. I konfiguratora nie ma. Przykre.

    Ja rozumiem, że mogę kupić Alfę jak się uprę i przejdę przez to całe sito kłopotów na początku. Ale tak być co do zasady nie powinno. Nie tak się traktuje potencjalnego klienta.

    Trzeba jednak chwalić każdą akcję i starania każdej osoby o to, aby cały ten Alfa-biznes działał lepiej. A korzystamy z niego wszyscy. Czy z serwisu, czy części, czy też konfiguratora itd.
    Tak samo chwalić takie promyki nadziei jak np. ten salon bydgoski, bo coś jednak robią. Wbrew wszystkiemu. Widać, że jak zależy to można.

  4. #1494
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Po co Wam konfigurator jak przez najbliższe 5 miesięcy nie będą produkować samochodów?

  5. #1495
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Po co Wam konfigurator jak przez najbliższe 5 miesięcy nie będą produkować samochodów?
    A skąd wiesz że przez 5 miesięcy? Jakieś źródło?

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  6. #1496
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    [MENTION=19955]Luke77[/MENTION]

    Żartujesz?
    Przecież wszystkie fabryki we Włoszech są pozamykane i nie widać w najbliższym czasie możliwości ich otwarcia.

  7. #1497
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    [MENTION=19955]Luke77[/MENTION]

    Żartujesz?
    Przecież wszystkie fabryki we Włoszech są pozamykane i nie widać w najbliższym czasie możliwości ich otwarcia.
    No dobra, wiadomo że w najbliższym czasie będą zamknięte no ale 5 miesięcy???

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8. #1498
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powinno im zależeć na sprzedaży.
    Kurcze, to się wymyka logice. Mam w domu w rodzinie dwuletnią mazdę i u dealera tej mazdy liżą nas po rękach niemal
    Bo w skrócie mówi się tak: pierwsze auto klientowi sprzedaje salon, kolejne (temu samemu klientowi) serwis i jego jakość. Jak salon nie sprzedaje to za rok nie ma aut na przeglądach w serwisie (albo wcześniej, jak ktoś więcej jeździ) i na ewentualnych naprawach gwarancyjnych (to też kasa, trochę mniejsza ale pewna i bez marudzenia klienta, że części drogie). A jak serwis daje ciała to nie ma klienta ani w serwisie ani w salonie - reklama szeptana najskuteczniejsza, zarówno pozytywna jak i negatywna.

  9. #1499
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    Proszę państwa, oto w dniu 6 kwietnia roku 2020 w Internecie pojawił się konfigurator Alfa Romeo w języku polskim. Wow

  10. #1500
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    poproszę 2 tygodnie kwarantanny, z internetem

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory