Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1611
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    No i sam sobie odpowiedziałeś. To auto nie dla Ciebie tylko dla bogatych freaków. Poza tym masz rację po rozszerzeniu _ żadne auto nie jest warte swej ceny _ nawet Rolls-Royce. Ale czemuś kupiłem Stelvio, obiektywnie drogie auto, a mogłem poszukać używanego Matiza też nie wartego swej ceny i też z dużym prawdopodobieństwem przejechałbym się nim z punktu A do B.

  2. #1612
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie MUSI tylko MOŻE, i właśnie kosztuje tyle bo MOŻE, bo i tak kupią. Czyli de facto auto nie jest warte tej ceny, tylko jest ona sztucznie napompowana dla bogatych freaków [...]
    Jest tyle warte ile ktoś jest skłonny zapłacić.
    Podejrzewam że te 500 sztuk sprzedadzą na pniu (jeśli jeszcze nie sprzedali)

    Za tą absurdalnie wysoką cenę kupujesz unikalność. Poza tym to inwestycja tak jak 8C.


    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  3. #1613
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o nagłośnienie w Stelvio/Giulia, bo chyba podobne są jeśli nie identyczne.
    Oczywiście to subiektywne - ale czy te podstawowe głośniki grają "jakotako" czy to jest totalny szmelc? I jak się maja wzajemnie te poziomy: Baza do Audio Plus i do HK? Możliwe że pytanie z serii retorycznych, ale ciekawi mnie czy jeśli samochód jest w ciekawej wersji, ale ma podstawę audio to bralibyście? Nigdy nie zlecałem montażu audio w samochodzie i nie chodzi o koszt, ale trochę mi nie leży to że spec od caraudio musiałby mi rozdzierać drzwi i bógwieco jeszcze aby zamontować lepsze głośniki, wzmacniacz, bas itd. Boję się że nie zostanie to zmontowane już jak fabrycznie.

  4. #1614
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sportivo_IT Zobacz post
    A ja mam pytanie o nagłośnienie w Stelvio/Giulia, bo chyba podobne są jeśli nie identyczne.
    Oczywiście to subiektywne - ale czy te podstawowe głośniki grają "jakotako" czy to jest totalny szmelc? I jak się maja wzajemnie te poziomy: Baza do Audio Plus i do HK? Możliwe że pytanie z serii retorycznych, ale ciekawi mnie czy jeśli samochód jest w ciekawej wersji, ale ma podstawę audio to bralibyście? Nigdy nie zlecałem montażu audio w samochodzie i nie chodzi o koszt, ale trochę mi nie leży to że spec od caraudio musiałby mi rozdzierać drzwi i bógwieco jeszcze aby zamontować lepsze głośniki, wzmacniacz, bas itd. Boję się że nie zostanie to zmontowane już jak fabrycznie.
    Podstawa w Giuli gra na moje ucho jako-tako. Do przeżycia, ale ja i tak mam suba+wzmak i mam wolne kanały w wzmacniaczu, żeby przerobić wszystko z przodu w niedalekiej przyszłości.

    W Stelvio audio musisz być identyczne, choćby przez to, że kiedy mamy w konfiguracji subwoofer to idzie on w ścianę bagażnika a nie w półkę jak w Giuli (gdzie jest 6x9).

    Spece od caraudio niejedne drzwi już rozdzierali

    Wszystkich poziomów audio nie słyszałem, więc ciężko porównać. HK w Giuli Q szału nie robił (choć jeździłem niewygrzaną świeżynką).

  5. #1615
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dowodem na to,że GTA i GTAm to nie tylko kosmetyka i marketing są plany pobicia rekordu na Nurgburgring. Włosi celują w czas 7:10-7:15.

    https://www.clubalfa.it/153499-alfa-...NRILZnKVu13Jp0

  6. #1616
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Proszę was, przenieśmy dyskusję o GTA do innego tematu https://www.forum.alfaholicy.org/giu...wierdzona.html

    Rozmowa o GTA nie ma wiele wspólnego z zakupem Giuli po faceliftingu. Jakby nie patrzeć GTA ma nowy środek i z zewnątrz jakby lift, ale to skrajne tematy i nikt tutaj raczej nie dyskutuje o własnym zakupie GTA.

  7. #1617
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja już skończyłem

  8. #1618
    Użytkownik Świeżak Avatar Sportivo_IT
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Kiedyś 156 SW FL SS 2.0 JTS, teraz szukam swojej Stelvio.
    Postów
    26

    Domyślnie

    Wie ktoś do czego służą te przyciski w prawym, górnym rogu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyciski.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	268834

  9. #1619
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sportivo_IT Zobacz post
    Wie ktoś do czego służą te przyciski w prawym, górnym rogu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przyciski.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92.6 KB
ID:	268834
    Slużą do przywołania/zapisania ustawień fotela i kierownicy.

  10. #1620
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    pompowanie boczków oparcia. pytanie nie w temacie wątku.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magnetron Zobacz post
    Slużą do przywołania/zapisania ustawień fotela i kierownicy.
    nie, do tego są inne
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory