Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2311
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    leasing czy najem wymaga...
    to zalezy podobno od wartosci samochodu, u mnie przy leasingu w Leasys dla Giulii Business MY'20 nie wymagali posiadania alarmu

  2. #2312
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przegapili badz maja jakies mniej rygorystyczne zasady?
    Wydaje mi się, że próg jest dla 150 tys., a ja się zmieściłem pod - 144 tys.

    EDIT: Czyli w sumie przy zakupie Veloce Ti może być obowiązkowy, mea culpa. Najlepiej zapytać.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 05-08-2021 o 12:57
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2313
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    xc60/v90cc
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hej. Czy ktoś ostatnimi czasy, rozglądał się bądź kupował Stelvio za gotówkę (zakup prywatny/osoba fizyczna)? W Gdańsku "średnio" chcą negocjować, a i atmosfera słaba. Myślałem, że po wypowiedzeniu umowy dealerskiej przez producenta, bardziej będą się wszyscy starać... a po doświadczeniach z innymi markami, wiele wcale nie oczekuję. Ot, minimum uprzejmiści i dobrej woli

  4. #2314
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie alarmu... Na pewno za niego nie dopłacałem, na pewno był jako płatna opcja, a po zamknięciu samochodu migają czerwone lampki przy klamkach drzwi - wersje bez alarmu też tak mają, czy ktoś się pomylił w fabryce?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2315
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    też tak mają
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2316
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kareze
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta 1,4MA 150KM, MiTo 1,4MA 135KM TCT
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wydaje mi się, że próg jest dla 150 tys., a ja się zmieściłem pod - 144 tys.

    EDIT: Czyli w sumie przy zakupie Veloce Ti może być obowiązkowy, mea culpa. Najlepiej zapytać.
    Nie jest to raczej zależne od tej wartości. Albo wartość jest inna. Ja mam Veloce i przy cenie w okolicach 170k i leasingu Santandera też nie mam alarmu i nie było takiego wymogu.

  7. #2317
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    jest to zalezne od wartosci a prog ustala indywidualnie kazdy leasingodawca moze sie to tez roznic w poszczegolnych latach. Dla leasingu FCA (Leasys) bylo to chyba rzeczywiscie 150 tys.

  8. #2318
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kenzo Zobacz post
    Hej. Czy ktoś ostatnimi czasy, rozglądał się bądź kupował Stelvio za gotówkę (zakup prywatny/osoba fizyczna)? W Gdańsku "średnio" chcą negocjować, a i atmosfera słaba. Myślałem, że po wypowiedzeniu umowy dealerskiej przez producenta, bardziej będą się wszyscy starać... a po doświadczeniach z innymi markami, wiele wcale nie oczekuję. Ot, minimum uprzejmiści i dobrej woli
    w Gdansku Auto Plus ma bardzo dobry serwis, ale do zakupu polecam dealera z Gdyni (nie ten najnowszy) - jest tam Pani która zajmuje się Alfą i jest swietna

  9. #2319
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cześć .
    Po podziwianiu na drodze choć rzadko się zdarzało modelu Stelvio w końcu mam możliwość takie auto nabyć . Wybrałem model Veloce praktycznie na full wyszło prawie 290tys. zł , wysłałem zapytania do salonów ( mało ich w polsce i w sumie ciężki kontakt przez e-mail ) jest szansa na auto do produkcji jeszcze w grudniu i mam takie pytanie zapewne jak każdy kto myślał o zakupie , przy takiej kwocie idzie dostać rabat 20%+ czytałem o tzw. demoVip choć może nie aktualne oraz pojazd będzie z końca roku ( utrata wartości po nowym roku ) więc też cena powinna być lepsza . Dostałem jak narazie po tylu zapytaniach jedną propozycje 11% z oburzeniem ,że chcę więcej , są to niszowe samochody w porównaniu np. GLC43 , których pełno na drodze ,a na stocku nie ma nawet 1 sztuki na sprzedaż , więc salonowi powinno zależeć . Leasing też dostałem słaby ,ale to mały problem bo zapytanie wyślę do banków choć widziałem na forum ,że 100% osoby podostawały , ale od czego to zależy nie wiem .

    Z wyposażenia Veloce nie wiem czy brać dodatkowo :
    -alarm fabryczny ( nie patrząć na wymóg leasingu/ubezpieczenia) praktycznie żaden nowy samochód nie ma tego w standardzie
    -FSD lub active suspension (jeżdżę trochę dynamicznie , ma ktoś taką opcje jakieś plusy ?)
    -mechanizm różnicowy (up)

    Proszę o waszą opinie co do modelu Veloce i veloce ti praktycznie ten sam konfig i ta sama cena , nie mogę różnic się dopatrzyć (ti ma dostępne 21 ,ale chyba dla tego modelu 20 cali jest wystarczające ?)
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez adamu ; 25-08-2021 o 23:38

  10. #2320
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Nasza opinia jest taka: żeby kupić Stelvio w Polsce w dobrej cenie trzeba bardzo chcieć je kupić Dilerom nie zależy na tym, żeby je sprzedawać, ale jak będziesz bardzo uparty, to dostaniesz te +20% upustu, choć pewnie nie w tym roku i nie w tym salonie. Pamiętaj, że pierwsza selekcja użytkowników Alfy odbywa się w salonach - najpierw musisz sam udowodnić, że Alfa to jest auto dla Ciebie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory