Strona 234 z 284 PierwszyPierwszy ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,331 do 2,340 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2331
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Też to czytałem. Wynika to chyba z tego, że każdy biały kruk trzyma cenę.
    Myślę że raczej z ilości fuckupów konkurencji, teraz o BMW i Mercedesie słyszy się raczej w kontekście wtop jakie zaliczają, w tym zestawieniu Alfa ma raptem drobne niedoróbki.

  2. #2332
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kurcze nie wiem jak za bardzo odpowiedzieć na takie pytanie. No trzeba się do czegoś odnieść, w trasie naprawdę Ok, no na pewno 5 dorosłych plus bagaż jakoś czuć, bo to będzie z 500 kilo nawet. No na torze nawet pustym czuć nieco środek ciężkości, nie jest to gokart, chociaż jak dla mnie, lepiej prowadzącego się suma nie znajdziesz i to różnica jest mega na korzyść Stelvio. No macanem jechałem kilka razy ale to tak po mieście trochę zatem nie widziałem zbytnio różnicy
    Może trochę źle zapytałem , z odpowiedzi wyżej wiem już , że 3 osoby z tylu wytrzymają podróż , ale ta masa dodatkowa 500kg w przypadku „wyjazdowego obciążenia” daje jeszcze możliwości na bezpieczne manewry i wyprzedzanie ?
    Do tej pory jeździłem suvami , które były dość miękkie , kanapy w zakrętach , z tego co czytałem stelvio zestrojone jest pod sport ,wiec bardzo mi to odpowiada ,ale do pełni sztywności zawieszenie aktywne must have .

  3. #2333
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Może trochę źle zapytałem , z odpowiedzi wyżej wiem już , że 3 osoby z tylu wytrzymają podróż , ale ta masa dodatkowa 500kg w przypadku „wyjazdowego obciążenia” daje jeszcze możliwości na bezpieczne manewry i wyprzedzanie ?
    Do tej pory jeździłem suvami , które były dość miękkie , kanapy w zakrętach , z tego co czytałem stelvio zestrojone jest pod sport ,wiec bardzo mi to odpowiada ,ale do pełni sztywności zawieszenie aktywne must have .
    No bez przesady... Stelvio 280 KM jest 100 kg lżejsze od BMW X3 30i 245 KM...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #2334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Zawieszenie aktywne za 5tys. zł daje tylko usztywnienie w D czy względem zwykłych są jeszcze jakieś korzyści ?
    Kiedyś (przed zakupem Giulii) zgłębiałem temat i to jest AKTYWNE zawieszenie, w sensie działa i reaguje cały czas - oprócz tego, że można je utwardzić.
    Był taki PDF opisujący działanie, wykresy, itp. (niestety link już nie działa http://home.planet.nl/~jwq/giulia/dampers.pdf ) i tam wychodziło, że aktywne zawieszenie tłumi ok 5-30% (już nie pamiętam dokładnie liczb) lepiej niż zwykłe. Najbardziej widoczne różnice były przy przyspieszaniu/hamowaniu (brak takiego mocnego efektu nurkowania) i przy rolowaniu(?! nie wiem jak to się nazywa - jedziesz np. 30km/h i skręcasz raz w prawo, raz w lewo - autem tak nie buja na boki). Najmniejsze chyba, przy pokonywaniu nierówności.
    Pozdro,
    Bartas

  5. #2335
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Czyli warto dopłacić , taka namiastka pneumatyki/hydrauliki z zachodniej konkurencji . Ktoś z forum posiada tego typu zawieszenie , jakaś dbałość musi być , czy jako nowe auto i te 5 lat użytkowania i gwarancji jest spokój ?

  6. #2336
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Jestem po wizycie w salonie veloce ti kosmos , nawet te 280km i rozterki nad silnikiem zeszły na drugi plan . Felgi z tej wersji na żywo super , a z konfigiratora widziały mi się bardziej te z veloce ( doradca poinformował ,ze 20cali z Q nie będzie pasować , ale jest jakiś wzór taki sam i pasujący niby z akcesoriów ?)
    Jeszcze usłyszałem , ze zawieszenie adaptacyjne tylko utwardza w D i powrót do miękkiego w D , ale i tak każdy z klientów jeździ na soft , nic więcej się nie dowiedziałem na temat progresywnej ciągłej pracy aktywnego zawieszenia i porównania jego trybu soft do standardowego zawiechy no i oczywiście polecana opcja FSD .

  7. #2337
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Czy ktoś z osób biorących alfę w leasing (fabryczny lub zewnętrzny) otrzymał oprocentowanie stałe ? Jak wiemy stopy są niskie i zapewne w najbliższym czasie wystrzeli w górę co podniesie tez ratę i są z tego powodu obawy i pytanie .

  8. #2338
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA MY21 2.0 GME TURBO BENZYNA 280 KM AT Q4 VELOCE
    Postów
    11

    Domyślnie

    [MENTION=89371]adamu[/MENTION], ja brałem leasing w EFL na przełomie lipca i sierpnia na Giulie i mam stałe oprocentowanie, koszt leasingu ~104% na 36 msc.

  9. #2339
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ok dzięki za informacje , veloce ti do produkcji prawdopodobnie przepadło bo nie zgadza mi się teraz konfigurator usunęli kilka opcji patrząc po cenie końcowej do tego LSD za 0zl tez nie ma :/
    Szkoda mogłem temat zamknąć do końca Sieprnia…

  10. #2340
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Jeszcze usłyszałem , ze zawieszenie adaptacyjne tylko utwardza w D i powrót do miękkiego w D , ale i tak każdy z klientów jeździ na soft , nic więcej się nie dowiedziałem na temat progresywnej ciągłej pracy aktywnego zawieszenia i porównania jego trybu soft do standardowego zawiechy no i oczywiście polecana opcja FSD .
    Większość sprzedawców od samego początku dostępności Stelvio/Giulia nie wiedzieli/nie wiedzą co sprzedają - pamiętam jak na forum sami (i nie tylko tutaj, ale na włoskim też) rozkmninialiśmy co może dana funkcja/opcja robić. Ja w mieście i na co dzień jeżdżę na normalnym zawieszeniu, a na autostradzie/ekspresówce/dobrej krętej drodze na twardym.
    Jak kupowałem to aktywne zawieszenie i LSD było w jednym pakiecie, ale samej opcji LSD z napędem Q4 chyba bym nie dokupował, bo podobno bez tego i tak auto trzyma się mocno.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory