Strona 38 z 284 PierwszyPierwszy ... 28293031323334353637383940414243444546474888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #371
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    W sumie to może epsonix by ogarnął autoholda....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    @epsonix jest w ogóle szansa?
    przyglądnę się temu. nie mam doświadczenia z auto-hold w żadnym aucie, rozumiem że chcielibyście czegoś takiego że po zatrzymaniu np po 1 sek włącza się ręczny, dostajecie jakieś potwierdzenie (bezpieczeństwo - np słyszalne piknięcie) i można puścić nogę z gazu?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #372
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Albo zaświeca się kontrolka ręcznego


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #373
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przyglądnę się temu. nie mam doświadczenia z auto-hold w żadnym aucie, rozumiem że chcielibyście czegoś takiego że po zatrzymaniu np po 1 sek włącza się ręczny, dostajecie jakieś potwierdzenie (bezpieczeństwo - np słyszalne piknięcie) i można puścić nogę z gazu?
    Pikania w żadnym aucie nie ma, ale ok..pewnie nie zaszkodzi.
    Nie wiem czy jest jedna zasada działania tego systemu, ale w BMW jest chyba tak jak ktoś napisał - mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje AH, a później lekkie dodanie gazu zwalnia. Czasówka pewnie też może być.
    Pytanie czy w innych autach faktycznie zaciąga się ręczny, czy też w inny sposób może to być rozwiązane? Bo jak już wspomniałem w BMW ani nie czuć żadnego szarpnięcia jak w naszych Giuliach, ani nie słychać odkręcania tłoczków, poza tym działa to błyskawicznie, a u nas jednak trwa to jakiś tam moment.

  4. #374
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Może dałoby się w taki sposób, poprzez mocniejsze wciśnięcie hamulca uruchomić hill-holder? Ten zawsze włącza się po zatrzymaniu na wzniesieniu, bezgłośnie i błyskawicznie. Niestety nie wiem na jakiej to działa zasadzie.

  5. #375
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Tak na szybko wpisałem w Google i pierwszy artykuł dał mi do myślenia
    https://autokult.pl/28457,co-to-jest-funkcja-auto-hold

    "Funkcja Auto Hold jest w rzeczywistości rozwinięciem asystenta podjazdu, który uruchamia hamulce gdy samochód zatrzyma się na wzniesieniu. Elektronika rozpoznaje taką sytuację i przez kilka sekund hamuje samochód, co ułatwia ruszanie pod górę, a jednocześnie zwalnia z konieczności korzystania z hamulca postojowego."

    Przypomniałem sobie właśnie, że w moim Fiacie 500 hamulec ręczny jest manualny/tradycyjny, a mimo to posiada asystenta i faktycznie przytrzymuje przez chwilę samochód gdy np. ruszam pod górkę. Tym samym oznacza to, że działa to w inny sposób..może nożny hamulec odpuszcza ciśnienie w tłoczkach z opóźnieniem? To by tłumaczyło brak dźwięku wykręcanych tłoczków. Tylko jeśli by to blokowało przednie hamulce, to znów kłóci się moim niekrzywieniem tarcz

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Może dałoby się w taki sposób, poprzez mocniejsze wciśnięcie hamulca uruchomić hill-holder? Ten zawsze włącza się po zatrzymaniu na wzniesieniu, bezgłośnie i błyskawicznie. Niestety nie wiem na jakiej to działa zasadzie.
    exactly
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 24-11-2019 o 21:19

  6. #376
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Pytanie czy w innych autach faktycznie zaciąga się ręczny, czy też w inny sposób może to być rozwiązane? Bo jak już wspomniałem w BMW ani nie czuć żadnego szarpnięcia jak w naszych Giuliach, ani nie słychać odkręcania tłoczków, poza tym działa to błyskawicznie, a u nas jednak trwa to jakiś tam moment.
    Może da się do tego wykorzystać Hill-Holder tylko działający na płaskim, a nie tylko na pochyłości?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #377
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    HH niestety sam się zwolni za chwilę i tu jest problem - tak jest napisany soft w module BSM, raczej z tym nic nie zrobie. co najwyżej mógłbym oszukać na chwile odczyt z czujnika pochylenia (żeby momentalnie złapał HH na fejkowym pochyleniu) a po tym "zaciągnąć" ręczny (bo to trwa). Tylko jest problem. Ręczny może być słaby, uszkodzony itp - potem komuś auto ruszy, stuknie kogoś i ciekawe czy nie będzie miał do mnie pretensji? Jednak AH powinien działać raczej na hamulcach hydraulicznych, podlegać wszelkim auto detekcjom błędów/usterek/selftestom/raportowaniu na zegarach, być homologowany itp. nieee, to nie przejdzie jako produkt.

    Nie proście mnie żebym próbował gdzieś bardziej gmerać przy sygnałach wokół modułu ABS czy pedału hamulca - tego nie zrobię nigdy bo jak będzie wypadek z ofiarami to zaraz będzie że są niecertyfikowane/niehomologowane modyfikacje w system bezpieczeństwa i nie wyjdę z mamra i się nie wypłacę z odszkodowań choćby to nie było przez moje urządzenie.

    z takich powodów wiele modułów nie powstanie nigdy, choć mogłyby - w pewne strefy nie wejdę. raczej będę się trzymał spraw typu automatycznie zrobić to czy tamto ale raczej jeśli chodzi o systemy wygody a nie bezpieczeństwa (np SS, komfort w zimie, DNA 2019+ od razu w D itp)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-11-2019 o 00:21
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #378
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Epsonix masz rację. Nie grzeb w systemach bezpieczeństwa. Jak robisz urządzenie, które w to ingeruje, to w razie czego i na Ciebie padnie podejrzenie. Mogą być problemy. I to niemałe.

  9. #379
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Czułem, że tak odpowiesz.. ale trudno się z Tobą nie zgodzić
    Tak na prawdę z ręcznym to by nie zdało egzaminu, bo zaciąganie go za każdym razem (gdy np. musimy na moment się za kimś zatrzymać, czy przy omijaniu choćby zaparkowaego samochodu gdy widzimy, że za 2 s. ruszymy) to by dopiero była porażka.
    Chyba jedyne co by w tym wypadku ułatwiło, to jakiś dod. przycisk na kierownicy do ręcznego

  10. #380
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Czułem, że tak odpowiesz.. ale trudno się z Tobą nie zgodzić
    Tak na prawdę z ręcznym to by nie zdało egzaminu, bo zaciąganie go za każdym razem (gdy np. musimy na moment się za kimś zatrzymać, czy przy omijaniu choćby zaparkowaego samochodu gdy widzimy, że za 2 s. ruszymy) to by dopiero była porażka.
    Chyba jedyne co by w tym wypadku ułatwiło, to jakiś dod. przycisk na kierownicy do ręcznego
    z drugiej strony sięgnąć do ręcznego to też nie aż taki problem. niewielu byłoby klientów chyba.
    z ciekawości dzisiaj pojeździłem właśnie używając ręcznego ręcznie jako symulowany AH, nawet to działało. Z drugiej strony wiem że są Giulie/Stelvio z problemami z tylnymi hamulcami - podobno niektórym które stały dłużej w ogóle nie hamuje tył - przynajmniej hydraouliczny, nie wiem czy to dotyczy też ręcznego/elektrycznego, ale pewnie tak bo zapewe chodzi o przyblokowanie się wszystkiego.
    Ja myślę że jak już ktoś ma długi postój, to lepiej wcisnąć sobie P albo nawet przycisk Start (tak ja to mówię, twórca S&S kilera, ale na długi postój wyłącznie silnika ma to sens) - przynajmniej ten drugi jest na kierownicy więc lokalizacja idealna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Epsonix masz rację. Nie grzeb w systemach bezpieczeństwa. Jak robisz urządzenie, które w to ingeruje, to w razie czego i na Ciebie padnie podejrzenie. Mogą być problemy. I to niemałe.
    był klient, z resztą forumowicz na zrobienie Race i przeróbki USA->EU do tego wziął S&S dezaktywator. Miał coś nie tak z autem już wcześniej, tu zamki nei zawsze się otwierały za pierwszym razem, tu FCW szalał, tu w skrzynii nie dało się wrzucic ręcznej zmiany biegów (drążka nie dało się przesunąć w lewo mimo włączonego silnika i biegu D). Po jakimś tygodniu od roboty telefon - auto zgasło i pojawiły się błędy, min Start&stop - i od razu pytanie czy mój wyłącznik mógł coś namieszać. Nie było tu żadnych pretensji, tylko pytanie, ale wiecie o co chodzi, już jest się na liście podejżanych. Sprawa się wyjaśniła szybko, bo wysłałęm kolegę do znajomego serwisanta z ASO, to przez drążek zmiany biegów - coś tam było połamane (przy wypadku?) i wpadła metalowy elemencik do środka i robił gdzieś zwarcie/blokował. Po wymianie auto działa już od kilku tygodni.
    W razie wypadku z poszkodowanymi, byłoby dokładnie to samo tylko na dużą skalę, zaraz miałbym na głowie ubezpieczycieli, poszkodowanych, policję i kto wie jeszcze kogo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory