Strona 57 z 284 PierwszyPierwszy ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #561
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Tak odnośnie jeszcze Volvo i plastików: Tak się złożyło że kilka miesięcy temu interesowałem się nowym S60 T8 Polestar. 400 koni, hybryda wydaje się fajnym samochodem. Z racji tego że trochę czekałem na doradcę, chodziłem i macałem wszystko. W końcu wsiadłem do używanego S90 T8, żeby poczuć ten szwedzki luksus prosto z Chin.
    To jak trzeszczał ten tunel środkowy to jakaś porażka. Właściwie jak się ocierałem kolanem to za każdym razem coś tam skrzypiało. Ogólnie odniosłem wrażenie że oprócz okolic tabletu (tak, nie bójmy się tego tak nazywać), kierownicy, całość jest robiona mocno po kosztach. Nie wiem czy to kwestia tego egzemplarza czy tak to jest zrobione, ale przymierzając się do innych Volvo też nie miałem wrażenia że nie zacznie to skrzypieć za jakieś 20 tysięcy kilometrów.
    W Alfie z kolei poza tym plastikiem w okolicach skrzyni biegów, który teraz poprawili przy okazji liftingu, właściwie nie skrzypiało nic. Dlatego zawsze trochę mnie śmieszy narzekanie na plastiki w Alfie, a wychwalanie Volvo w różnego rodzaju gazetach. Najlepiej samemu pojechać i wszystko podotykać
    fakt, XC90 czy S90 maja - wg mnie - dobre wykonczenie, przynajmniej te z ktorymi mialem do czynienia,
    S60 ktora mialem na weekend, nie powalala plastsikami i wlasnie - szczegolnie ten tunel srodkowy, a auto tez "tanie nie jest"

  2. #562
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Właśnie Porsche też się ostatnio w moje głowie pojawiło..bo taki Macan jak się okazuje kosztuje normalną kasę, a przejażdżkę wspominam bdb
    Jak szukałem samochodu ostatnio, to nie tyle jeździłem dużą ilością samochodów bo właściwie brałem pod uwagę najpierw 3, później 2, a szybko zostało Stelvio.
    Pierwszy to Cupra Ateca - odpadło pierwsze, jedzie ok, wnętrze leona, no nie wiem może jestem skrzywiony, ale mi się kojarzy w porównaniu do Stelvio jak taki trochę dres na sterydach
    Drugi Macan, ok auto, ale jak pojeździłem wersją 2.0 i Stelvio to w sumie trzeba by było brać Macan S, a to już sporo droższa impreza, a i jak pokonfigurowałem zwykłego Macana to spokojnie 3 z przodu i ze sporym ogonkiem.
    Ostatecznie wyszło na Stelvio i jak na razie kompletnie nie żałuję, tym bardziej że trafił się na stocku egzemplarz jaki chciałem z porządnym rabatem, normalnie zastanawiałbym się bardziej bo cennikowo taki egzemplarz też wychodził coś koło 280 k, ale już po rabacie kwota 225k wydawała się fair

  3. #563
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    fakt, XC90 czy S90 maja - wg mnie - dobre wykonczenie, przynajmniej te z ktorymi mialem do czynienia,
    S60 ktora mialem na weekend, nie powalala plastsikami i wlasnie - szczegolnie ten tunel srodkowy, a auto tez "tanie nie jest"
    Tak więc po dzisiejszych jazdach XC90, chyba `15, chyba 235 KM D, przebieg 90k, stwierdzam..
    Do materiałów za bardzo nie mogę się doczepić. Generalnie praktycznie w czasie jazdy nic nie trzeszczy, na postoju natomiast faktycznie ruszając taką nakładką skórzaną na tunelu środkowym ona trzeszczy, ale to właściwie jedyny taki element.
    Być może sprawa zależna jest od poziomu wyposażenia, bo tu cała decha obszyta była skórą. Nie podobała mi się jedynie skórzana kierownica błyszcząca jakby ją z plastiku zrobili.

    Przyśpieszenie jednak nie jest złe, może nie jest to Q, ale generalnie nie ma problemu z przyśpieszaniem, jeździ w miarę komfortowo, natomiast na dziurach jest denerwujące, bo jest duży hałas od zawieszenia i uczucie jakby każde koła ważyło z tonę i wpada głęboko w te dziury..to pewnie kwestia wspomnianej wcześniej wysokiej wagi samochodu.
    Całokształt oceniam na ok 4, ale osobiście bym tego nie kupił (jak i pewnie większość dużych SUV`ów) - Kodiaq za pół kasy daje dużo więcej frajdy z jazdy.

    A jeszcze co do miejsca składania.. samo składanie to raczej znaczenia nie ma, no bo jakie? Przecież nie może chińczyk niechlujnie wcisnąć jakiejś listewki skoro każda ma nowy zaczep itd. Natomiast różnica może się brać tylko z jakości materiału z którego listewka jest zrobiona oraz sam jej projekt, bo jeśli będzie miała słabe spinki, czy zacznie się za bardzo/za mało ocierać z drugą listewką, to wtedy będą niefajne efekty dźwiękowe.

  4. #564
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post



    Za to jazda T3 bardzo fajna, przyjemna..tak odczułem przynajmniej. Poza tabletem kiera mnie zabiła...jak w plastikowym samochodzie dla dziecka, chyba gorzej niż w Seicento
    Tego się obawiałem. Kiera na filmikach wyglądała tragicznie. To jest problem w tym aucie. Dajesz ponad 200 tys a czujesz się jak w chińskim aucie sprzed 15 lat.

  5. #565
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    widziałem wczoraj u dealera siatkę produktu Giulii na 2020 na rynek Polski (konfigurator będzie z opóźnieniem), oprócz ekranów 7 i 8,8" w standardzie wszystkich wersji jest też ACC, AA, biksenony (chyba, w Business na pewno), wypadają też 16" felgi, najmniejsze jakie będą w standardzie to 17", nie wiem też czy przypadkiem podwójny wydech nie będzie we wszystkich wersjach. Zamówienia od 20-go grudnia

  6. #566
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Było Fiat Stilo, AR147, AR159 1.9JTDm, Ford Mondeo MK4, jest Hyundai i40 crdi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    widziałem wczoraj u dealera siatkę produktu Giulii na 2020 na rynek Polski (konfigurator będzie z opóźnieniem), oprócz ekranów 7 i 8,8" w standardzie wszystkich wersji jest też ACC, AA, biksenony (chyba, w Business na pewno), wypadają też 16" felgi, najmniejsze jakie będą w standardzie to 17", nie wiem też czy przypadkiem podwójny wydech nie będzie we wszystkich wersjach. Zamówienia od 20-go grudnia
    Super, ja dzisiaj byłem w dwóch salonach w Warszawie i Panowie są tak przejęci grzebaniem w komputerach, że nawet nie raczyli przez kilka minut się zainteresować, a na moje pytanie co z my2020 oni nie wiedzą i gościu się odwrócił i poszedł sobie (carserwis) . Jedyny zainteresowany był sprzedawca od używanych... Jutro testuje fca w Bielsku.

  7. #567
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Mnie dziś salon dał ofertę na -15% (2019, nowe, Stelvio) - nie wiem czy to dużo czy mało?
    Natomiast na poliftowe nie są jeszcze w stanie nic podać, bo nie ma jeszcze cenników, ale przypuszczalnie po noworocznych podwyżkach i braku wyprzedaży może to być +20k.
    Za to leasing prawie 109%, a to chyba dużo?
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 18-12-2019 o 16:46

  8. #568
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Mnie dziś salon dał ofertę na -15% (2019, nowe, Stelvio) - nie wiem czy to dużo czy mało?
    Natomiast na poliftowe nie są jeszcze w stanie nic podać, bo nie ma jeszcze cenników, ale przypuszczalnie po noworocznych podwyżkach i braku wyprzedaży może to być +20k.
    Za to leasing prawie 109%, a to chyba dużo?
    Mało. kiedyś pytałem to dawali 12,5 na początek. Auto do zamówienia. Jak idzie zmaina modelu to takei bmw daje do 30% albo i lepiej. Niech wezmą przykład.

  9. #569
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał morpik Zobacz post
    Jutro testuje fca w Bielsku.
    Po drodze masz Żory i Euromot. Potestuj tam p.Sławka - da się z nim dogadać. Absolutnie nie polecam Ci Ganinex w Katowicach lub w Pszczynie. Chyba, że lubisz przeżycia a'la Polmozbyt (carseriws)

  10. #570
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    widziałem wczoraj u dealera siatkę produktu Giulii na 2020 na rynek Polski (konfigurator będzie z opóźnieniem), oprócz ekranów 7 i 8,8" w standardzie wszystkich wersji jest też ACC, AA, biksenony (chyba, w Business na pewno), wypadają też 16" felgi, najmniejsze jakie będą w standardzie to 17", nie wiem też czy przypadkiem podwójny wydech nie będzie we wszystkich wersjach. Zamówienia od 20-go grudnia
    Z tego co wiem to nie będzie podwójnego wydechu w standardzie dla 200KM, jest to opcja ale niedostępna w wersji business - szkoda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Mnie dziś salon dał ofertę na -15% (2019, nowe, Stelvio) - nie wiem czy to dużo czy mało?
    Natomiast na poliftowe nie są jeszcze w stanie nic podać, bo nie ma jeszcze cenników, ale przypuszczalnie po noworocznych podwyżkach i braku wyprzedaży może to być +20k.
    Za to leasing prawie 109%, a to chyba dużo?
    Co do cen to rabat 15% wydaje się OK. Poliftowe pewnie będzie rabatowane na początku w wypadku topowych wyposażeń, inne na początku roku raczej nie. Co do leasingu jestem bieżąco ponieważ szukałem ofert - możesz zejść do 104% o ile pierwsza rata 30-45% + reszta 3 lata, miałem kilka takich ofert.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał morpik Zobacz post
    Super, ja dzisiaj byłem w dwóch salonach w Warszawie i Panowie są tak przejęci grzebaniem w komputerach, że nawet nie raczyli przez kilka minut się zainteresować, a na moje pytanie co z my2020 oni nie wiedzą i gościu się odwrócił i poszedł sobie (carserwis) . Jedyny zainteresowany był sprzedawca od używanych... Jutro testuje fca w Bielsku.
    Hehe legendarna obsługa. Z jednym salonem w Wawie na przestrzeni kilku miesięcy kontaktowałem się 3 razy, byłem 1 raz - i za każdym razem rozmawiałem z innym człowiekiem, poprzedni już nie pracował. Pierwszy coś kojarzył, z każdym następnym było coraz gorzej.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory