Strona 59 z 284 PierwszyPierwszy ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #581
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q​2 Zobacz post
    Czy ten złoty kolor nie zajeżdża wam trochę Astrą w edycji Bertone?
    Załącznik 264588
    Nie. Na żywo wygląda inaczej.

    Złoty kolor był popularny w latach 80-tych w niemieckich autach, ale ten złoty lakier jak to w Alfie oczywiście nawiązuje do historii. Stara, oryginalna Giulia miała podobny lakier i oni do niego nawiązują.

    BTW
    Wśród nowych lakierów pojawił się też taki bardzo jasno niebieski. Na zywo miałem od razu skojarzenia ze 156 z tym wielkim spojlerem na samym początku produkcji.

  2. #582
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Moim zdaniem leasing jest o tyle korzystniejszy że ratę wykupową , w tym przypadku 1 %bierzesz na osobę prywatną a nie na firmę i po upływie 6 miesięcy możesz sprzedać auto na wolnym rynku bez podatku.

  3. #583
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    No ale przy 1% masz wielka rate miesieczna. No i przez 6 miesiecy nie wrzucasz nic w koszty.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  4. #584
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    No ale przy 1% masz wielka rate miesieczna. No i przez 6 miesiecy nie wrzucasz nic w koszty.
    niestety, prawie 5k brutto Veloce na 3 lata z wpłatą 20%. Ale po odsprzedaży nie płacisz 1/3 wartości auta w VAT/PIT, to raczej zrekompensuje niemożliwość odliczania. z resztą auto może stać a Ty już nowy leasingujesz w tym czasie i sobie odliczasz (jeśli możesz na te 0.5 roku zablokować środki w aucie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #585
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Panowie, w wynajmie w racie opłacie utratę wartości, koszty serwisowe i opłatę dla operatora. Dodatkowo rabat przy zakupie jest nieistotny bo najem samochodu jest zawsze od ceny katalogowej. Rabat ma znaczenie przy leasingu, dodatkowo jeśli jest Leasing 100% to faktycznie jedyne zmartwienie to sprzedaż i zakup kolejnego. Faktura od leasingodawcy to koszt a faktura sprzedaży to przychód, nie ma tu żadnej filozofii. Leasing wychodzi dużo taniej. Chyba ze jest z odsetkami, wtedy warto porównać . Ale FCA miało przynajmniej kiedyś oferty 100%. Moj przyjaciel kupowal teraz Land Rovera, cena katalogowa 270 tys, rata najmu, 2700 netto bez ubezpieczenia i opon zimowych, bez możliwości negocjacji. Rabat jaki dostał to 20% wiec cena 216, Leasing 100% i rata 1700 netto. Dodatkowo jak sprzeda do 5 lat, odzyska cała wpłatę początkową wiec realnym kosztem będzie ta rata 1700 netto. Wystarczy prosty excell i wszystko widać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    na dodatek w wynajmie "tanio" jest tylko przy niskich przebiegach rocznych, jak ktoś robi 30-40 tyś rocznie rata najmu rośnie a więcej to już chyba w ogóle nie chcą się zgodzić.
    Ja to sobie liczyłem przy poprzenim aucie, subaru outback, miałem leasing i wykup 1% i natychmiast auto sprzedałem bo mnie wkurzało, ale odkupił to ode mnie salon od ręki. Jak policzyłem różnicę leasing vs. wynajem, nawet po uwzględnieniu kosztów serwisu wyszło 15 tyś zł do przodu na leasingu.

  6. #586
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niestety, prawie 5k brutto Veloce na 3 lata z wpłatą 20%.
    patofinansjera. Chociaż 5k przez 3 lata to niemal to samo co 3k na 5 lat.
    Mi kalkulatorki rożnych firm liczą stokowe Veloce do 2500/mc (netto) na 5 lat, 20% na start, 1% koniec. Planuje dobrze wybrać i na 5+kilka lat się trzymać. Przyzwyczajam się do dobrych samochodów...

    koszty po osobistym odkupie można dalej pchać* - na limicie kilometrówki 0,84/km. To dalej "użytkowanie mieszane" więc nie ma takich ograniczeń jak 100% firmowym użytkowaniu.
    Chociaż to ciekawy trop, może teraz da się i opłaci się taką kilometrówkę robić np dla 2/3 przebiegu ale ze 100% PIT/VAT?

    * osoba fizyczna. W spółce ciekawiej, bo można osobiście użyczyć samochód, otrzymywać rekompensatę (od tego PIT) ale bez VAT. Koszty samochodu w spółce. Albo zrobić koszmar księgowości i jeździć na delegacjach.
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 19-12-2019 o 11:59

  7. #587
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalwawa Zobacz post
    Panowie, w wynajmie w racie opłacie utratę wartości, koszty serwisowe i opłatę dla operatora. Dodatkowo rabat przy zakupie jest nieistotny bo najem samochodu jest zawsze od ceny katalogowej. Rabat ma znaczenie przy leasingu, dodatkowo jeśli jest Leasing 100% to faktycznie jedyne zmartwienie to sprzedaż i zakup kolejnego. Faktura od leasingodawcy to koszt a faktura sprzedaży to przychód, nie ma tu żadnej filozofii. Leasing wychodzi dużo taniej. Chyba ze jest z odsetkami, wtedy warto porównać . Ale FCA miało przynajmniej kiedyś oferty 100%. Moj przyjaciel kupowal teraz Land Rovera, cena katalogowa 270 tys, rata najmu, 2700 netto bez ubezpieczenia i opon zimowych, bez możliwości negocjacji. Rabat jaki dostał to 20% wiec cena 216, Leasing 100% i rata 1700 netto. Dodatkowo jak sprzeda do 5 lat, odzyska cała wpłatę początkową wiec realnym kosztem będzie ta rata 1700 netto. Wystarczy prosty excell i wszystko widać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Akurat w moim przypadku najem jest od kwoty po rabacie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    patofinansjera. Chociaż 5k przez 3 lata to niemal to samo co 3k na 5 lat.
    Mi kalkulatorki rożnych firm liczą stokowe Veloce do 2500/mc (netto) na 5 lat, 20% na start, 1% koniec. Planuje dobrze wybrać i na 5+kilka lat się trzymać. Przyzwyczajam się do dobrych samochodów...

    koszty po osobistym odkupie można dalej pchać* - na limicie kilometrówki 0,84/km. To dalej "użytkowanie mieszane" więc nie ma takich ograniczeń jak 100% firmowym użytkowaniu.
    Chociaż to ciekawy trop, może teraz da się i opłaci się taką kilometrówkę robić np dla 2/3 przebiegu ale ze 100% PIT/VAT?

    * osoba fizyczna. W spółce ciekawiej, bo można osobiście użyczyć samochód, otrzymywać rekompensatę (od tego PIT) ale bez VAT. Koszty samochodu w spółce. Albo zrobić koszmar księgowości i jeździć na delegacjach.
    Wszystko fajnie jak ma sie mnostwo czasu albo managera floty. Lecz niektorzy maja platne od godziny w siedzibie klienta i nie maja czasu na papierologie czy kolejki w wydziale komunikacji. Nie wspominajac o jakims miejscu parkingowym na 6-miesiecy gdzie wszedzie sa parkomaty.
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 19-12-2019 o 13:15
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #588
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

  9. #589
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Konfigurator mi odpala wiec chyba jutro rzeczywiście będzie nowy

  10. #590
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Krótko wrażenia z dziś, a dziś testowaliśmy Mazdę 6, CX5 i Citroena C5 Aircros (czy jakoś tak).

    Mazdy na + zaskoczyły wyciszeniem (lepiej niż w V60/XC60) i resorowaniem, bo spodziewałem się, że twarde będą, a tu nawet 6 na niskich 19" dawała radę.
    Na minus fotele jakieś takie małe i krótkie, ale znów na + że każdy skórzany w std. ma podgrzewanie i wentylację.
    Natomiast samochody te przekreślają silniki.. jeździliśmy najmocniejszą benzyną 2.5l. (diesle w delikatny sposób sam sprzedawca odradzał) i generalnie nie ma czym jechać, a jak już się porządnie depnie i zaczyna jechać, to znów wyje bardzo głośno (mimo dobrego wyciszenia).

    Citroen jakby ciekawszy... Diesel 180KM radzi sobie nieźle, a zawieszenie przyjemnie płynie, ale szybka jazda nie robi wrażenia niebezpiecznej. Tylko fotel też krótki..

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory