Strona 97 z 284 PierwszyPierwszy ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #961
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Było Fiat Stilo, AR147, AR159 1.9JTDm, Ford Mondeo MK4, jest Hyundai i40 crdi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dokładnie, to że nie będzie nowych nie znaczy że pójdą stare, tym bardziej że ceny nie są jakieś powalające w stosunku do pokiftowych. Prędzej poskutkuje to tym, że ktoś kto się zastanawiał pomiędzy alfa a czymś innym wybierze coś innego...
    Zasadniczo do tego zmierzałem w poprzednim poście. Mało kto z potencjalnych nabywców tego typu auta skusi się na coś z gotowców. Większość pewnie pójdzie do innych marek i tam nikt nie będzie robił problemu. No chyba że w Jaguarze, tam też komunikacja ostatnie ciężka.

  2. #962
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja i tak sie dziwie , że tyle G i S się sprzedało w Polsce patrząc na ich podejście do tematu. Kupując Giulie ze stocku ciężko mi było się z nimi porozumieć. Przy zakupie Stelvio nie odbierali handlowcy telefonów i nie oddzwaniali.

  3. #963
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dusza86 Zobacz post
    Ja i tak sie dziwie , że tyle G i S się sprzedało w Polsce patrząc na ich podejście do tematu. Kupując Giulie ze stocku ciężko mi było się z nimi porozumieć. Przy zakupie Stelvio nie odbierali handlowcy telefonów i nie oddzwaniali.
    Bo Alfę musisz bardzo chcieć kupić i pomimo oporu sprzedawców wyrwać ją z salonu ja się poddałem.

  4. #964
    Użytkownik Świeżak Avatar Dusza86
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia + Giulietta QV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Zauważyłem, Giulie w miarę sprawnie wyrwałem siłowo ale ze Stlevio to z miesiąc było walki. Tyle, że Giulię 2 letnią wyrwałem z przelotem 3k i ceną 40% nowej z konfiguratora.

  5. #965
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ciekawe dlaczego tak duża część handlowców AR jest taka?
    1. Może mają takie szkolenia, gdzie ich uczą, że trzeba robić łaskę, mówić jaki to zawalony robotą, jak o wszystko jest ciężko, "nie da się" itp i by klient prosił o cokolwiek, prostą informację (sam sprzedawca nigdy się nie domyśli) - a gdy klient po wieeelkim ociąganiu się sprzedawcy to dostanie - czuł wielkie szczęście /nie piszę tu o rabatach, ale możliwości zamówienia, konfiguracji, informacji technicznych/
    2. Może słabo im płacą i nie mają motywacji? W wwa w jednym z salonów w przeciągu 3 miesięcy były 3 zmiany sprzedawców, z jednym coś ustalam, piszę maila, zero odpowiedzi, potem okazuje się że gość już nie pracuje (powinno być przekierowania na aktualnie pracującego, ale chyba za dużo wymagam
    3. A może to są tak kiepskie auta, że po prostu sumienie im podpowiada, by robić wszystko, by klienta odżegnać od zakupu

  6. #966
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    -
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ciekawe dlaczego tak duża część handlowców AR jest taka?
    1. Może mają takie szkolenia, gdzie ich uczą, że trzeba robić łaskę, mówić jaki to zawalony robotą, jak o wszystko jest ciężko, "nie da się" itp i by klient prosił o cokolwiek, prostą informację (sam sprzedawca nigdy się nie domyśli) - a gdy klient po wieeelkim ociąganiu się sprzedawcy to dostanie - czuł wielkie szczęście /nie piszę tu o rabatach, ale możliwości zamówienia, konfiguracji, informacji technicznych/
    2. Może słabo im płacą i nie mają motywacji? W wwa w jednym z salonów w przeciągu 3 miesięcy były 3 zmiany sprzedawców, z jednym coś ustalam, piszę maila, zero odpowiedzi, potem okazuje się że gość już nie pracuje (powinno być przekierowania na aktualnie pracującego, ale chyba za dużo wymagam
    3. A może to są tak kiepskie auta, że po prostu sumienie im podpowiada, by robić wszystko, by klienta odżegnać od zakupu
    Nie wiem jak jest w AR, ale w niektórych markach oni schodzą z własnego bonusu dając Tobie rabat. Jeśli tak jest to może co niektórzy wykalkulowali że lepiej sprzedać jedno auto bez rabatu niż 5 z rabatami. Nie wiem - tylko teoria.
    Co mnie dziwi najbardziej - pytam w tym samym salonie o rabat - jeden przedstawiciel mi mówi że nie ma szans, drugi że 2%, a przez internet dostaje spokojnie ponad 5% na wersje Business. Mamy 2020 r., nic nie stoi na przeszkodzie żeby auto odebrać na drugim końcu Polski, skoro w internecie widnieją nawet oferty odebrania mnie z lotniska ...
    Wyproszony cennik po stu mailach, który jak z niego wynika mają od grudnia - przecież to błazenada. 'Niech Pan zadzwoni, tylko przez telefon', 'Opowiem przez telefon o warunkach', ' Powiem przez telefon jak wygląda aktualna sytuacja' - odpowiedni komentarz to '...'. Gdybym chciał uzyskać informacje telefonicznie to bym dzwonił. Nie dzwonie, bo wygodniej mi wysłać maila, może warto to zrozumieć w dzisiejszych czasach... Jakbym miał latać po 5 salonach bo nikt nic nie chce powiedzieć to musiałbym brać urlop specjalnie na to, żeby nagadać się ze sprzedawcą. Obecnie są ciekawsze formy spędzania czasu niż czekanie w kolejce (no w sumie nie w alfie).
    Ostatnio edytowane przez http ; 21-01-2020 o 17:20

  7. #967
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Fiacik
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ja to wszystko co piszecie rozumiem. Że czteroletnie auta na stocku zalegają, że fajnie byłoby na nich nie stracić, że handlowiec musi zarobić, że salon musi zarobić, że Alfa to z pasji itd. itp. Ale przecież można zostawić ceny stockowe i zamiast opowiadać niestworzone historie ("tylko przez telefon") wprowadzić nowe modele w cenach niemieckich/włoskich. Byłaby jasność i zrozumienie zamiast frustracji i marnowania czasu swojego i klientów. No, chyba że teraz - jak Orlen sponsoruje Alfe Romeo, (która sponsoruje Saubera, który sponsoruje F1) to już im więcej kasy z Polski nie potrzeba

  8. #968
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Szkoda, że tak długo trzeba czekać na Q w złotym... Jak dobrze pójdzie to w lipcu będzie można zamawiać.

    A tak BTW, MY20 już pokazują się na otomoto:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#8d05b20593

    Konfiguratora dalej brak, eh...

  9. #969
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Ale już jest reklama dwie strony w gazecie (motor) o wersjach po lifcie.

  10. #970
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    jeszcze nie mam
    Postów
    22

    Domyślnie

    Taki lekki offtop montował może ktoś 3 foteliki z tyłu dla dzieciaków ? Czy jednak muszę szukać czegoś większego co nie będzie mi się podobało.....

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory