Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ma ktoś sprawdzony sklep gdzie można w dobrej cenie kupić komplet OE?

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    klocki przód w b.dobrych cenach były w kwietniu w Pol-car w Poznaniu, na 330m tarcze po 440zł a na 305mm po 530zł czy coś takiego. było linkowane w tym wątku wcześniej, a i w innym chyab wklejałem numery części do obu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    A do 2.2 180 jaka jest szerokość?

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    raczej pytasz o srednice? zalezy czy masz opcje powiekszonych tarcz w swoim konfigu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Z klockami do tarcz 305 mm jest różnie. Przerabiałem temat niedawno i okazało się, że są ponoć dwa rodzaje: szersze i węższe (podobno). Co ciekawe katalog po nr VIN podpowiadał te szersze (ok 130 mm). Nie wiem co to za katalog był, ale się mylił. W ASO po VIN wskazywał na węższe klocki - czyli prawidłowo. W obu rodzajach szerokość okładziny ma praktycznie te same wymiary, różnią się blachą do której są przymocowywane i kształtem okładziny (foto niżej).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200603_184610.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	125.8 KB
ID:	271396

    U mnie są jednak węższe 114,5 mm. Kupiłem BREMBO P 23183 i naprawdę dają radę, a cena w zależności od sklepu od 300-400 zł. Oryginał jaki siedział w belli to Jurid/Ferodo - wytrzymał 39kkm, czujnik jeszcze nie krzyczał o wymianę, ale jak widać niewiele zostało z okładziny.
    Tak wyglądają BREMBO P 23183:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200608_173035.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	163.2 KB
ID:	271397

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    można zadzwonić do Pol-Caru, sprawdzą po VINie (ASO więc mają ePer*). szersze to pewnie te do 330mm masz na myśli? podobnie wyglądają, sam po błędach w aukcjach/opisach w necie dałem się na to nabrać (z resztą nie tylko ja bo kilku kolegów też) i dopiero po uwadze kogoś z forum zadzwoniłem do Pol-car i zmieniłem zamówienie na właściwe klocki (tu jeszcze sprawdzili po VIN).

    *w ePer też bywają błędy - ostatnio klientowi zamawiałem przełącznik DNARace monostabilny (bo chce mieć wyświetlanie RACE na przełączniku) - wziąłem VIN z Quadrifoglio rzeczywistego które w B-B stoi (osobiście w nim siedziałem), po VIN zamówiono, przyszedł bez RACAa. Jak już dorwałem się do listy w ePerze (niestety trzeba było wykupić bo Pol-car najpierw odmawiał reklamacji, musiałem im przysłać dowody/fotki itp) to przy innym numerze części była dodatkowa opcja LL15 (Quadrifoglio) a pozostałe (monostabilny, LHD, amorki) się zgadzały. tak więc ePer tak z ograniczonym zaufaniem, a katalogi innych producentó to już w ogóle brak zaufania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    szersze to pewnie te do 330 mm masz na myśli?
    W tym właśnie problem, w sklepie szukali po VIN i dla tarczy 305 mm i wychodziły im te szersze (130 mm). Też zastanawiałem się czy początkowo nie dostałem klocków do wersji 330 mm. Tak czy inaczej pojechałem na wymianę klocków i zonk - za szerokie. Poskładali całość, wymieniłem na właściwe, założyłem i działa.
    Z ciekawostek to trzeba pamiętać, że po cofnięciu tłoczków i założeniu nowych klocków trzeba popompowawać hamulce koniecznie z wyłączonym zapłonem, inaczej IBS (ten od hamulców, nie AKU) zaraz po uruchomieniu wykrywa zbyt duży ubytek płynu w zacisku i go "odcina"- pewnie zabezpieczanie przed następstwami pęknięcia/rozszczelnienia odcinka pompa-zacisk. Oczywiście posypie się litania błędów systemów bezpieczeństwa etc. a sam zacisk nie będzie działać (nie zaciska klocków na tarczy). Wtedy pozostaje jedynie egazaminer i kasowanie błędów.

    Co do EPRa i systemów FCA - w konfigu mojego auta powinna być czerwona skóra, a jest beżowa. Znajomy posiadający Stelvio, którego kolor rzeczywisty to Grey Silversone ma w konfigu Alfa Red

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja kupowalem w polcar. Mam te wezsze, gorne z twojego zdjecia. Byly w promocji cos kolo 500zl oryginaly. Kolega z forum jeden kupil brembo i jest bardzo niezadowolony. Widzialem sie z nim, to byla pierwsza rzecz jaka mi odradzil. Ponoc hamuja duzo gorzej niz Ferrodo oem. Ja nie ryzykowalem. Ciekawe jakie beda twoje opinie. U mnie OEM zrobily 49tys km do momentu komunikatu.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja kupowalem w polcar. Mam te wezsze, gorne z twojego zdjecia. Byly w promocji cos kolo 500zl oryginaly. Kolega z forum jeden kupil brembo i jest bardzo niezadowolony. Widzialem sie z nim, to byla pierwsza rzecz jaka mi odradzil. Ponoc hamuja duzo gorzej niz Ferrodo oem. Ja nie ryzykowalem. Ciekawe jakie beda twoje opinie. U mnie OEM zrobily 49tys km do momentu komunikatu.
    Ja jestem zadowolony i z efektywności hamowania i z tego, że nie pylą jakoś strasznie. Ostatnio jakiś "pan" z ciężarówki na A1 swoim niesygnalizowanym manewrem wyprzedzania drugiego TIRa zmusił mnie do testu hamulców (160->90) pedał w podłodze, awaryjki włączone, podniesione ciśnienie etc. Dają rade.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Dzisiaj na trasie po hamowaniu zapaliła się kontrolka zużytych klocków. Teraz przy każdym odpalaniu przypomina o konieczności wymiany okładzin.
    Auto ma przebieg jedynie 36 tyś. W innych autach na klockach robiłem 2 lub 3 razy większy przebieg.
    Co ciekawe patrząc na klocki mają jeszcze sporo mięsa. Tarcze nie mają żadnego rantu.
    Jak to wygląda u was?

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory