Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #51
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki Tomand

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Załącznik 266760Załącznik 266760
    Witam. Co w prawda w dziale Giulia/Stelvio jestem nowy, ale na forum od lat. Dodam od siebie tyle, że na tej pozycji jest możliwość zmiany więcej parametrów. Stąd każdy może mieć trochę inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że do uruchomienia spryskiwaczy xenon faktycznie ustawiamy 5D. pozostałe możliwości zmian na zdjęciu.
    A ta rozpiske skąd masz? Masz może rozpiske pozostałych bitów?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    reflektory BiXenon 25W nie skretne (brak spryskiwaczy)
    w USA brak spryskiwaczy akurat nie świadczy jakie to będą światła o tym czy skrętne czy nie, musisz sobie sprawdzić specyfikację (na liście opcji) albo numery które masz obecnie


    Cytat Napisał Piterson Zobacz post
    Jakie byłyby odpowiedniki w EU?
    Przeczytałem ten wątek i tak dla podsumowania, najlepszą i najłatwiejszą opcją byłoby wymiana na EU 25W nie skretne?
    zależy, choć ogólnie w przypadku włożenia 25W EU najtaniej/najłatwiej osiągnąć poziom legalnosci finalnego rozwiązania, poniżej kilka opcji

    1.można przerabiać te lampy co masz (asymetria i usunięcie obrysówki), ale dalej są nielegalne (brak homologacji Exxx i brak ręcznego poziomowania)
    2.można kupić EU 25W, ale trzeba rozwiązać problem że zjadą na dół poza zakres regulacji lub dodać wymuszenie poziomu (ale to dalej nie w pełni legalne), albo dodać panel z EU tylko moze przestać działać wyłączanie systemu S&S (ale to można ogarnąć) - 2ie legalne
    3.można na upartego dawać lampy 35W i zrobić przeróbki instalacji, ale pełne dodanie poziomowania, skrętności i spryskiwaczy to raczej kupa roboty i chyba nikt nie próbował czy to zadziałają poziomowania
    4.no chyba ze dzisiaj jednak masz 35W (nie sprawdzałem Twoich numerów, ale wspominam bo wielu tu się myli do tego co mają właśnie przez brak sprysków) - no i tu właściwie znów kilka rozwiązań legalnych bądź nie do końca.

    przy aucie jest trochę dodatkowej roboty z jezykiem&FM/światłami tył,navi, zamkami. może masz jakieś braki wyposażenia i coś trzeba dołożyć (manetki, Race mode, wiekszy wyświetlacz), wyłączyć S&S. jeślii nie wiesz, nie chce Ci się grzebać/przetrząsać forum, nie masz czasu itp a jesteś w stanie przyjechac do Bielska-B to mogę Ci zrobić co potrzeba z ww spraw, a jak nie to do sklepu internetowego (w stopce). w razie czego zapraszam do kontaktu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    A ta rozpiske skąd masz? Masz może rozpiske pozostałych bitów?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    To jest program, którego właścicielem jest FCA ITALY. Służy do generowania i modyfikowania proxi w samochodach koncernu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    3.można na upartego dawać lampy 35W i zrobić przeróbki instalacji, ale pełne dodanie poziomowania, skrętności i spryskiwaczy to raczej kupa roboty i chyba nikt nie próbował czy to zadziałają poziomowania
    Ja zmieniłem lampy z 25W USA na 35W EU i dokładałem poziomowanie oraz spryskiwacze. Działa poziomowanie, skrętność oraz spryskiwacze.
    Fakt że trochę z tym pracy było, o wiele łatwiej jest jeżeli ktoś ma z USA auto z lampami 35W, bo wtedy jest instalacja do czujników poziomowania wystarczy dołożyć same czujniki.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    To jest program, którego właścicielem jest FCA ITALY. Służy do generowania i modyfikowania proxi w samochodach koncernu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    A jesteś w stanie wyciagnac takie zestawienie dla wszystkich bitów? Myślę że to by pomogło zrozumieć konfigurację lepiej bo mes nie ma takiego opisu.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Ja zmieniłem lampy z 25W USA na 35W EU i dokładałem poziomowanie oraz spryskiwacze. Działa poziomowanie, skrętność oraz spryskiwacze.
    Fakt że trochę z tym pracy było, o wiele łatwiej jest jeżeli ktoś ma z USA auto z lampami 35W, bo wtedy jest instalacja do czujników poziomowania wystarczy dołożyć same czujniki.
    jak są wiązki to bajka, ja w 159 dodawałem spryski i poziomowanie do auta bez wiązek, był koszt i kupa roboty. jesteś pewien że zawsze są wiązki w 35W? kilku klientów mi wysyłało fotki/patrzyło pod auta i żadnych wtyczek w okolicy czujników nie było widać - no chyba że dobrze schowali gdzieś głębiej. w 159 było tak że przed liftem większość miała wiązki do poziomowania (powiedzmy 95%) a po lifcie już żadna.

    moduł AFS u Ciebie już był, zgadza się? jeśli tak to poziomowanie od razu zaczęło działać czy jeszcze jakieś zmiany proxi albo wymianę modułu AFS robiłeś?

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    To jest program, którego właścicielem jest FCA ITALY. Służy do generowania i modyfikowania proxi w samochodach koncernu.
    co to za program dokładnie (nazwa)? da się to gdzieś załatwić? z jakimi interfejsami działa - np z CANtieCARem czy potem tylko MESem wgrywać trzeba? jakieś inne konfigi jesteś w stanie sprawdzić w tym - np Remote Start mamy niekompletny - tylko aktywacja ale bez dodania w menu radia ustawienia na włączenie/wyłączenie.

    Jesteś w stanie sprawdzić mniej oficjalne funkcje - Race mode - w szczególności dla Diesla z manualną skrzynią (było xA8 w 88ym bajcie, xC8 jak i CC i F8 i FC powoduje że dochodzi Race ale auto jeździ jak w N na każdym, tylko w Race ma brak ESC; auto poupdatowane ile się da). To samo czy ACC da się w 2.2 MT6 odpalić (ograniczona funkcjonalność) - próbowaliśmy ale błąd FCW świeci cały czas.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak są wiązki to bajka, ja w 159 dodawałem spryski i poziomowanie do auta bez wiązek, był koszt i kupa roboty. jesteś pewien że zawsze są wiązki w 35W? kilku klientów mi wysyłało fotki/patrzyło pod auta i żadnych wtyczek w okolicy czujników nie było widać - no chyba że dobrze schowali gdzieś głębiej. w 159 było tak że przed liftem większość miała wiązki do poziomowania (powiedzmy 95%) a po lifcie już żadna.

    moduł AFS u Ciebie już był, zgadza się? jeśli tak to poziomowanie od razu zaczęło działać czy jeszcze jakieś zmiany proxi albo wymianę modułu AFS robiłeś?

    Ja robiłem wszystko od zera bo miałem lampy 25W, więc dokładałem wiązki, czujniki, moduł ASF i instalację do spryskiwaczy. Jeżeli chodzi o moduł ASF to kupiłem używkę na A.... i działa mimo innego vinu, w MES zrobiłem tylko osiowanie proxi i kalibrację ASF i wszystko zaczęło działać.

    Jeżeli chodzi o auta z USA, które mają reflektory 35W, to muszą mieć moduł ASF bo on odpowiada za skrętność i poziomowanie, nie mają z kolei czujników poziomowania. Nie wiem czy wszystkie ale auto które ja widziałem miało wtyczki.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Ja robiłem wszystko od zera bo miałem lampy 25W, więc dokładałem wiązki, czujniki, moduł ASF i instalację do spryskiwaczy. Jeżeli chodzi o moduł ASF to kupiłem używkę na A.... i działa mimo innego vinu, w MES zrobiłem tylko osiowanie proxi i kalibrację ASF i wszystko zaczęło działać.
    no to znamy trud i koszty operacji. Większosć modułów w Alfie nie jest przypisana do VINu (pewnie w przyszłych modelach się to zmieni, narazie radio, radar, nie wiem czy coś jeszcze), co ułatwia sprawę dokładania/wymiany.




    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Jeżeli chodzi o auta z USA, które mają reflektory 35W, to muszą mieć moduł ASF bo on odpowiada za skrętność i poziomowanie, nie mają z kolei czujników poziomowania. Nie wiem czy wszystkie ale auto które ja widziałem miało wtyczki.
    tak, tylkno nie wiem czy wszystkie 35W z USA mają skrętność czy nie (nie grzebałem za tym, kiedyś może będzie klient to trzeba będzie), a jeśli jest już AFS to czy poziomowanie do USA to tylko kwestia dołoenia czujników (i wiązek czujników jeśli brakuje w danym egzemplarzu). Te wtyczki były jakoś poukrywane? były zabezpieczone czy otwarte (zaśniedziałe najpewniej, w 159 zawsze były niezabezpieczone i tak trzeba było ucinać i lutować nowe)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to znamy trud i koszty operacji. Większosć modułów w Alfie nie jest przypisana do VINu (pewnie w przyszłych modelach się to zmieni, narazie radio, radar, nie wiem czy coś jeszcze), co ułatwia sprawę dokładania/wymiany.





    tak, tylkno nie wiem czy wszystkie 35W z USA mają skrętność czy nie (nie grzebałem za tym, kiedyś może będzie klient to trzeba będzie), a jeśli jest już AFS to czy poziomowanie do USA to tylko kwestia dołoenia czujników (i wiązek czujników jeśli brakuje w danym egzemplarzu). Te wtyczki były jakoś poukrywane? były zabezpieczone czy otwarte (zaśniedziałe najpewniej, w 159 zawsze były niezabezpieczone i tak trzeba było ucinać i lutować nowe)?
    W ASF jest zapisany VIN auta, i przez to jest inny niż mój, ale moduł działa.

    Przypuszczam, że wszystkie reflektory 35W są skrętne bo nawet schematy dla lamp 35W są z ASF. Jeżeli jest moduł ASF, to wystarczy dołożyć czujniki (ewentualnie wiązki) i poziomowanie będzie działać.

    Bez czujników lampy nie robią testu wysokości po włączeniu. Zresztą możesz sprawdzić, jak odepniesz czujnik to poziomowanie przestanie działać, a skrętność będzie nadal.

    Moduł ASF jest tylko jeden w Eper bez podziału na rynki.

    Jeżeli chodzi o wtyczki to wisiały po prostu.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory