Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #71
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nawet nie będę komentował tego bełkotu.. tematy się zmieniają ale widać poziom dyskusji niezmienny EOT

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    dlatego ja wziąłem 4-o letnią gwarancję, żeby spać w razie czego ciut spokojniej. choc wiadomo, jak się trafi na jakiś problematyczny egzemplarz i zły serwis to i tak problemów będzie kupa przy poważniejszej usterce a producent/importer będą Cię mieli gdzieś- 2 dni temu kolega [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] mi wysłał tekst gościa który kupił Audi A6 w salonie pod koniec 2018r i auto mu się cały czas psuje:
    http://www.wykop.pl/ramka/5346579/ku...ny-blad-zycia/

    co do brania rzeczoznawców itp to czasochłonne, drogie, zje nerwy, potem sądy i niewiadomo jaki skutek po iluśtam latach i wydanej kasie większej niż koszt naprawy (Szczególnie z partycypowaniem FCA). przykra sprawa, ale są 2 wyjścia, olać ASO i naprawiać samemu w niezależnym warsztacie, albo brać co ASO daje. pewnie cenowo wyjdzie podobnie.

    generalnie ja patrzę na to tak - mam te 4 lata gwarancji no to w tym czasie jeśliby się coś stało, mam naprawę z ASO, po, w przypadku poważniejszej awarii po prostu kupuję z demontażu silnik/skrzynie czy co potrzeba i robię przekładkę - koszty rzędu 5k i po sprawie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-03-2020 o 09:37
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Koledze oddano zastępcze o ile pamiętam BMW żonka i on jest zachwycony więc- sprawa wydaje się prosta jak drut.
    Tak, sprawa jest prosta - w AR pracują ludzie Twojego pokroju. Na wszystko mają wytłumaczenie, niczego nie trzeba zmieniać, wszystko funkcjonuje idealnie, po prostu jest świetnie. I tylko ja, nie wiedzieć czemu, czuję się pierwszy raz w życiu traktowany jak kmiot. I tylko dlatego, że chciałem dać szansę fajnemu - tak się przynajmniej wydawało - producentowi i wywaliłem na niego ciężko zarobioną gotówkę. Jak już te fajfusy skręcą do kupy mój samochód, pozbędę się go najszybciej jak to tylko możliwe (liczę, że Ty będziesz pierwszy w kolejce do zakupu!), lojalnie przestrzegę przed tą marką każdą napotkaną osobę (będę po prostu szczery!) i będę kibicować VW, żeby w końcu przejął AR i zrobił z tym wszystkim porządek.

    Tak jeszcze dla pełni obrazu - powołując się na przypadki Mercedesa czy Audi pamiętajmy, że te marki w zeszłym roku sprzedały w Polsce odpowiednio 13 i 9 razy więcej aut niż AR. I one nie aspirują już do segmentu premium, bo tam są, nie muszą dawać z siebie więcej.
    Ostatnio edytowane przez alexm ; 05-03-2020 o 09:58

  4. #74
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przecież pisałem, że jak ktoś ma czas i nerwy bo wiadomo jak to wygląda ale wcale nie stoi na przegranej pozycji. Warto chociaż temat skonsultować z takim rzeczoznawcą i wraz z nim ocenic szanse na powodzenie, a nie opierać się na forumowym bełkocie niektórych Czy masz 3 lata gwarancji czy 4 czy 10 i auto padnie miesiąc albo mniej po gwarancji to zawsze pozostaję niesmak. Nikt tu nie pisał, ze maja naprawiać 5 letnie auto z przebiegiem 100k km które ma trzeciego właściciel, a auto które padło zaraz po okresie gwarancji i być może wada istniała juz wczesniej tylko nie została wykryta. Bo nikt mi nie wmówi, ze 46k km to normalny cykl życia pompy oleju. Musiała być ewidentna wada, której objawy przypadły na okres pogwarancyjny tylko, ze ten okres to nie kilka lat, a kilka tygodni.

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION], tak super byłoby gdyby producent brał na siebie i w takiej sytuacji większą część roboty i wykazał się odpowiednią empatią. niestety tak jest nie tylko w AR, i ogólnie nie tylko w branży motoryzacyjnej - dzisiaj wszędzie odbija się człowiek od formularzy kontaktowych, infolinii na które nawet nie idzie się dodzwonić, wszędzie dają 2-4 tyg na odpowiedź, potem odpowiedź nie na temat i widać że granie na czas/zmęczenie.
    [MENTION=81320]alexm[/MENTION] co do wpływu VW to kolega szarpie się (Seat Leon 2016) w sprawie świateł przednich LED od początku - światła nie są podgrzewane i jak jedzie rano do pracy w zimie to mu się szronią - nic nie widzi- przetrze ręcznie za chwile to samo. Walczy na wszystkich szczeblach, również pisze z którymś urzędem (nie pamiętam, jakiś od homologacji), pisze z UOKIK no i nic nie załatwił ani w czasie gwarancji, ani po.
    Przykład jaj z Audi z wykopu podlinkowałem.

    Nie jest to fajne, ale czasy są takie że dbają o Ciebie dopóki nie kupisz auta, potem już jesteś petentem. AR zaproponowała Ci partycypację w kosztach części dużą, moze warto skorzystać? Totalnie CIę nie spuścili na drzewo skoro to zaproponowali, gwarancja w końcu się skończyła (tak ledwo co, ale formalnie 1 dzień po i nie ma gwarancji). na cokolwiek się zdecydujesz życzę Ci żeby sprawa zakończyła się jak najszybciej/najtaniej i najłatwiej dla Ciebie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #76
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak zaproponowali rabat na części czyli po prostu części będą z pominięciem marży ASO wiec nie jest to złe wyjście ale nadal nie wiesz ile pochłonie robocizna, co jeszcze bedzie trzeba wymienić w trakcie naprawy, a na co FCA juz rabatu nie udzieli. [MENTION=81320]alexm[/MENTION] dostałeś dokładny kosztorys na piśmie z uwzględnieniem na co rabat jest, a na co nie?

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    alexm[/MENTION] dostałeś dokładny kosztorys na piśmie z uwzględnieniem na co rabat jest, a na co nie?
    To nie mój przypadek, podłączyłem się pod ten wątek z bezsilności. U mnie od ponad 2 tygodni 'specjaliści' nie potrafią sobie poradzić z byle terkotem podczas przyśpieszania. A może inaczej - BYĆ MOŻE nie mogą sobie poradzić, bo pewności, ze cokolwiek robią nie mam.

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    a faktycznie, zagubiło się to na poprzednich stronach wątku. ja i Pływak gadamy o przypadku kolegi [MENTION=79404]maalta1975[/MENTION].
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    To nie mój przypadek, podłączyłem się pod ten wątek z bezsilności. U mnie od ponad 2 tygodni 'specjaliści' nie potrafią sobie poradzić z byle terkotem podczas przyśpieszania. A może inaczej - BYĆ MOŻE nie mogą sobie poradzić, bo pewności, ze cokolwiek robią nie mam.
    zgłaszałeś bezpośrednio do AR problem za pośrednictwem telefonu lub formuarza?
    czasem to pomoga..

  10. #80
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    Tak, sprawa jest prosta - w AR pracują ludzie Twojego pokroju. Na wszystko mają wytłumaczenie, niczego nie trzeba zmieniać, wszystko funkcjonuje idealnie, po prostu jest świetnie. I tylko ja, nie wiedzieć czemu, czuję się pierwszy raz w życiu traktowany jak kmiot. I tylko dlatego, że chciałem dać szansę fajnemu - tak się przynajmniej wydawało - producentowi i wywaliłem na niego ciężko zarobioną gotówkę. Jak już te fajfusy skręcą do kupy mój samochód, pozbędę się go najszybciej jak to tylko możliwe (liczę, że Ty będziesz pierwszy w kolejce do zakupu!), lojalnie przestrzegę przed tą marką każdą napotkaną osobę (będę po prostu szczery!) i będę kibicować VW, żeby w końcu przejął AR i zrobił z tym wszystkim porządek.

    Tak jeszcze dla pełni obrazu - powołując się na przypadki Mercedesa czy Audi pamiętajmy, że te marki w zeszłym roku sprzedały w Polsce odpowiednio 13 i 9 razy więcej aut niż AR. I one nie aspirują już do segmentu premium, bo tam są, nie muszą dawać z siebie więcej.
    Nie mierz wszystkich swoją miarą ! Reprezentujesz postawę wybitnie roszczeniową- ma być na już na teraz bo ja to ja i mi się należy. w twoim mniemaniu wszyscy miel się od razu rzucić do szukania usterki rzucając wszystkie prace wokół bo jaśnie pan przyjechał. Dramat intelektualny jak dla mnie.
    Jeszcze raz napisze - przykro mi z tego powodu że to tak długo trwa ale właśnie tego typu usterki są upierdliwe w szukaniu tym bardziej, iż samochód jest specyficznym źródłem dźwięków. Nie podejrzewam że ASO celowo trzyma Ci samochód aby zdenerwować twoją osobę tym bardziej że FCA płaci za najem zastępczego. Oczywiście kontakt z ASO powinien być inny bo relacje AR na linii klient serwisant to jakiś dramat ale to nie od dziś.
    Proszę nie usprawiedliwiaj innych marek bo wcale nie jest lepiej - co powiesz na taki myk- oddajesz auto na naprawę blacharską do ASO z ubezpieczenia, przekazujesz cesję dla ASO. Auto naprawione i potem dostajesz na 15 tys wezwanie do zapłaty z ASO bo naprawa była droższa- okazuje się ze ASO nie poczekało na zatwierdzanie kosztorysu. Pozew i ... właściciel przegrał w sądzie. ASO Audi.
    Moge tak baaardzo długo wymieniać rzeczy przy których ten "dramat" który tak tu przedstawiasz to pikuś!!
    ja 3 mam za słowo że po oddaniu auto wystawisz do sprzedania i wkleisz tu link do ogłoszenia- jedno stelvio już mam drugiego nie potrzebuje ale może koś się skusi na fajne autko w okazyjnej cenie- no bo przecież zepsuty gniot!
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-03-2020 o 13:33

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory