Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #81
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION], tak super byłoby gdyby producent brał na siebie i w takiej sytuacji większą część roboty i wykazał się odpowiednią empatią. niestety tak jest nie tylko w AR, i ogólnie nie tylko w branży motoryzacyjnej - dzisiaj wszędzie odbija się człowiek od formularzy kontaktowych, infolinii na które nawet nie idzie się dodzwonić, wszędzie dają 2-4 tyg na odpowiedź, potem odpowiedź nie na temat i widać że granie na czas/zmęczenie.
    [MENTION=81320]alexm[/MENTION] co do wpływu VW to kolega szarpie się (Seat Leon 2016) w sprawie świateł przednich LED od początku - światła nie są podgrzewane i jak jedzie rano do pracy w zimie to mu się szronią - nic nie widzi- przetrze ręcznie za chwile to samo. Walczy na wszystkich szczeblach, również pisze z którymś urzędem (nie pamiętam, jakiś od homologacji), pisze z UOKIK no i nic nie załatwił ani w czasie gwarancji, ani po.
    Przykład jaj z Audi z wykopu podlinkowałem.

    Nie jest to fajne, ale czasy są takie że dbają o Ciebie dopóki nie kupisz auta, potem już jesteś petentem. AR zaproponowała Ci partycypację w kosztach części dużą, moze warto skorzystać? Totalnie CIę nie spuścili na drzewo skoro to zaproponowali, gwarancja w końcu się skończyła (tak ledwo co, ale formalnie 1 dzień po i nie ma gwarancji). na cokolwiek się zdecydujesz życzę Ci żeby sprawa zakończyła się jak najszybciej/najtaniej i najłatwiej dla Ciebie.
    Epsonix, żeby było śmieszniej i straszniej, to oni niestety nie dbają o klienta nawet jak chcą sprzedać auto! hehe

  2. #82
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    XJ6 -100% racji- łaskę robią!

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czytam znów cały temat i nie znalazłem nigdzie informacji, że ktoś sprawdził dół silnika i wydał konkretną diagnozę. Chyba właściciel nie chce się zgodzić na samą wymianę pompy bez sprawdzenia kondycji panewek i korbowodu?
    Wy będziecie kopie kruszyć o podejście do klienta a moim zdaniem ważniejsze jest tutaj czy to pojedynczy przypadek i czy jest jakaś akcja serwisowa związana z niewydolnymi pompami. Przeszukałem nieco internetu (w tym niemieckie i angielskie forum) i nie rzuciło mi się nic takiego.

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Czytam znów cały temat i nie znalazłem nigdzie informacji, że ktoś sprawdził dół silnika i wydał konkretną diagnozę. Chyba właściciel nie chce się zgodzić na samą wymianę pompy bez sprawdzenia kondycji panewek i korbowodu?
    +1, tym bardziej że już były przypadki przytarcia panewek przy małych przebiegach w tych silnikach (na pewno jeden na forum po 28tyś km/po roku na gwarancji)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego też pytałem czy właściciel dostał dokładny kosztorys z ASO bo jak ma mieć rabat 60% tylko na pompę to jednak średni interes.

  6. #86
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kosztorys to mogli zrobić i bez rozebrania tylko na ucho zdiagnozowali i narazie w to wierzą. koledze [MENTION=21550]Arluen[/MENTION] też najpierw wymieniali rozrząd, potem chyba coś jeszcze a dopiero za 3 razem rozebrali więcej i wykryli przytarte panewki - odpukać ale w takiej sytuacji to i z rabatem 60% na wszystko w ASO raczej nie opłaca się robić tylko za kilka tysi brać silnik z demontażu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w ASO raczej nie opłaca się robić tylko za kilka tysi brać silnik z demontażu
    Czyli kota w worku ;-)

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Czyli kota w worku ;-)
    tak, ale taniego. trzeba poszukać najlepiej auta przed rozbiórką np walniętego w bok/tył które pali normalnie i robić przekładkę. w ASO silnik to pewnie cennikowo ze 30-40k, nawet ze zniżką 60% dalej naprawa za droga, tym bardziej że kupujesz nieuzbrojony i wszystko przekładasz ze swojego czyli kupa możliwości żeby coś mechanik sknocił. używane auto to wkładać używany silnik IMHO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    166
    Postów
    15

    Domyślnie

    Może panewki ? Kurde ciężko mi to określić po obejrzeniu wideo.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Doprecyzowując [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a to mi wymienili panewki i problem nie ustąpił. Dopiero po ponownej rozbiórce góry wyszło że było również zatarte jakieś niewymienialne łożysko w obudowie silnika. Po tej diagnozie wymieniono mi silnik. Koszt samego silnika wg ASO to około 15k euro netto.
    Ostatnio edytowane przez Arluen ; 06-03-2020 o 17:10

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory