Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Wyświetlacz między licznikiem a obrotomierzem nie działa

  1. #21
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    uszkodzony bezpiecznik nie ma nic wspólnego z wystrzałem, tylko z nienaładowanym akumulatorem

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Dokładnie jest tak, jak piszesz. Auto przyjechało z rozładowanym aku. Pod maską daliśmy na inst. prawidłowe zasilanie innym aku. wówczas było wszystko ok. Jak odłaczyliśmy dodatkowy aku, instalację zasilał rozładowany do 8,7V oryg. aku. Jesteśmy w domu, wszystko chyba się zgadza. Czy MES-em uruchomię zasilanie?

  3. #23
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Wymień bezpiecznik przy body oraz pirotechniczny. Połącz się z body skasuj wyłącznik inercyjny i odpalaj. I dalej nie psujcie bo szkoda samochodu

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Wymień bezpiecznik przy body
    To było to, zegary ożyły. Dzięki również kol. Tomand i Kozak za dużą pomoc w uruchomieniu auta.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 03-03-2020 o 22:09

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Prawie rok temu w mojej Giulii, ten wyświetlacz padł po wgraniu aktualizacji map. Ponieważ było to w ostatnim dniu gwarancji, gnałem jak wariat do ASO by zdążyć tuż przed zamknięciem. Problem się okazał dość poważny. Zdiagnozowano, że wyświetlacz jest padnięty i trzeba wymienić wyświetlacz razem z całymi zegarami, jak przyszły i je wstawiono do samochodu, to się okazało, że auto jest totalnie martwe i nic nie działa. Podjęto wtedy decyzję o wymianie komputera i po jego wymianie wszystko wyglądało ok. Cała naprawa trwała około 2 miesięcy! Na szczęście dali mi auto zastępcze.

    Niestety po kilku dniach idę rano do auta i nic nie działa - rozładował się akumulator. Okazało się, że nie zostały wgrane updaty i pomimo że samochód był wyłączony i zamknięty to pobierał prąd z akumulatora. Tak więc kolejna wizyta w serwisie byla konieczna. Na szczęście od tej pory wsystko jest w porządku, wolę nie myśleć ile bym musiał zapłacić za naprawę gdyby mi ten wyświetlacz padł kilka godzin później
    Dziś spotkała podobna sytuacja w kumpla giulii - wyświetlacz centralny trup- na desce żadnych błędów - potem pojawił się błąd EPC
    podpięcie MES-a i poziom naładowania aku 51%, poziom napięcia aku 11.5 V- czyli rozłączyło odbiorniki- po doładowaniu do 55% wyświetlacz włączył się podobnie jak wspomaganie - także na 99% wina słabego aku.
    na marginesie ładowanie na postoju 14,3- 14.4 V. Po wyłączeniu silnika aku miał ok 11.8 V wiec śmietnik.
    wiec jak komuś wyłączy się wyświetlacz do ma skarnie niedoładowany akumulator.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    tylko dla pełnego obrazu dodaj że auto Twojego kolegi było przyciągnięte z USA - aku używany który wiele miesięcy nie był doładowywany (aukcje, droga do PL, naprawy) a do tego pewnie podczas napraw/przeprogramowywania znów rozładowywany.
    dlatego dla aut ściąganych wymiana aku na dzień dobry to w ogóle obowiązkowa. Do tego updaty w ASO - starsze auta miały problem z firmwarami i nie wyłączały któryś modułów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Tak do tego aku jak smaochód przyszedł był trup 4V- chodziło mi o uzmysłowienie że brak działania wyświetlacza nie oznacza usterki zegarów tylko głęboko niedoładowany aku.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Odkopuje temat. Wczoraj padło i na mnie. Wiedziałem, że bateria jest już do wymiany (od nowości w aucie, więc 4 lata i miesiąc). Wczoraj check engine i padł wyświetlacz miedzy zegarami. Podładowałem aku pod biurem pół godziny, ożył na pare seuknd i padł znowu. Trasa do domu 80km nie pomogła. Dopiero po doładoaniu aku przez noc wszystko działa normalnie. Bateria trup, po 3h na słabym prostowniku niby naładowana full. Wyświetlacz dalej nie działał. Po kilku próbach podłączenia prostownika (impulsowy) udało sie wzbudzić ładowanie i przez noc się podładował. MES około miesiąc temu pokazywał wartości pona 60%, a ładowanie zajmowało i tak całą noc. Obecnie bateria po naładowaniu na full, po pół godziny jazdy już jest rozłądowana na tyle. że SS przestaje działać. Więc moja rada, to nie sugerować się wskazaniem MESa, tylko dokładnie sprawdzić akumulator. Ja już zamówiłem nowy i mam nadzieje sytuacja się już nie powtórzy.
    Epsonix już się nie mogę doczekać twojego modułu modyfikującego "inteligentne" ładowanie.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Epsonix już się nie mogę doczekać twojego modułu modyfikującego "inteligentne" ładowanie.
    homologacja to problem. jeszcze się mocno waham bo mógłbym tylko sprzedawać takie urządzenie jako tester ładowania z alternatora (niezależnie od SoC ocenianego przez IBS) oraz wskaźnik ładowania/napięcia/SoC ale nie do użytku na codzień/na drogach publiczych - tylko jako urządzenie diagnostyczne. oczywiście jeśli ktoś sobie z tym będzie jeździł mu nie zabronie. tylko z takim marketingiem to co, skończy się na sprzedaniu 20-50szt - nie ma szans wtedy żeby się zwrócił nakład. prototyp od 3 mcy leży na półce niedotknięty w kierunku finalizowania w ładną obudowę, dodania wyświetlacza itp.


    bardziej w temacie wątku - jeśli ktoś z Giulią 2.0 chce sobie powiększyć ekran między zegarami, to mam na stanie jeszcze 3 szt nowych zegarów z 7" wyświetlaczem w przyzwoitej cenie - montuję, programuję, ustawiam przebieg ori (wg mojej lokalnej SKP nawet wtedy nie trzeba jechać na stację diagnostyczną żeby robić wpis o zmianie licznika wymagany prawem). mam też nowe łopatk kierownicy i inne przyciski itp co lecą na retrofity, więc w razie jak kogoś interesuje zapraszam do kontaktu na emaila ze stopki posta (nie piszcie proszę na PM, skrzynka forum wiecznie się zapycha i nie da się z niej efektywnie korzystać). na wszystko FVAT/paragon itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cześć, z racji iż wczoraj padło na mnie - wyświetlacz rano działał, po 2 godzinach postoju - już nie, chciałem odświeżyć wątek.

    Czy komuś udało się uruchomić wyświetlacz bez wizyty w ASO (ponoć za aktualizacje liczników w autach z USA się nie biorą) ?
    Akumulatora nie podejrzewam, bo mój ma dopiero pół roku i nie dawał oznak niedoładowania wcześniej (no chyba że za taką oznakę brać komunikat o niedostępnym Start/Stop jakieś 3 tygodnie temu? Wyswietlił się 2-3 razy, potem wszystko ok)

    Czy ewentualnie aktualizację da się zrobić poza ASO?

    Z góry dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. [159] Panel klimatyzacji - wyświetlacz AR 159, nie działa .
    Utworzone przez Arthcc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-11-2022, 09:25
  2. [159] Wyświetlacz LCD między zegarami - mod na Czarno biały? Dyskusja :)
    Utworzone przez Arhain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 30-04-2020, 20:15
  3. [Brera Spider] Wyświetlacz graficzny między zegarami licznika
    Utworzone przez Diabełek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 12:45
  4. Nie działa wyświetlacz od komputera pokładowego.
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 19:28
  5. [159] Wyświetlacz między zegarami samoczynnie zmienia jasność.
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory