Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Sportowy katalizator w samochodzie z GPF/OPF "Downpipe"

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
    Postów
    28

    Domyślnie Sportowy katalizator w samochodzie z GPF/OPF "Downpipe"

    Cześć !
    Czy zajmował ktoś z was wymianą downpipe na taki ze sportowym katem w samochodach po 2019 roku?
    Mam 2020 Veloce Ti po lifcie, kilka dni temu odebrałem samochód po wymianie całego wydechu na 76mm z częścią środkową na przelocie a końcową puchą od MGmotrsports z kapami i niestety dźwięk mnie nie satysfakcjonuje, jest bardziej basowy, w końcu coś tam słychać, purcha przy zmianie biegów pod obciążeniem ale jest za cichy. Na klapach otwartych i zamkniętych prawie, że nie ma żadnej różnicy, i zdaniem moim oraz tunera wina leży po stronie GPF.
    Chciał bym unikać programowania sterownika, dlatego piszę z pytaniem czy ktoś już przerabiał temat?
    Domyślam się, że można by było komputerowo wywalić GPF, i wrzucić sportowego kata z przedlifta ale staram sie znaleźć rozwiązanie bez wymogu programu.


    Filmik z wydechu:
    https://youtu.be/y1ryRa2J-4g

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie pomogę w temacie, ale taka uwaga ogólna do przemyślenia w związku z wywalaniem GPF: coś ostatnio zaczeli przebąkiwać o nowych formach kontroli na SKP, że będą się brać za wycięte filtry na poważnie. ile z tego wyjdzie, kiedy, czy poradzisz sobie jadąc do diagnosty który przymknie oko to inna sprawa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dzięki za uwagę, epsonix !
    Też słyszałem o tych kontrolach, zobaczymy jak będzie, nie chce modyfikować stockowego kata, żeby właśnie na taka okazję mieć co przełożyć :-)
    Napisałem już do kilku firm "wydechowych"(RushPlux, Miltek, Remus) niestety, żadna z nich jeszcze nic nie stworzyła, coś czuje, że coś ruszy dopiero za "lata"...
    RushPlux jako jedyni zaoferowali stworzenie takiego downpipe'a ale musiał bym im wysłać swojego i na podstawie stockowego zrobili by swojego no ale z wiadomych przyczyn tego nie zrobie... jakoś nie mam ochoty mieć posągu samochodu w garażu przez bliżej nie określony czas

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Mam ten sam " problem" mam juz niestety gpf ;/ za niedlugi czas bede sie umawial u Ultera na wydech z klapami, zobaczymy jaki efekt bedzie. Zalezy mi na basowym dzwieku oraz przy zmianie biegow delikatne strzaly.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobGie Zobacz post
    Cześć !
    Czy zajmował ktoś z was wymianą downpipe na taki ze sportowym katem w samochodach po 2019 roku?
    Mam 2020 Veloce Ti po lifcie, kilka dni temu odebrałem samochód po wymianie całego wydechu na 76mm z częścią środkową na przelocie a końcową puchą od MGmotrsports z kapami i niestety dźwięk mnie nie satysfakcjonuje, jest bardziej basowy, w końcu coś tam słychać, purcha przy zmianie biegów pod obciążeniem ale jest za cichy. Na klapach otwartych i zamkniętych prawie, że nie ma żadnej różnicy, i zdaniem moim oraz tunera wina leży po stronie GPF.
    Chciał bym unikać programowania sterownika, dlatego piszę z pytaniem czy ktoś już przerabiał temat?
    Domyślam się, że można by było komputerowo wywalić GPF, i wrzucić sportowego kata z przedlifta ale staram sie znaleźć rozwiązanie bez wymogu programu.


    Filmik z wydechu:
    https://youtu.be/y1ryRa2J-4g
    Raczej masz katalizator w gornej czesci wydechu i jeszcze GPF,dlatego jest tak cicho.Wersje przedliftowe nie posiadaja zadnego sportowego kata,maja zwykly katalizator.Sa na rynku sportowe katy dedykowane do tych samochodow np Ragazzon albo downpipe (rura bez kata).W twoim przypadku przeszkoda bedzie jeszcze GPF.
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 20-04-2020 o 19:24
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ostatnio robiłem downpipe pod wymiar z katem 200cpsi i wyszło ok 1200zl. Gość zrobił od podstaw pod konkretne auto i wybrany przeze mnie kat. Temat niedrogi efekt bardzo dobry. Downpipe do stelvio prosty, kat wchodzi bez problemu. Myślę że by ogarnął. Z ciekawości sprawdzę na znajomej stacji jakie normy spełnia taki zestawik:-)

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Mam ten sam " problem" mam juz niestety gpf ;/ za niedlugi czas bede sie umawial u Ultera na wydech z klapami, zobaczymy jaki efekt bedzie. Zalezy mi na basowym dzwieku oraz przy zmianie biegow delikatne strzaly.


    Efekt nie będzie lepszy niż na moim filmiku. W rzeczywistości dupy nie urywa, jest bardziej basowo ale po prostu cicho... Zastanów się nad tymi klapami, ja już bym ich 2gi raz nie wziął, efekt jest prawie żaden. Żeby był efekt to chyba przy kolektorze musieli by te klapy założyć... Ale to i tak była by lipa bo podobno Giulia bez wydechu robi tylko 95db. Ja jak bym wiedział jaki uzyskam efekt to robił bym pełen przelot bez klap na 76mm, czyli środek bez rezonatora i tyl bez puchy.

    - - - Updated - - -

    Problemu nie ba jeśli nie ma GPF'a ;/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Raczej masz katalizator w gornej czesci wydechu i jeszcze GPF,dlatego jest tak cicho.Wersje przedliftowe nie posiadaja zadnego sportowego kata,maja zwykly katalizator.Sa na rynku sportowe katy dedykowane do tych samochodow np Ragazzon albo downpipe (rura bez kata).W twoim przypadku przeszkoda bedzie jeszcze GPF.
    Katalizator oraz GPF są jednym elementem. GPF jest integralną częścią z katem i wyglądem się nie rożni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał racepool Zobacz post
    Ostatnio robiłem downpipe pod wymiar z katem 200cpsi i wyszło ok 1200zl. Gość zrobił od podstaw pod konkretne auto i wybrany przeze mnie kat. Temat niedrogi efekt bardzo dobry. Downpipe do stelvio prosty, kat wchodzi bez problemu. Myślę że by ogarnął. Z ciekawości sprawdzę na znajomej stacji jakie normy spełnia taki zestawik:-)

    Domyślam się, że GPF nie masz ? 2019+ ew listopad/grudzien 2018 ?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Giulia 2.9
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dlatego cieszę się że moja q jest 2017 zrobię po gwarancji dp i będzie spokój.
    A u Ciebie w zasadzie chyba tylko downpipe + tune najlepiej na nowym zdublowanym kompie, żeby w razie w mieć możliwość powrotu do seryjnego jakby coś się zesrało. Swoją drogą za mało jest tych aut pomodzonych żeby móc się wesprzeć na czyimś doświadczeniu.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobGie Zobacz post
    Domyślam się, że GPF nie masz ? 2019+ ew listopad/grudzien 2018 ?
    GPF wpadał mniej więcej od połowy 2018 produkcji. możliwe że jak jest monostabilny przełącznik DNA (wraca pokrętło do N) to jest GPF, te zmiany wydaje mi się weszły razem. auta z GPF mają inną numerację wersji softwaru, te bez GPF mają typu Gxxx ( G520, G522, G543) a te z GPF Pxxx
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    GPF wpadał mniej więcej od połowy 2018 produkcji. możliwe że jak jest monostabilny przełącznik DNA (wraca pokrętło do N) to jest GPF, te zmiany wydaje mi się weszły razem. auta z GPF mają inną numerację wersji softwaru, te bez GPF mają typu Gxxx ( G520, G522, G543) a te z GPF Pxxx
    To coś już wiemy. Już jakiś czas minął od prowadzenie GPF dziwi mnie to, że jeszcze nikt tego nie modził. Na moją prośbę już pare jednostek szuka rozwiązania, zobaczymy czy uda się coś znaleźć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał polonez Zobacz post
    Dlatego cieszę się że moja q jest 2017 zrobię po gwarancji dp i będzie spokój.
    A u Ciebie w zasadzie chyba tylko downpipe + tune najlepiej na nowym zdublowanym kompie, żeby w razie w mieć możliwość powrotu do seryjnego jakby coś się zesrało. Swoją drogą za mało jest tych aut pomodzonych żeby móc się wesprzeć na czyimś doświadczeniu.

    No nic, trzeba będzie przecierać szlaki dla innych Znasz temat

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  5. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory