Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 128

Temat: Wyciszenie aut przed i po liftingu

  1. #91
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    Wydaje mi się, że popełniłeś błąd przy wyborze auta. Giulia ma charakter sportowy i musi być ją słychać. Ja musiałem sobie dołożyć tłumik końcowy z ultera, bo nie pasowało mi to, że jest taka cicha ...chociaż sam tłumik to dla mnie nadal za mało
    Mylisz pojęcia! Tu nie jest problem w tym że to "taki jest styl auta" tylko że słychać szumy opływu powietrza lusterek uszczelek, opon,jadących aut obok czy szum deszczu - po prostu coś co nie przystoi samochodom tej klasy. Nie ma tu mowy o rasowym brzemieniu wydechu czy silnika bo to oczywiste.

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mylisz pojęcia! Tu nie jest problem w tym że to "taki jest styl auta" tylko że słychać szumy opływu powietrza lusterek uszczelek, opon,jadących aut obok czy szum deszczu - po prostu coś co nie przystoi samochodom tej klasy. Nie ma tu mowy o rasowym brzemieniu wydechu czy silnika bo to oczywiste.
    Pisałeś, że nie powinno szumieć i warczeć. Co do szumu opływającego powietrza, to mam przedlifta i tragedii nie ma, poza oczywiście słyszalnym szumem kół... a co do warczenia podtrzymuję to, co pisałem wcześniej.

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Niestety Stelvio/Giulia nie są jakoś mega wyciszone na tle konkurencji, tym bardziej słychać to w SUVie, gdzie opory powietrza dużo większe. Mamy za to lekkie i zwinne auto - coś za coś.
    Jak chcesz cicho w SUVie to polecam XC60 z ANC (active noise cancelling), ewentualnie wolniej jeździć
    Ja też od jakiegoś czasu mocno zwracam uwagę na głośność opon jak kupuję nowe, bo one również znacząco wpływają na akustykę w aucie.
    Pozdro,
    Bartas

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Czy mamy wszyscy tak niechlujnie wykończoną uszczelkę wewnętrzną tylnych drzwi ?
    Przecież tam dmucha wiatr i prawdopodobnie to powoduje szum w okolicach słupka B.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210823_171018.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	57.1 KB
ID:	280315

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210823_171013.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	59.9 KB
ID:	280316

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    W poniedziałek jestem umówiony na wymianę przednich szyb bocznych na akustyczne w firmie zajmującej się wymianą
    szyb w Gdyni . Dam głos , czy były jakieś trudności techniczne w wymianie . Grubość szyb akustycznych jest prawie taka sama,
    jak tych zamontowanych w aucie .

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Jestem po wymianie bocznych , przednich szyb w Stelvio na akustyczne . Wszystko pasuje , jestem w szoku , jak łatwo i szybko to poszło - w serwisie zajmującym się tylko szybami . W 10 minut , od zewnątrz auta bez jakiegokolwiek rozbierania drzwi od wewnątrz , łącznie z umyciem nowych szyb . Serwis Alfy chciał za wymianę 680 zł , zapłaciłem .... 200 zł i to raczej nie za robotę , a za wiedzę jak można to zrobić ... Jest wyraźnie lepiej przy większych prędkościach , nie słychać tak szumu powietrza z lusterek i nadwozia .
    Ostatnio edytowane przez Jacek S. ; 06-09-2021 o 12:24

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek S. Zobacz post
    Jestem po wymianie bocznych , przednich szyb w Stelvio na akustyczne . Wszystko pasuje , jestem w szoku , jak łatwo i szybko to poszło - w serwisie zajmującym się tylko szybami . W 10 minut , od zewnątrz auta bez jakiegokolwiek rozbierania drzwi od wewnątrz , łącznie z umyciem nowych szyb . Serwis Alfy chciał za wymianę 680 zł , zapłaciłem .... 200 zł i to raczej nie za robotę , a za wiedzę jak można to zrobić ... Jest wyraźnie lepiej przy większych prędkościach , nie słychać tak szumu powietrza z lusterek i nadwozia .
    Czyli koszt operacji to 2 x 760 + 200?

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Tak jest . Minus Vat i podatek dochodowy , jak auto masz w firmie .

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Jako nowy użytkownik Stelvio... mam wersję po lifcie z dokupionym pakietem wyciszającym (szyby przód, boki i chyba coś jeszcze w drzwiach) - i to jest naprawdę bardzo cichy pojazd. Szumu kół czy opływów powietrza nie słychać prawie wcale, przynajmniej do 140km/h (więcej nie próbowałem bo oszczędzam trochę pojazd na dotarciu). Również silnika nie słychać absolutnie jeśli się jedzie na ustabilizowanych obrotach rzędu 1500@120km. Fajnie burczy jak się przygazowuje - mi to akurat nie przeszkadza w takim usportowionym samochodzie.
    W porównaniu do Merca c-klasy cisza jest na bardzo podobnym poziomie, tony silnika przy przyspieszaniu w Alfie znacząco wyższe jeśli chodzi o częstotliwość (jakby Merc lepiej tłumił wysokie).
    W porównaniu do RAV4 - to nie ma co porównywać wycia silnika z CVT, a sam świst lusterek, wycieraczek i szum kół to w Toyocie totalna masakra.

  10. #100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mylisz pojęcia! Tu nie jest problem w tym że to "taki jest styl auta" tylko że słychać szumy opływu powietrza lusterek uszczelek, opon,jadących aut obok czy szum deszczu - po prostu coś co nie przystoi samochodom tej klasy. Nie ma tu mowy o rasowym brzemieniu wydechu czy silnika bo to oczywiste.
    To przejedz sie szybciej , zmienisz zdanie.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 przed i po liftingu - usterki wieku dziecięcego
    Utworzone przez baden w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2019, 14:44
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 09:45
  4. Rożnice przed i po liftingu
    Utworzone przez kasztelan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:26
  5. Części / przed i po liftingu /
    Utworzone przez damianno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory