Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 128

Temat: Wyciszenie aut przed i po liftingu

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Ja wsadziłem 3mm i mam wrażenie że jest lepiej. U mnie hałasowały tylko drzwi pasażera...
    Zdejmowałeś uszczelkę do tego czy robiłeś na drzwiach ? Trudno to zrobić ?

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Nie zdejmowałem uszczelki, robiłem na drzwiach. Jeden sznur wsadziłem do środka uszczelki która jest wokół wnęki drzwiowej a drugi pomiędzy uszczelki drzwi.

    Trudność może być podczas wpychania sznura do wnętrza uszczelki. Proponuję użyć np. szprychy rowerowej, starej anteny samochodowej, do której końca zamocujesz sznur, wciśniesz głęboko i w któreś dziurce uszczelki odczepisz
    Ostatnio edytowane przez 07105415 ; 16-06-2021 o 20:04

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    są jeszcze smary silikonowe którymi warto posmarować sznur jak i wciskać do dziurek w uszczelkach. Robiłem tak kiedyś w s-maxie. I trzeba też być cierpliwym bo sznur się wyciąga (jak to guma) i już wydaje się nam, że cały wciągnęliśmy, a po jakimś czasie on się skurczy do swoich rozmiarów i skróci uszczelkę.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ćwiczył w stelvio wymianę przednich szyb bocznych na wyciszone - akustyczne . Dało to jakiś efekt ? Mam przedlifta , w którym szum powietrza słychać na wysokości słupków pomiędzy przednimi i tylnimi drzwiami już tak od 60 km/h ...

    pozdro

    jacek

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek S. Zobacz post
    Czy ktoś z Was ćwiczył w stelvio wymianę przednich szyb bocznych na wyciszone - akustyczne . Dało to jakiś efekt ? Mam przedlifta , w którym szum powietrza słychać na wysokości słupków pomiędzy przednimi i tylnimi drzwiami już tak od 60 km/h ...

    pozdro

    jacek
    Ja ćwiczyłem jazdę testową bez i z wyciszeniem. Różnica powyżej 100 km/h jest ogromna. Nawet przy 200 km/h (na niemieckiej autostradzie) jest przyjemnie cicho.

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    hej

    ktos z Was wie jakie to sa koszty wymiany bocznych szyb, mi tez ten problem doskwiera w moim przedlifcie z 2018r

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Oddałem dwa dni temu swoje Stelvio 2018 do wyciszenia do profesjonalnej firmy , która się tym zajmuje . Nadkola i wszystkie drzwi . Jeżeli efekt będzie niezadowalający , to chcialbym jeszcze wymienić przednie szyby na akustyczne . Nie wydaje mi się , że mus to serwis . Raczej specjalistyczne firmy zajmujące się wymianą szyb . Widziałem w necie reklame Piklingtona zachęcającą do takiej wymiany .

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek S. Zobacz post
    Oddałem dwa dni temu swoje Stelvio 2018 do wyciszenia do profesjonalnej firmy , która się tym zajmuje . Nadkola i wszystkie drzwi . Jeżeli efekt będzie niezadowalający , to chcialbym jeszcze wymienić przednie szyby na akustyczne . Nie wydaje mi się , że mus to serwis . Raczej specjalistyczne firmy zajmujące się wymianą szyb . Widziałem w necie reklame Piklingtona zachęcającą do takiej wymiany .
    Pytanie tylko gdzie takie kupisz. Raczej w używkach nie trafisz, bo sprzedający nie będzie wiedział jakie to szyby. Chyba tylko ASO pozostaje na zakup

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  9. #79
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Pytanie tylko gdzie takie kupisz. Raczej w używkach nie trafisz, bo sprzedający nie będzie wiedział jakie to szyby. Chyba tylko ASO pozostaje na zakup

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Na każdej szybie jest znaczek wiec wiesz co kupujesz.

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    34

    Domyślnie

    Moje pytanie dotyczyło tego , czy ktoś to ćwiczył i jest techniczna możliwość takiej wymiany . Nie znam grubości szyb laminowanych , czy to to samo co mamy założone , czy na przykład grubość jest inna i nie można wymienić ze względu np. na inną szerokość prowadnic szyby .

Podobne wątki

  1. Alfa 147 przed i po liftingu - usterki wieku dziecięcego
    Utworzone przez baden w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2019, 14:44
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 09:45
  4. Rożnice przed i po liftingu
    Utworzone przez kasztelan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:26
  5. Części / przed i po liftingu /
    Utworzone przez damianno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory