Strona 40 z 54 PierwszyPierwszy ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #391
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Niektóre warsztaty twierdzą, że 90% problemów to nagar...
    OK, ale gdzie w MA może osadzić się nagar? Przecież nie są to bezpośrednio zawory tylko ich sterowanie?

  2. #392
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    W razie awarii MA w 280KM benzynie, to trzeba się liczyć z kosztem naprawy sięgającym 15k PLN?
    Nie.

  3. #393
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    OK, ale gdzie w MA może osadzić się nagar? Przecież nie są to bezpośrednio zawory tylko ich sterowanie?
    wystarczy że do układu dostanie się nawet drobina osadu- elementy zaworów są spasowanie na setne części mm bez uszczelnień i wystarczy rysa i kłopot gotowy
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 19-07-2023 o 22:40

  4. #394
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Nie chcę otwierać nowego tematu , a tu mamy znawców 2.0 TBI . Czy w "naszych" silnikach są zastosowane dodatkowe wtryski paliwa na dolocie ( tak jak w 2.0 TFSI ) w celu "czyszczenia" dolotu i zaworów ??

  5. #395
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raf24 Zobacz post
    Nie chcę otwierać nowego tematu , a tu mamy znawców 2.0 TBI . Czy w "naszych" silnikach są zastosowane dodatkowe wtryski paliwa na dolocie ( tak jak w 2.0 TFSI ) w celu "czyszczenia" dolotu i zaworów ??
    Nie ma wtrysku dualnego.

  6. #396
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ciekawostka - ale warte odnotowania. Założyłem z powrotem fabryczny akumulator, który ponad rok temu wymieniłem na nowy. W tym czasie ten stary oryginalny akumulator był konserwowany, doładowywany. Przetestowałem go niedawno prostym testerem bez obciążenia, wyszło 100% SOH. No to z ciekawości trafił do samochodu. Po trzech dniach normalnego funkcjonowania (accu oczywiście trafił da samochodu "naładowany pod korek"), dzisiaj samochód odpalił "na 3 cylindry", wyskoczył błąd silnika, brak ASS itp itd - wszelkie objawy padu MA (po przejechaniu 2-3km praca silnika się ustabilizowała, ale MIL został). Nie chciało mi się czytać błędów na wstępie, tylko wrzuciłem z powrotem ten nowszy akumulator - samochód odpalił bez problemów, chodzi normalnie.
    Wniosek (zresztą, nie nowy - ale mamy kolejne potwierdzenie) - przy objawach j.w., zanim wejdziemy w tryb paniki i zaczniemy przeklinać MA warto sprawdzić dokładnie/wymienić akumulator.

  7. #397
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Może sprawdź ten stary aku testerem z obciążeniem. Zagwostka będzie jak wyjdzie że jednak jest całkowicie 100% dobry a z Alfą nie hula.

  8. #398
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie ma co się z trupem męczyć- te OE akumulatory nie trzymają poziomu naładowania i tyle. Historia MA zaczyna mi powoli przypominać tę ze skrzyniami od Olpa M32 - ten gównolit po prostu był od początku źle zaprojektowany (zbyt wąskie bieżnie łożysk) i żadne szamańskie zaklęcia nic nie pomagały.
    ja dla świętego spokoju zmienię olej na Total Ineo First choć MA mam wymieniony 6 tkm temu.

  9. #399
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ciekawostka - ale warte odnotowania. Założyłem z powrotem fabryczny akumulator, który ponad rok temu wymieniłem na nowy. W tym czasie ten stary oryginalny akumulator był konserwowany, doładowywany. Przetestowałem go niedawno prostym testerem bez obciążenia, wyszło 100% SOH. No to z ciekawości trafił do samochodu. Po trzech dniach normalnego funkcjonowania (accu oczywiście trafił da samochodu "naładowany pod korek"), dzisiaj samochód odpalił "na 3 cylindry", wyskoczył błąd silnika, brak ASS itp itd - wszelkie objawy padu MA (po przejechaniu 2-3km praca silnika się ustabilizowała, ale MIL został). Nie chciało mi się czytać błędów na wstępie, tylko wrzuciłem z powrotem ten nowszy akumulator - samochód odpalił bez problemów, chodzi normalnie.
    Wniosek (zresztą, nie nowy - ale mamy kolejne potwierdzenie) - przy objawach j.w., zanim wejdziemy w tryb paniki i zaczniemy przeklinać MA warto sprawdzić dokładnie/wymienić akumulator.
    Ja bym Twoim miejscu tak nie pawał optymizmem. U mnie wstępne oznaki padania MA pojawiały się nieregularnie na długo przed całkowitą awarią - może nawet na rok przed. Akumulator mam ponad 4 letni. Olej wymieniam co 7-8tys. km. MA na pewno nie lubi długich przestojów. U mnie zdarza się, że całymi tygodniami auto nie jest nawet odpalane.

  10. #400
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie ma co się z trupem męczyć- te OE akumulatory nie trzymają poziomu naładowania i tyle. ...
    Prawda, dlatego wymieniłem fabryczny akumulator po niewiele ponad 3ch latach użytkowania. Chociaż przez ostatni ponad rok był ładowany na pewno ponad 50% czasu, liczyłem na ew. regenerację, ale może są spie...ne "by design".

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ... i żadne szamańskie zaklęcia nic nie pomagały.
    ja dla świętego spokoju zmienię olej na Total Ineo First choć MA mam wymieniony 6 tkm temu.
    A'propos szamańskich zaklęć - jak ma Total Ineo First pomóc MA jeżeli nawet nie spełnia normy dla silnika 2.0?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory