Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Temat: Multi Air

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Czy ty przeczytałeś chociaż te ogłoszenia? Czy ślepo wrzucasz?
    Jeśli nie to doczytaj, że ten moduł MA jest niekompletny bo brakuje 2 krzywek...
    O tej ofercie silnika też była dyskusja w którymś wątku i konkluzja była taka, że to jest jakiegoś 2 sortu..

    w ASO moduł MA do silnika 2.0 GME wraz z wymianą to jest 8-10 kPLN. To nie jest taka łatwa wymiana jak w Giulietta - zobaczcie sobie filmik na YT ile trzeba się z tym grzebać.
    Ja poddaję w wątpliwość skąd czerpiesz swoje informacje... Tonale nadal ma być na "FCA Small Wide 4×4"? Skoro jesteś tak doinformowany to koniecznie musisz też powiedzieć jakie masz źródła

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Dlatego powstrzymuje się od komentarza.
    Z wymianą nie ma problemu jest dobry dostęp 3-4 h pracy.
    Nie rozumiem dlaczego ludzie robią z tego ideologię po raz kolejny tworzona bajka na temat awaryjności Mair.

    Mair 3-4 tys
    Wymiana + normalia 500-800zł

    - - - Updated - - -



    Jakby kolego troszkę siedział w temacie to wiedział by że krzywki można przełożyć z starego one są prawie niezniszczalne.
    Proszę tu masz nowy moduł na nasze 4250zł ( przy obecnym kursie ) do tego uszczelka 20zł ( może sprzedają jeszcze bez swojego podatku obecnie)

    http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/...Multiair.shtml

    Taką cenę za moduł z wymiana usłyszałem w ASO. Nie będę udawał, że sam jestem mechanikiem i wymieniałem moduł MA więc jeśli jest możliwość przełożenia/ zakombinowania z krzywkami to zwracam honor. Co nie zmienia faktu, że ten który wkleiłeś był niekompletny
    Byłem przy wymianie MA w Giulietta kolegi, tam to rzeczywiście wydawało się proste. W giulii jest jednak wiecej z tym roboty - to wiedzę jednak czerpię tylko z jedynego dostepnego filmu na YT z tej wymiany. Już samo to spaghetti robi robote.
    Nie mniej jednak dobrze wiedziec, że z tego co mowicie da się tą operację przeprowdzić dużo taniej. Chociaż najlepiej jej unikać.

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Taką cenę za moduł z wymiana usłyszałem w ASO. Nie będę udawał, że sam jestem mechanikiem i wymieniałem moduł MA więc jeśli jest możliwość przełożenia/ zakombinowania z krzywkami to zwracam honor. Co nie zmienia faktu, że ten który wkleiłeś był niekompletny
    Byłem przy wymianie MA w Giulietta kolegi, tam to rzeczywiście wydawało się proste. W giulii jest jednak wiecej z tym roboty - to wiedzę jednak czerpię tylko z jedynego dostepnego filmu na YT z tej wymiany. Już samo to spaghetti robi robote.
    Nie mniej jednak dobrze wiedziec, że z tego co mowicie da się tą operację przeprowdzić dużo taniej. Chociaż najlepiej jej unikać.
    Podstawa to olej z
    wysokim HTHS powyżej 2.9mPa/s oraz
    TBN min 8 KOH/g
    wskaźnik lepkości powyżej 175.
    REGULARNA wymiana 10-12 tys/km.
    Mam na warsztacie julki z 2011 z lpg z przebiegiem 180-200 tys na ori module i śmigają dalej.
    Zresztą są tutaj użytkownicy na forum wyżej ww. julek

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Podstawa to olej z
    wysokim HTHS powyżej 2.9mPa/s oraz
    TBN min 8 KOH/g
    wskaźnik lepkości powyżej 175.
    REGULARNA wymiana 10-12 tys/km.
    Mam na warsztacie julki z 2011 z lpg z przebiegiem 180-200 tys na ori module i śmigają dalej.
    Zresztą są tutaj użytkownicy na forum wyżej ww. julek
    Które oleje spełniają te parametry o których piszesz powyżej? Jakieś przykłady?

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Które oleje spełniają te parametry o których piszesz powyżej? Jakieś przykłady?
    Do Julek i 1.4 MA oraz do t-jet idzie 8100 xclean 5w40
    Do stelvio giulia wlewam 8100eco clean 5w30 rzecz biorąc Marka oleju ma tutaj marginalne znaczenie liczą się parametry oleju i regularna wymiana.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Do Julek i 1.4 MA oraz do t-jet idzie 8100 xclean 5w40
    Do stelvio giulia wlewam 8100eco clean 5w30 rzecz biorąc Marka oleju ma tutaj marginalne znaczenie liczą się parametry oleju i regularna wymiana.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Cześć,
    Tak sprawdzałem co kolega napisał, no i wychodzi na to, że zalewając olejem Motul 8100 eco-clean 5W30 nie spełniasz podstawy o jakiej pisałeś.
    Ten olej posiada następujące parametry :

    HTHS viscosity at 150°C (302°F) 3.1 mPa.s - OK
    Viscosity Index ASTM D2270 164.0 - poniżej wartości
    TBN ASTM D2896 7.9 mg KOH/g - poniżej wartości

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Cześć,
    Tak sprawdzałem co kolega napisał, no i wychodzi na to, że zalewając olejem Motul 8100 eco-clean 5W30 nie spełniasz podstawy o jakiej pisałeś.
    Ten olej posiada następujące parametry :

    HTHS viscosity at 150°C (302°F) 3.1 mPa.s - OK
    Viscosity Index ASTM D2270 164.0 - poniżej wartości
    TBN ASTM D2896 7.9 mg KOH/g - poniżej wartości
    Przepraszam literówka ecoclean 0w30.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    Hej. Podłączę się tutaj ze swoim tematem.
    U mnie nie działa jeden elektrozawór. Konsultowałem z poprzednim właścicielem (to było auto salonu i serwisu AR) Giulii i mieli podobne objawy w tym aucie. Nawet wymienili aktywator ale okazało się, że to nic nie dało a problem był (i teraz pewnie też - oby!) w połączeniu elektrycznym do elektrozaworu. Poprawili i było ok (jakiś czas).
    Czy ktoś miał/słyszał podobny problem?
    Jutro jadę do mechanika to napiszę coś więcej

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam
    Gwarancje skończyłem we wrześniu. Pierwsze objawy szarpania miałem przy zimnym silniku ok 45000km. Obecnie 60000 pierwszy raz rano na zimnym szarpało w taki sposob ze zapalił się kontrolka silnika. W serwisie zamieniono cewki z pierwszego na trzeci cylinder (wypadł w pierwszym). Dziś powtórka - skontroluj silnik. Po zgaszeniu i zapaleniu samochodu pracuje normalnie. Samochód wszystkie przeglądy i wymiany zgodne z instrukcja ok.14000 - zalany selenia w serwisie Fiata Bielsko. Zobaczymy teraz czy to cewka czy jednak M. Wczesniej zgłaszałem te problemy to kasowali ustawienia skrzyni- bo nie wiedzieli co się dzieje - nie było błędu. Najgorzej ze pogwarancji

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie napisałeś tak na 100% czy świece były kiedykolwiek wymieniane (napisałeś że robione z instrukcją, chcę się upewnić)? One niby idą wg książki (o ile pamiętam) wymieniane są na 4lata 60tys km, ale wielu twierdzi że to za dużo i żeby zmienić przy 40-45. Niektórym pomogło, innym nie. Jeśli świec nie zmieniałeś jeszcze to zanim zwalisz na MM czy cewkę, zajmij się świecami.

Podobne wątki

  1. Kierownica multi
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2019, 19:03
  2. Konkurs Alfaholików - Losowanie Multi Multi.
    Utworzone przez DieselJTD w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:39
  3. Multi-Di@g
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory