Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Giulia- Wibracje - sugestie

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zobaczcie śruby łączników elastycznych wału- potrafią się odkręcać.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Miałem teraz 2 przegląd Giulii, powiedzieli mi że tak ten samochód pracuje.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    ASO Alfa Romeo to jest jakaś porażka....zawsze to samo tttm.. naprawdę nie dorównują bmw pod względem serwisu 100 lat za murzynami...z własnego doświadczenia opinia.
    Nie odpuszczaj Walcz!!!! nie daj im tej satysfakcji dopóki masz gwarancje

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W moim Stelvio MY2020 przy obrotach około 2100 i prędkości 120 km/h irytująco wył tylny most. To wycie było tylko i wyłącznie przy prędkości 120 km/h wraz ze wzrostem lub spadkiem prędkości poza 120 km/h wycie ustawało.
    Początkowo ASO twierdziło, że TTTM dolali jedynie odrobinę oleju twierdząc, że mogło być go za mało, ale wycie nie ustąpiło. Dopiero wymiana tylnego mostu na nowy spowodowała, że wycie ustało i puki co jest OK.

    Problem w tym, że pierwsze zgłoszenia usterek zazwyczaj są kwitowane stwierdzeniem TTTM... pewnie większość klientów odpuszcza i mają święty spokój, a jak ktoś jest dociekliwy to dopiero wtedy wymieniają...

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Szanowni,
    Jako że niestety nikt z wcześniej zadających pytania nie podzielił się informacją co było przyczyną problemów z ich samochodami (i jakie było rozwiązanie), chciałbym przedstawić swój problem.

    Przedwczoraj wieczorem, w piątek, (fakt, było trochę chłodniej, ale we wcześniejsze mrozy nie było żadnego problemu z odpalaniem) wsiadłem do auta, na Park przywitała mnie troszkę głośniejsza praca silnika. Faktyczny problem pojawił się jednak dopiero po wrzuceniu D - pojawiły się ogromne wibracje i dość głośna praca. Po wrzuceniu z powrotem na P praktycznie ustaje, na R już całkowicie nie słychać (czy stoi, czy jedzie).
    Dla próby przejechałem kilka kilometrów. Słychać było mocno przy ruszaniu, podczas jazdy już troszkę lepiej. Po kilku kilometrach, gdy silnik się trochę rozgrzał (1, potem 2 kreski na osiem) problem zniknął. Po odpaleniu po kilkunastu minutach pod sklepem, też nie było już słychać.
    Wczoraj, tj. w sobotę rano, sprawdziłem ponownie. Niestety, objawy te same. Załączam film, na którym zaprezentowałem wrażenia, które odczuwam w środku.



    Co może powodować takie objawy? Jako że jest już pół roku po (przedłużonej do 4 lat) gwarancji, szukam sprawdzonego serwisu w Warszawie lub okolicach, który mógłby zająć się tą usterką? Czy można z tym "bezpiecznie" dojechać do serwisu, czy raczej auto na lawetę?

    Alfa Giulia 2018, 200KM, 63k przebiegu. Wcześniej bez żadnych problemów tego typu.

    Z góry dziękuję za pomoc,
    pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Zmrożona poduszka olejowa

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia ESTREMA 2.0 280 KM Q4 AT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał igijak Zobacz post
    Szanowni,
    Jako że niestety nikt z wcześniej zadających pytania nie podzielił się informacją co było przyczyną problemów z ich samochodami (i jakie było rozwiązanie), chciałbym przedstawić swój problem.

    Przedwczoraj wieczorem, w piątek, (fakt, było trochę chłodniej, ale we wcześniejsze mrozy nie było żadnego problemu z odpalaniem) wsiadłem do auta, na Park przywitała mnie troszkę głośniejsza praca silnika. Faktyczny problem pojawił się jednak dopiero po wrzuceniu D - pojawiły się ogromne wibracje i dość głośna praca. Po wrzuceniu z powrotem na P praktycznie ustaje, na R już całkowicie nie słychać (czy stoi, czy jedzie).
    Dla próby przejechałem kilka kilometrów. Słychać było mocno przy ruszaniu, podczas jazdy już troszkę lepiej. Po kilku kilometrach, gdy silnik się trochę rozgrzał (1, potem 2 kreski na osiem) problem zniknął. Po odpaleniu po kilkunastu minutach pod sklepem, też nie było już słychać.
    Wczoraj, tj. w sobotę rano, sprawdziłem ponownie. Niestety, objawy te same. Załączam film, na którym zaprezentowałem wrażenia, które odczuwam w środku.



    Co może powodować takie objawy? Jako że jest już pół roku po (przedłużonej do 4 lat) gwarancji, szukam sprawdzonego serwisu w Warszawie lub okolicach, który mógłby zająć się tą usterką? Czy można z tym "bezpiecznie" dojechać do serwisu, czy raczej auto na lawetę?

    Alfa Giulia 2018, 200KM, 63k przebiegu. Wcześniej bez żadnych problemów tego typu.

    Z góry dziękuję za pomoc,
    pozdrawiam
    Dosłownie kilka dni temu miałem ten sam objaw kiedy odpaliłem auto po pracy. Zrobiło się zimno więc pomyślałem, że to musi być wpływ temperatury. Jak się pojawiło tak znikło. Teraz mimo niższych temperatur problem się nie powtórzył. Przebieg 26000 tyś. Auto z 2022 roku.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Sorry, za głupie pytanie ale czym jest poduszka olejowa? Nigdy o czymś takim nie słyszałem..

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    Sorry, za głupie pytanie ale czym jest poduszka olejowa? Nigdy o czymś takim nie słyszałem..
    Olej jest w poduszce nie sama guma.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4 (280) + Giulietta 1.4 MA (170)
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Zmrożona poduszka olejowa
    Serio to jest możliwe? Spotkało mnie praktycznie w tym samym dniu co opisywany kilka postów wyżej z filmikiem i różne pomysły miałem (bo była to jednorazowa sytuacja), ale na poduszkę jako winowajcę bym nie wpadł.

Podobne wątki

  1. MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 536
    Ostatni post / autor: 22-04-2024, 07:21
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Wibracje 2.2 Giulia
    Utworzone przez zenek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2017, 10:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory