Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87

Temat: Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek Zobacz post
    A jak z ubezpieczeniem w leasingu? Samodzielnie kupowałeś ubezpieczenie? Czy firma leasingowa narzuciła Ci firmę? Słyszałem, ze często firma dla leasingu wylicza o wiele wyższą kwotę.
    Na ubezpieczenie zewnętrzne musisz mieć zgodę leasingodawcy. U mnie salon dał wytyczne jakie potencjalny ubezpieczyciel musi spełnić i koniec końców oferta z Warty była 30 zł tańsza niż Generali z salonu. Trzeba pamiętać, że i tak leasingodawca policzy sobie i prawdopodobnie wystawi fakturę za zgodę na ubezpieczenie zewnętrzne nawet jeśli weźmiemy je od dealera/salonu. Ostatecznie wziąłem z salonu. Jakby się ktoś pytał o koszt to około 5500 zł

  2. #72
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,228

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Trzeba pamiętać, że i tak leasingodawca policzy sobie i prawdopodobnie wystawi fakturę za zgodę na ubezpieczenie zewnętrzne nawet jeśli weźmiemy je od dealera/salonu.
    To nie jest reguła. W Pkoleasing zero dopłaty nawet jak od ubezpieczenie od zewnętrznego "dostawcy" pomimo że w regulaminie zapis o tym mają.
    I o żadną zgodę nie występowałem tylko wysłałem im polisę (zgodną z wymaganiami oczywiście).
    Może kwestia farta ale mam takie dwie akcje za sobą na przełomie roku.

    5500 u mnie identycznie w Allianz.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 03-04-2023 o 15:36

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Też mam w pekaoleasing i od zawsze polise zewnętrzną. Potwierdzam brak problemów i dodatkowych opłat.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Weź tez pod uwagę, że kogoś stać na auto za 150tys, ale w leasingu już za 200tys, bo w racie miesięcznej nieodczuwalna różnica to kilkaset złotych. Ważne, żeby nie kredytować się "pod korek". Ja uważam, że bezpieczny poziom miesięcznego obciążenia ratami to ok. 1/3 miesięcznych dochodów.
    Obciążenie miesięczne za samo auto na poziomie ~ 30 % to jest bezpieczny poziom ? Chyba zależy co się robi, dla... nie wiem np. geodety który tylko dojeżdża na budowę i wytycza pkt swoim sprzętem to może i jest bezpieczny poziom, dla kogoś kto np. coś produkuje, ma jakąś halę produkcyjną, maszyny, auto służbowe dla pracownika; czyli mnóstwo rzeczy które mogą się zepsuć / wymagać natychmiastowej naprawy / wymiany to raczej bardzo niebezpieczny poziom. Z resztą było to widać przy pandemii, wtedy jeszcze jeździłem mercedesem i jak robiłem przegląd w salonie a kierownik wiedział, że będę zmieniał auto, pytał się czy nie chcę przejąć jakiegoś fajnego auta od nich bo mają teraz mnóstwo zapytań od swoich klientów o oddanie leasingu bo nagle budżet przestał im się spinać. O poduszce bezpieczeństwa a raczej jej braku na takie czasy nawet nie wspominam. Ale to chyba normalne u nas - ktoś kto ma firmę od razu bierze furę za 500 tys "bo mam firmę i wrzucę w koszty" a mieszka na 45 m2 na osiedlu gdzie strach takie auto parkować pod chmurką. Osobiście uważam że 10 % dochodu miesięcznego to jest max, sam staram się trzymać nawet poniżej tej wartości.

  5. #75
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Napisałem "ja uważam, że bezpieczny poziom miesięcznego obciążenia ratami to ok. 1/3 miesięcznych dochodów" miałem na myśli wszystkie raty jakie się spłaca. To twoje 10% sugeruje, że osoby zarabiające mniej niż ~40tys miesięcznie do stelvio nie powinny podchodzić.... masz prawo tak uważać, ale przy takich zarobkach to stelvio z drobnych w kieszeni się kupuje.

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    xxx
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dojeżdżasz autem do klienta? Ogólnie najem moze być w tym przypadku wygodny jeśli liczysz sobie koszt dojazdu do klienta. Wtedy klienci pokrywają Ci najem samochodu.

    Plus w tym przypadku jest również ten, ze nie masz wpłaty własnej tak jak w przypadku leasingu. Jak długo prowadzisz firmę?

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Przy takich zarobkach jak piszesz jest inne patrzenie na obciążenia, procentowa deklaracja nie jest trafiona.
    Przykładowo mój teść, nadal z JDG idąc do salonu po nowe auto i leasing wywołuję zdziwienie na twarzy handlowca, bo kupuje auto z średnich półek, przy dochodach miesięcznych takich że w 3-4 miesiące mógłby za cash kupić, a on bierze sobie 30% - 36 - 10% i ma wszystko gdzieś.
    Osobiście jako geodeta nie pomyślałbym o obciążeniach większych jak 15-20% i tak od wielu lat praktykuję, ale znajomy spokojnie radzi sobie z 80% nadal godnie żyjąc, tak więc to raczej ciężkie jednoznacznie do określenia.
    Stelvio I gen. USA

  8. #78
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    To ja już nigdy nie będę narzekał na swojego teścia. On zawsze idzie do salonu po SAMOCHÓD i za to go szanuję.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Napisałem "ja uważam, że bezpieczny poziom miesięcznego obciążenia ratami to ok. 1/3 miesięcznych dochodów" miałem na myśli wszystkie raty jakie się spłaca. To twoje 10% sugeruje, że osoby zarabiające mniej niż ~40tys miesięcznie do stelvio nie powinny podchodzić.... masz prawo tak uważać, ale przy takich zarobkach to stelvio z drobnych w kieszeni się kupuje.
    OK, dyskusja była o leasingu/najmie auta i myślałem że masz na myśli ratę za samo auto a gdzie właśnie miejsce na pozostałe obciążenia przy prowadzeniu firmy.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    To ja już nigdy nie będę narzekał na swojego teścia. On zawsze idzie do salonu po SAMOCHÓD i za to go szanuję.
    Szacunek dla twojego teścia należy się jeszcze z innego powodu, jakiego, to większość z nas pewnie się domyśli.

Podobne wątki

  1. [Giulia] wynajem długoterminowy
    Utworzone przez Hyoah w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 13-09-2022, 23:01
  2. Zdanie auta Lease Plan - najem
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2021, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory