Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Temat: Uruchomienie trybu race

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    po pierwsze to typ 3 to DNA bez ESC a nie Race, choć podobne, race (typ 2) masz szybszą jeszcze skrzynię i żółte autko na wyświetlaczu centralnym oraz żółte i uproszczone na zegarach (chyba ze masz stare softy to niebieskie)

    tak czy siak i jedno i drugie powinno działać, oczywiście jak masz dobre softy i zrobisz co napisałem z kalibracjami w abs, uruchomieniami auta kilka razy po i kasowaniu błędów dopiero wtedy. na starszych autach czasem manetki w race nie działają, ale w innych tak.

    przycisk od amorków posiada każdy przełącznik z race, nie przeszkadza, niektórym usuwałem (zaślepka z ori)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Moja procedura to:
    - ustawienie typu przycisku - teraz będzie na 2
    - proxi
    - wyłącznie stacyjki
    - kalibracje 3szt w ABS
    - wyłączenie stacyjki
    - 2szt uruchomienie silnika
    - kasowanie błędów
    - wyłącznie stacyjki

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dzięki epsonix. Na trybie 2 wszytko działa. Są ekrany itp. Miałem różne auta i byłem na różnych forach. Ale to jak tutaj wszycy sobie pomagają, jest niesamowite. Widać jacy super ludzie kupują Alfę Romeo. Podobno można zwykły przełącznik dna przelutować na race. W ramach podziękowania mogę epsonix wysłać go do ciebie.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,011

    Domyślnie

    super. no niby da się przerabiać, ale trzeba mieć komponenty i się bawić, nieopłacalne. IMHO przerabiać jest sens przełączniki z 2016r bo wtedy przynajmniej elektrycznie były kompletne (chyba jakoś na początku 2017 już zaczęli wsadzać okrojoną elektronikę), wystarczyło tylko podciąć/podfrezować z łapy ogranicznik w plastiku żeby dało się dalej przekręcić. raz też komuś zrobiłem inaczej z potrzeby chwili bo akurat nie miałem przełącznika DNA- podszlifowałem zaślepkę środkową (tą co jest przycisk amorków), wlutowałem standardowy microswitch i jego z rezystorem 150R podlutowałem równolegle do obwodu przełączania trybów. Race włączało się będąc w D i naciskając nowy przycisk amorków-zaślepkę.
    co do podsyłania do mnie, dzięki, ale już unikam robót (sporadycznie kogoś biorę od tego roku), nie mam czasu na to, za bardzo rozpraszają mnie roboty przy autach i wieczne telefony potem w każdej sprawie związanej z autem - są ludzie tu na forum którzy żyją z grzebania w autach, sugeruję do nich jechać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Odświeżając temat, autko z roku 2017 200KM, krajówka, niestety nie znam ew historii updatow. Czy stare oprogramowanie może być przyczyną braku możliwości uruchomienia trybu Race, czy tam D bez esp? Przez chwilkę się pobawiłem jak Pan na filmiku, przeszedłem całą procedurę, niestety nowy przełącznik działa nadal tylko w trzech trybach, po przekręceniu na Race i przytrzymaniu żadnej reakcji.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Odświeżając temat, autko z roku 2017 200KM, krajówka, niestety nie znam ew historii updatow. Czy stare oprogramowanie może być przyczyną braku możliwości uruchomienia trybu Race, czy tam D bez esp? Przez chwilkę się pobawiłem jak Pan na filmiku, przeszedłem całą procedurę, niestety nowy przełącznik działa nadal tylko w trzech trybach, po przekręceniu na Race i przytrzymaniu żadnej reakcji.
    musisz krecic przelacznik wystarczajaco daleko.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    musisz krecic przelacznik wystarczajaco daleko.
    W punkt! Bałem się kręcić dalej coby niczego nie połamać. A tu niespodzianka, Race po drodze do szkoły z dzieciarnią )) dzięki wielkie, miałem robić procedury od nowa, zaoszczędziłeś mi marznięcia
    Tak na szybko, wygląda niestety na to że brak zmiany biegów łopatkami mnie dotyczy, chyba że jest jeszcze jakiś myk o którym nie wiem?

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    3

    Domyślnie

    Też ostatnio uruchomiłem tryb. Wszystko zrobione wg instrukcji z YT.
    Co ciekawe gdy ostatnio upalałem na parkingu nagle wyskoczyły błędy ESP itp, DNA umarło, nie chciało nawet zmieniać biegów. Przejechałem tak z 1.5 km i wszystko wróciło do normy, dziwne

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Dziś po drodze z pracy do domu odpaliłem tryb Race, niestety muszę to potwierdzić w moim egzemplarzu nie działają manetki zmiany biegów, tylko w tym trybie. Auto krajowe, początek 2017 200KM, manetki oryginalnie na wyposażeniu, we wszystkich innych trybach działają. Jakieś pomysły na ich uruchomienie? Bez tego to ten tryb traci sporo że swojej funkcji. Na wyświetlaczu po załączeniu Race komunikat o najlepszych wrazeniach z trybu że zmianą manualną

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dzięki Wam, wiem już, że temat podjazdów pod wzniesienia zimą, to głównie problem kontroli trakcji, tj. uruchomienia trybu Race.
    Rozbiorę tunel w wolnym czasie, sprawdzę, czy mój przełącznik ma opcję aktywacji czwartego trybu, ale jest to mało prawdopodobne (rok produkcji 2017).

    I teraz pytanie, mam przełącznik tristabilny - trzy, fizyczne/mechaniczne tryby (pokrętło mechanicznie, przełącza się w trzy różne pozycje, nie wraca do punktu wyjścia).

    Czy każdy przełącznik QV będzie pasował, czy muszę szukać konkretnego, cztero pozycyjnego (tj. nie monostabilnego)?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 19:46
  2. Remote start - zdalne uruchomienie
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 15:58
  3. [159] Uruchomienie programowe DPFu
    Utworzone przez Seba 0000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 09:32
  4. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  5. [AR 147] CAN - uruchomienie testu buzzera
    Utworzone przez anowak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory