Strona 19 z 96 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #181
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Co za problem użyć jednej z tych trzech?

  2. #182
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Co za problem użyć jednej z tych trzech?
    Żadna mi nie pasuje, każda inna, bystrzaku.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #183
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    To nie używaj. Nie umrzesz od tego. Co to w ogóle za zwyczaje, picie kawy w serwisie.

  4. #184
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    To nie używaj. Nie umrzesz od tego. Co to w ogóle za zwyczaje, picie kawy w serwisie.
    1.5h to trwało, maja ekspres i napięcie się kawy jest raczej czymś normalnym.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #185
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Jeśli jest. Jeśli nie ma, to nie widzę żadnego problemu.

  6. #186
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Jeśli jest. Jeśli nie ma, to nie widzę żadnego problemu.
    Jest problem, bo powinna być w dużym salonie. Jak czegoś nie ma to się uzupełnia, jak coś nie działa to się naprawia. Dlaczego ty takich prostych rzeczy nie rozumiesz to nie wiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #187
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Przepraszam, jakie fakty?

    Porównanie Giulia vs BMW 3:
    Pakowność: minimalna przewaga BMW (i bagażnik, i miejsce w kabinie; o "zdecydowanie" większej przestrzeni pisałem porównując Giulię do S60)
    Audio: minimalna przewaga BMW (tu i tu szału nie ma więc audiofile i tak będą modzić po swojemu, ale seryjne H/K z BMW 3 mimo wszystko gra nieco lepiej niż H/K w Giulii - siedziałem, słyszałem)
    Cena: spora przewaga BMW (nie wiem jak liczysz, podobnie wyposażone BMW kosztuje 5-6 tysięcy mniej przy podobnym rabatowaniu, dodatkowo BMW oferuje dużo szersze możliwości konfiguracji, więc mógłbym zrezygnować z napędu na 4 koła jeszcze bardziej zwiększając różnicę w cenach)
    Prowadzenie: duża (Twoim zdaniem) przewaga Alfy (nie jeździłem pod limit więc nie wiem jak spora; post wyżej zaznaczyłem, że to jedyny plus Alfy jaki widzę)
    Światła: duża przewaga BMW (Alfa stare ksenony, BMW adaptacyjne LEDy z wycinaniem; pomijając kwestie bezpieczeństwa nawet wizualnie LED wygląda atrakcyjniej + odpadają kwestie wypalania)
    Multimedia: duża przewaga BMW (bardziej zaawansowane, częściej aktualizowane, płynniej działające)

    Porównanie Giulia vs S60:
    Pakowność: duża przewaga S60 (nieco pakowniejszy bagażnik i dużo więcej miejsca w kabinie)
    Audio: duża przewaga S60 (siedziałem, słyszałem; i tak, piszę o H/K)
    Cena: remis (przewaga S60 przy rezygnacji z napędu na 4 koła)
    Prowadzenie: duża przewaga Alfy
    Światła: duża przewaga S60W (Alfa stare ksenony, S60 adaptacyjne LEDy z wycinaniem; pomijając kwestie bezpieczeństwa nawet wizualnie LED wygląda atrakcyjniej + odpadają kwestie wypalania)
    Multimedia: duża przewaga S60 (bardziej zaawansowane, częściej aktualizowane, płynniej działające)

    Swoim postem potwierdziłeś w zasadzie moje dotychczasowe obserwacje. Konkurencja jest (w różnym stopniu, ale jednak): świeższa, tańsza, pakowniejsza, lepiej doposażona. Alfa natomiast prowadzi się lepiej i tu kończą się jej zalety względem np. BMW 3 czy S60. Trudno więc uzasadnić jej zakup dla kogoś, kto nie jest maniakiem torowania i nie ma zboczenia na punkcie sportowego prowadzenia, a poszukuje po prostu względnie mocnego, przyzwoicie wyposażonego samochodu do komfortowego pokonywania kilometrów.


    Można prosić o konkrety?

    Cennikowo Giulia jest droższa lub dużo droższa, polityka rabatowa jest natomiast podobna. Na jakiej podstawie twierdzisz więc, że "Giulia jest wyraźnie tańsza"? Jeśli piszesz o modelach dostępnych od ręki... W przypadku Giulii interesuje mnie kolor biały lub Vesuvio Grey. Takich modeli na otomoto i stronie Alfy jest tylko kilka, wszystkie za 250 tysięcy i więcej. No faktycznie, promocje nie z tej ziemi... Taniej można zamówić BMW czy Volvo do produkcji, a nie "upolować" gorszą Giulię z ekspozycji.


    Czyli specyficzny wymóg (tj. napęd na tył) istotny dla wąskiej grupy odbiorców. Podobnie jak rzekomo rewelacyjne, sportowe prowadzenie zupełnie nie do zauważenia/docenienia/wykorzystania przy zwykłej jeździe po drogach publicznych. Reszta klientów spojrzy na jakość materiałów, ilość miejsca, działanie multimediów, zasięg świateł, itp. itd., a tu raczej bieda Z takim podejściem nic dziwnego że poziomy sprzedaży nie zachwycają. Alfa to marka "masowa", a nie żadne Ferrari, Aston czy Bugatti, by tak zawężać sobie krąg potencjalnych odbiorców.
    Mnie to dziwi zachwyt nad LEDami. Technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami i niestety z czasem tracą siłę światła w sposób namacalny. I też się wypalają. Jedyna zaleta LEDów to faktycznie możliwość sterowania wiązką światła. Inną zaletą LEDów jest to, że są bardzo tanie w produkcji w przeciwieństwie do ksenonów i drogo się sprzedają. W Stelvio mam ksenony w Oplu matrixy. Oba są świetne, za jakiś czas wymienię palniki ksenonowe tanio, i matrixy bardzo drogo albo jazda tylko za dnia. Co do multimediów i innych bajerów jestem zwolennikiem zakazu wielu funkcji za wyjątkiem tych naprawdę potrzebnych jak parowanie z telefonem do zestawu głośnomówiącego a część funkcji zablokować do wykorzystania wyłącznie w czasie postoju.

  8. #188
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Mnie to dziwi zachwyt nad LEDami. Technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami i niestety z czasem tracą siłę światła w sposób namacalny. I też się wypalają. Jedyna zaleta LEDów to faktycznie możliwość sterowania wiązką światła. Inną zaletą LEDów jest to, że są bardzo tanie w produkcji w przeciwieństwie do ksenonów i drogo się sprzedają. W Stelvio mam ksenony w Oplu matrixy. Oba są świetne, za jakiś czas wymienię palniki ksenonowe tanio, i matrixy bardzo drogo albo jazda tylko za dnia. Co do multimediów i innych bajerów jestem zwolennikiem zakazu wielu funkcji za wyjątkiem tych naprawdę potrzebnych jak parowanie z telefonem do zestawu głośnomówiącego a część funkcji zablokować do wykorzystania wyłącznie w czasie postoju.
    Z ust mi to wyjąłeś, zbierałem się napisać niemal to samo.
    Też mam Stelvio i jakąś Toyotę z LED'ami (plus testy w paru niemieckich) i nie rozumiem zachwytów nad LED'ami. Jakby były to ok, jak nie - równie dobrze. Xenon (a szczególnie z AFS) jest świetny i na 100tys zapewne spokojnie wystarczy, a jak padnie to grosze.

    Dla mnie, może jestem przypadek szczególny, lampeczki ledowe w klamkach, progach, podłodze, listwach dookoła w środku, ambienty - i koniecznie jak w VW minimum w kilkudziesięciu kolorach - to też paranoja.
    Jak wsiadam do takiego samochodu to moja pierwsza myśl to jak to wszystko w cholerę pogasić na amen, osobiście mnie to w trasie tylko rozprasza i wkurza. To nie wiem po co miałbym za to płacić.
    Świetnie, że w Stelvio nie ma z tym przegięcia. W Tonale zgaduję, że już jest - i na pewno mu to w niczym nie pomoże.

  9. #189
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Światła w Giulii/Stelvio są bdb. Najwiecej jojczą na nie ci, którzy tego samochodu w życiu nie kupią, bo nie maja kasy/ wiedzy/ jaj i wola np. BMW 3 w pół gołej wersji, z biedniejszą wersja tychże lamp ( więcej widzę 3-ek bez adaptacyjnych swiatel LED niż z nimi ) a i tak będą jeździć głównie w mieście, gdzie tych hiper turbo laserów nie wykorzystają choćby troszkę. Ja już za dużo widziałem i słyszałem wykrętów, aby Alfy nie kupić. Kolega ufoludek jakiś bzdur nawypisywał wczoraj i się zmył jak niepyszny, no bo co ma biedny napisać, skoro mija się z prawdą i na mój post nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #190
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Z ust mi to wyjąłeś, zbierałem się napisać niemal to samo.
    Też mam Stelvio i jakąś Toyotę z LED'ami (plus testy w paru niemieckich) i nie rozumiem zachwytów nad LED'ami. Jakby były to ok, jak nie - równie dobrze. Xenon (a szczególnie z AFS) jest świetny i na 100tys zapewne spokojnie wystarczy, a jak padnie to grosze.

    Dla mnie, może jestem przypadek szczególny, lampeczki ledowe w klamkach, progach, podłodze, listwach dookoła w środku, ambienty - i koniecznie jak w VW minimum w kilkudziesięciu kolorach - to też paranoja.
    Jak wsiadam do takiego samochodu to moja pierwsza myśl to jak to wszystko w cholerę pogasić na amen, osobiście mnie to w trasie tylko rozprasza i wkurza. To nie wiem po co miałbym za to płacić.
    Świetnie, że w Stelvio nie ma z tym przegięcia. W Tonale zgaduję, że już jest - i na pewno mu to w niczym nie pomoże.
    Każde świecidełko wyświetlacz panel dotykowy to ochrona komponentu pod VIN jednym słowem będzie bardzo drogo i po to jest proponowane wręcz wmawianie iż jest to modne. Padnie wyświetlacz nawet temp nie zmienisz itp

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory