Strona 53 z 96 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #521
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    4c zamiast kontynuować pozostało jakimś chwilowym wybrykiem a mogło być dobrze. Widać nie ma na to zbytu w wydaniu Alfy czy też inaczej mówiąc Alfa nie wytworzyła sobie klienteli na takie auta (Lotus, Alpine jakoś potrafią )
    Nie śledziłem jakoś specjalnie tego tematu, ale z tego co kojarzę to jest to (4C) jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny model AR, który w zasadzie po wyjeździe z salonu już tylko zyskiwał na wartości.
    Wg mnie to nie jest tak, że Alfa nie wytworzyła sobie klienteli - bo ona była i jest. Po prostu model się skończył i brak kontynuacji, czyli jak zawsze debilna polityka zarządzania...

    Swoją drogą zobacz jaką wartość ma w tej chwili 8C Competizione. Rynkową wartość. O czym to świadczy?
    Klientela na szybkie, rasowe, sportowe Alfy jest i będzie. Ale zamiast takie produkować, to mamy SUVa Tonale 130/160KM...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #522
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION]
    Co z tego ze służbową ? jakieś zakazy są jazdy własnym autem służbowo, skoro tak ważne to prowadzenie w każdej minucie przesiadywania za kółkiem? ja wiem, służbowe można "tłuc", ale czemu by Alfy nie można "tłuc" ? chyba nie są tak delikatne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie śledziłem jakoś specjalnie tego tematu, ale z tego co kojarzę to jest to (4C) jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny model AR, który w zasadzie po wyjeździe z salonu już tylko zyskiwał na wartości.
    Wg mnie to nie jest tak, że Alfa nie wytworzyła sobie klienteli - bo ona była i jest. Po prostu model się skończył i brak kontynuacji, czyli jak zawsze debilna polityka zarządzania...

    Swoją drogą zobacz jaką wartość ma w tej chwili 8C Competizione. Rynkową wartość. O czym to świadczy?
    Klientela na szybkie, rasowe, sportowe Alfy jest i będzie. Ale zamiast takie produkować, to mamy SUVa Tonale 130/160KM...

    Nie wytworzyła jej na tyle tej klienteli, żeby był ekonomiczny sens produkcji i sprzedaży 4c czy następcy. Lotus ma na tyle klienteli że jest taki sens. Alpine też. A Alfa z tradycją sportową - nie widzi sensu bo może wie (?) że jednak tego typu klient tego Lotusa jednak wybierze, nie Alfę .

    Co do zyskiwania to tak chyba jest z ograniczonymi seriami. Ba , Yaris zyskiwał po wyjeździe z salonu (GR) , teraz tak samo będzie z Civickiem (TypeR najnowszy). Wiec trudno żeby w ilości ile to 500szt? 1000? 8C nie zyskiwała.

  3. #523
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Póki co na szczęście jej to nie grozi- firma jest zadowolona z zysków ze sprzedaży, mimo braku ledów czy ekranu multimedialnego do tej pory. Ludzie, dla których takie rzeczy są najważniejsze w aucie powinni od razu szukać innych marek.
    jakieś potwierdzenie tego zadowolenia firmy??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nabstrahując od wrażeń z bezobslugowosci totalnej .
    a co jest fajnego w bezobslugowosci totalnej ?

  4. #524
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Były wypowiedzi kogoś z zarządu, że rentowość jest zadowalająca i marka na siebie zarabia- czytałem to , trzeba poszukać w sieci.

  5. #525
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Były wypowiedzi kogoś z zarządu, że rentowość jest zadowalająca i marka na siebie zarabia- czytałem to , trzeba poszukać w sieci.
    Trudno zeby coś innego mówili na tym etapie... na sto procent kłamią teraz, niby jak się miały zwrócić nakłady związane z wprowadzeniem nowego modelu w tym roku, skoro sprzedaż ogólna jest żenująco niska: w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż spada z ok 87 tys sztuk do 27 tys sztuk..... To dane za lata 2017-2021.

    W bieżącym roku na pewno spadnie sprzedaż Stelvio i Giulii (dane sa jednoznaczne, Giulia w latach 2017-2021 sprzedaż spadła z 24 tys do 6 tys, czyli czterokrotnie, Stelvio w tym samym okresie spadło z 30 tys do 16 tys, czyli o prawie połowę) a Tonale od maja do września sprzedano poniżej 5 tys sztuk...
    A wyłożono poteżną kasę na Tonale w tym samym czasie...
    Innych modeli nie ma.

    To jest dramat.
    Skąd zatem ta "zadowalająca rentowność" i "zarabianie marki na siebie" ? Ekonomia to zawsze 2 plus 2 daje 4.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 22-12-2022 o 11:52

  6. #526
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Skąd zatem ta "zadowalająca rentowność" i "zarabianie marki na siebie" ? Ekonomia to zawsze 2 plus 2 daje 4.
    Może policzyli już zyski z Giulii SWB Zagato (coś koło 1,5mln PLN za sztukę) i tak im wyszło?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #527
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    I do tego taniość konstrukcji Tonale, bo przecież bazuje w wielu aspektach na innych autach koncernu. A jak wiadomo w tak wielkiej korporacji to się liczy inaczej.

  8. #528
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co z tego ze służbową ? jakieś zakazy są jazdy własnym autem służbowo, skoro tak ważne to prowadzenie w każdej minucie przesiadywania za kółkiem? ja wiem, służbowe można "tłuc", ale czemu by Alfy nie można "tłuc" ? chyba nie są tak delikatne.

    - - - Updated - - -

    Jak dziś paliwo jest za darmo to jest motywacja żeby jeździć Skodą :-), ale dla przyjemności też się jeździ jak napisałeś, dlatego
    tak jest na zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAm.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	285660

    Teddy Bear, miałem na myśli ta wypowiedz:
    https://francuskie.pl/carlos-tavares...gromne-emocje/

  9. #529
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    [MENTION=3383].... Bo jednak łatwiej dopracować elektronikę niż mechanikę - ..
    Piszesz to jednocześnie śledząc wątek elektronicznych fuckupow alfy w temacie usterki mniejsze i większe z unieruchomieniem auta totalnym gdzie nikt łącznie z serwisem nie wie o co chodzi? Co temu unieruchomionemu autu po krótkim przełożeniu czy karbonowymi wale?

  10. #530
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    :-)
    Nie, to było tylko odnośnie dyskusji o autonomicznych gadżetach typu kamerki czy inne błyskotki.
    To o czym mówisz to oczywista porażka. Nie rozumiem jak można nie logować błędów na bieżąco.
    I w ogóle te odłączanie systemów plus totalne blokowanie auta to też jakaś pomyłka.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory