Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Nagłośnienie podstawowe vs HK

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    w Julce mam podstawe w Stelvio HK, nie ma roznicy. oba sa kiepskie, z tym ze w Julce mi to nie przeszkadza bo audio bardzo rzadko uzywam, ale Stelvio dodatkowo jest kiepsko wyciszone/duzy opor czolowy wiec tutaj to juz wogle nie widze sensu jakiegokolwiek upgradu bo przy +120kmh dominuje szum z zewnatrz. przy jakimkolwiek upgrade zostaje delektowanie sie muzyka tylko przy niskich predkosciach. Cos za cos albo waga albo komfort/wyciszenie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Porównałem spotify premium, to ciagle tylko mp3. Polecam lepsze źródło typu Tidal, Apple Music, qobuz i koniecznie po kablu.
    Ostatnio edytowane przez Mieciu ; 27-05-2022 o 10:09

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    w Julce mam podstawe w Stelvio HK, nie ma roznicy. oba sa kiepskie, z tym ze w Julce mi to nie przeszkadza bo audio bardzo rzadko uzywam, ale Stelvio dodatkowo jest kiepsko wyciszone/duzy opor czolowy wiec tutaj to juz wogle nie widze sensu jakiegokolwiek upgradu bo przy +120kmh dominuje szum z zewnatrz. przy jakimkolwiek upgrade zostaje delektowanie sie muzyka tylko przy niskich predkosciach. Cos za cos albo waga albo komfort/wyciszenie.
    Takie jest też moje zdanie.
    Różnice w jakości dźwięku słychać na postoju, w trasie mocno się niwelują. Praktycznie nie jeżdżę po mieście tylko trasy więc różnica dla mnie jest pomijalna.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_css Zobacz post
    Różnice w jakości dźwięku słychać na postoju, w trasie mocno się niwelują. Praktycznie nie jeżdżę po mieście tylko trasy więc różnica dla mnie jest pomijalna.
    Czy macie Panowie fabryczne pakiety wyciszające?
    Bo trudno się nie zgodzić z tezą o "niwelacji" ale ja w Stelvio słyszę głównie lusterka i nie aż tak bardzo żeby przy 120/h nie pozwalały zwrócić uwagę na jakość dźwięku.
    W mojej opinii największym mankamentem jest jakość nisko-średnich tonów. Da się to polepszyć przy pomocy dodatkowego DSP ale jednak co najmniej przednie woofery są raczej do wymiany. Z gówna bata nie ukręcisz...

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wlkbizon
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 200 KM 2021
    Postów
    23

    Domyślnie

    Ja mam zestaw audio mid i porównując do jednego z najlepszych fabrycznych audio samochodowych tj do topowego B&W w Volvo w V90, które użytkowałem wcześniej przez 2 lata, różnica jest na niekorzyść Alfy ale nie jest to znaczna różnica. Może ona wynikać choćby z braku korektora graficznego w AR. Nad czym boleje

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Nie kumam co masz na myśli "brak amplitunera", zestaw mid ma swój wzmak, choć niezbyt mocny. Gra tak sobie, jednemu wystarczy inny się totalnie skrzywi.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Odgrzebię stary temat, żeby nie tworzyć nowego.
    Wczoraj miałem okazję pośmigać trochę Giulią QV. Pomijając kwestie samej jazdy, zestaw audio HK gra o niebo lepiej niż HK u mnie w Stelvio. I zastanawiam się na ile te zestawy się różnią, czy u mnie jest coś nie teges, czy po prostu warunki odsłuchu w Julce są lepsze niż w Stefce? Co sądzicie?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Ze swojej strony mogę dodać dwa grosze - nie do końca na temat, bo pytanie jest o nagłośnienie podstawowe.

    W swoim samochodzie mam najwyższy HK (generalnie bym nie brał, ale musiałem, bo był "spakietowany") i używam Tidala HiFi oraz odtwarzam bezstratne pliki Flac - dupy nie urywa.
    Generalnie uważam, że dobre audio trzeba dodać sobie samemu (DIY albo dać do zrobienia profesjonalistom), bo nie znam samochodu w którym fabryczne audio jest dobre (nie jeździłem Rolls-Royce'm - więc nie wykluczam, że takie istnieje w przyrodzie ).
    I tak się pewnie skończy po gwarancji.

    Natomiast - mam okazję pojeździć inną Giulią z zestawem Mid i .... wielkiej różnicy nie odczuwam jeżeli chodzi o jakość dźwięku pomiędzy nimi - skupiam się na "czystości/jakości brzmienia - nie na głośności .
    Jedynie, na niektórych kawałkach wpada w rezonans - ale kładę to na karb jakiegość montażu (fabryka) tego egzemplarza - ale wielkiej różnicy nie czuć.
    Uważam, że nie warto brać najwyższego HK (jeżeli nie trzeba w pakiecie), a za różnicę w cenie zrobić własne audio (przy okazji wytłumiając/wygłuszając samochód).
    Na Alfaowner jest całkiem dobry wątek odnośnie audio w Giulii/Stelvio.

    Zakładam, że różnica pomiędzy Basic i Mid HK może być już większa, bo tam pojawia się wzmacniacz.
    Nie mam pojęcia o różnicach wygłuszenia/wytłumienia pomiędzy Giulią i Stelvio, ale bez porządnego wytłumienia/wygłuszenia nie ma mowy o normalnym brzmieniu tak, czy inaczej.

    Poz.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    No nic nie odkryłeś, wszystko znane i racja.
    Głośniki w HK i Mid są takie same plus te dodatkowe.
    Lipny sub o poronnej konstrukcji w Stelvio po poprzednim lifcie (BR do tyłu i prosto w błotnik) i tragicznie niskiej mocy, wogole nie gra jak powinien choć sam głośnik poliftowy ma naprawdę duży zapas możliwości.
    Szkoda, że brak pełnego EQ, może jest w HK?
    Minimum przeróbki wg mnie to wyciszenie przednich drzwi (tylne można odpuścić jeśli chodzi tylko o granie), wymiana tychże głośników, wygłuszenie wnęki suba i usztywnienie jego skrzynki plus monoblock minimum 200W. Warto dołożyć DSP żeby wyrównać charakterystykę całości. Wszystko do zrobienia swoimi recami za ok 4tys (głośniki 1000, dsp chińskie 1000, monoblock 1000, maty 1000).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    No, ale ja tutaj niczego nie miałem zamiaru "odkrywać".

    Człowiek pyta - to się odpowiada - zawsze jest mniej uprzejma droga odesłania do wątku o audio w Giulii/Stelvio.
    Dla Ciebie, zapewne to nic odkrywczego/wszystko znane - potraktuj to jako "independent confirmation" - takie "organolpetyczne"

    Jeżeli chcesz zrobić z tego kłopot ("No nic nie odkryłeś") - to jasne, że dasz radę. Zmieścisz się śmiało.

Podobne wątki

  1. Nagłośnienie
    Utworzone przez remo19 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 11:04
  2. HOW TO - czyli podstawowe tematy początkującego
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 22:19
  3. Wrocław - potrzebne podstawowe klucze :D
    Utworzone przez murgal w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:44
  4. Alfa 147 podstawowe porady ?
    Utworzone przez Fabio Grand w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 11:55
  5. Podstawowe wymiany w 156 (świeży zakup)
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory