Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kupno używanej Stelvio - kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Luxembourg
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta '12 1.4TB
    Postów
    4

    Domyślnie Kupno używanej Stelvio - kilka pytań

    Cześć Koleżanki i Koledzy! Aktualnie mam Giuliettę i jestem bardzo zadowolony z marki, dlatego przymierzając się do zmiany na nowsze i większe autko wybór padł na Stelvio. Znalazłem bardzo ładny egzemplarz z 2018 roku z prawie wszystkim co chciałbym mieć, sprzedającym jest dealer Alfa Romeo deklarujący, że auto jest bezwypadkowe, niemalowane, niezalane, ideał. Auto ma ok 40k km przebiegu więc bardzo mało, ale jest odbicie tego w książce serwisowej. Zastanawia mnie tylko dwie rzeczy. Może i głupie, ale średnio się znam na autach więc wolę dopytać specjalistów. Wiem, ze to nie jest nówka sztuka z salonu ale z drugiej strony auto ma znikomy przebieg.
    Pierwsza rzecz to nie działające czujniki parkowania. Przy wrzuceniu wstecznego biegu na ekranie są same wykrzykniki, wciskanie tego przycisku po prawej daje jedynie efekt mrugającej diody a następnie wraca do ciągłego święcenia. Czytałem, ze takie problemy się zdarzają np po myjni (auto otrzymałem do jazdy testowej prosto z myjni właśnie) i maja mi to zrobić przed odbiorem samochodu, ale czy jest się czego bać? Czy to jest taka przypadłość, ze zawsze po myjni będą mi się wyłączały czujniki czy serwis coś takiego może ogarnąć i nie powinno się zdarzyć więcej?
    Druga sprawa, na załączonym zdjęciu widać uszkodzenie (wystaje coś żółtego). Czy to jest jakaś oznaka, ze coś niedobrego się działo z autem? Jak to się mogło w ogóle stać?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3119.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	119.9 KB
ID:	286581
    Poradźcie proszę czy są jakieś rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy kupnie Stelvio. Czytałem o uszczelkach pod głowicą, multi air, ale auto jeździ w porządku, do tego dealer ma zrobić serwis przed odbiorem, określili to jako standardowy zgodnie z książka producenta, czwarty chyba? Pierwszy miał przy ok 6000km, czy to jest normalne? Widziałem, ze pierwszy serwis robi się przy 15k km wg książki.
    Dzięki za wszelka pomoc i wyrozumiałość ponieważ bardzo się stresuję

  2. #2
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Jakiego koloru ten SAMOCHÓD?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Luxembourg
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta '12 1.4TB
    Postów
    4

    Domyślnie

    Czarny. A czemu pytasz?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleks2002 Zobacz post
    Czarny. A czemu pytasz?
    Ten gość zawsze zadaje durne pytania ale wyborcy tej partii tacy są.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Luxembourg
    Auto
    Alfa Romeo Giullietta '12 1.4TB
    Postów
    4

    Domyślnie

    Uh, teraz już zrozumiałem, użyłem określenia auto zamiast samochód przepraszam ewentualnych urażonych, myślę jednak, że mieszkańcy słonecznej Italii nie mieliby nic przeciwko

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleks2002 Zobacz post
    Uh, teraz już zrozumiałem, użyłem określenia auto zamiast samochód przepraszam ewentualnych urażonych, myślę jednak, że mieszkańcy słonecznej Italii nie mieliby nic przeciwko
    nie przejmuj się. miałeś okazję poznać forumowego przedstawiciela inteligencji alternatywnej.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=86953]aleks2002[/MENTION]
    po myjni z czujnikami nic nei ma się prawa dziać, nigdy się nei działo mi ani nikomu nie słyszałem.
    nie zasłania coś któregoś albo może nie jest fizycznie uszkodzony/wbity? a może coś założyli np na przednie mocowanie rejestracji co wchodzi w strefę czujnika?
    raczej to jakiś drobiazg, komp podłączyć i sprawdzić jakie błędy jakby co

    To żółte to wygłuszenie/mata termiczna - nie wiem czemu, może ktoś przypadkowo uszkodził grzebiąc coś, może kuna buszowała (pokazałbym Ci w żony Giulietcie - wisza farfocle), albo coś było źle zamontowane fabrycznie i się od drgań pokruszyło. to nie jeździ, nieważna kosmetyka.

    40tys przebiegu norma. Ja mam 5.2018 i mam zrobione 57tys a jeżdżę stale i na urlopy. żony giulietta ma 9.5 roku (mamy od nowości) a przebieg ma 52tys - tez jeździ prawie codziennie.
    Ludzie kupują suvy na miasto i nie robią przebiegów. a to że ilość zapaleń silnika czy trzaśnięć drzwiami jest taka sama jak w aucie z 200tys przebiegu po autostradach to inna bajka.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleks2002 Zobacz post
    Pierwszy miał przy ok 6000km, czy to jest normalne?
    Pierwszy po 15tys albo 1 rok. Nic podejrzanego więc. Nawet lepiej jak pierwszy wcześniej niż 15k.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Jak ktos dba to robi pierwszy serwis wczesniej zeby glownie wymienic olej i sprawdzic z grubsza auto. Ja robilem po pol roku i 7tys, sle sa i tacy co wymieniali po 1-2tys

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    To miałem na myśli, zlać wypłukane po produkcyjne i po dotarciowe syfy nie zaszkodzi. Ja robiłem po 5mies/5tys :-).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio - kilka pytań na dzień przed zakupem
    Utworzone przez mateo_007 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 13:15
  2. [159] Kupno AR 159. Kilka pytań oraz pomoc przy oglądaniu.
    Utworzone przez Gibsztyl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-05-2018, 13:12
  3. [159] Kupno 159 1.9 kilka pytań
    Utworzone przez Xaron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory