Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Sewrwis zewnętrzny (nie ASO) Alfa Romeo w kujawsko-pomorskim

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 KM 2019 rok
    Postów
    4

    Domyślnie Sewrwis zewnętrzny (nie ASO) Alfa Romeo w kujawsko-pomorskim

    Cześć, mam problem z nierówną pracą silnika w Stelvio. 2019 rok 2.0 benzyna 280 KM. Czytałem na forum, że możliwe iż padł moduł multi air. Czytając posty mam te same objawy. Nierówna praca silnika, falowanie i wibracje na zimnym. Klekocze jak diesel. Po minucie, dwóch ustaje. Jadę do ASO na diagnostykę na kompie we wtorek ale moja wiara w ich serwis trochę podupadła ostatnio. Owszem mili, ucynni ale czy do końca szczerzy, czy komp nie sypał błędami (samochód był w listopadzie 22 na przeglądzie u nich). Kumpel z branży moto ( w VAG się specializuje) twierdzi, że moja żona mogła z tym jeździć już tak od kilku mcy. Nie zdziwiłbym się jak tak by było :-) Ja tym autem jeżdżę może z 2 x w roku.

    Szukam serwisu w kuj-pom lub okolicach. W innym temacie podrzucono mi namiary na dwa serwisy m.in od Alf i faktycznie, opinie mają mega, wychwalani na maxa są ale ja mam do nich 4 i 5 h drogi, bo to pd Polski, a autem jeździć już tak daleko nie chcę (laweta na razie i koszt mnie zniechęcają) bo wypalę jeszcze silnik i zarżnę go do końca.

    Ktoś ma jakieś namiary na rzetelny i fachowy serwis, któy by postawił dobrą diagnozę?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    W ilu jeszcze wątkach chcesz pytać o to samo? Myślisz, że to da większy efekt?
    G/S jak sprawne to też klekoczą.
    System diagnostyczny w tych samochodach jest z dupy, albo nie loguje niczego albo coś nie związanego bezpośrednio z usterką i dopiero doświadczony fachowiec musi wyciągnąć wniosek. Więc Twój serwis może mówić jak najbardziej prawdę.
    A od czego zacząć pisało z sensem dwóch kolegów z podobnymi przygodami, warto sprawdzić sterownik silnika (taniej, szybciej niż MA) a później MA. Przynajmniej ja też bym tym tropem poszedł.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 KM 2019 rok
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dokładnie tak myślę.
    Czytałem o tym sterowniku ale to nie zmienia faktu, że chcę uniknąć wycieczki na pd Polski i spróbować gdzieś bliżej.
    Po to założony ten temat. Nie masz info to nie odpowiadaj i tyle bo to nic nie wnosi i mi nie pomaga.

Podobne wątki

  1. Spoty w kujawsko pomorskim
    Utworzone przez Santor w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 20:27
  2. Gdzie w Kujawsko pomorskim wywalają klapy wirowe...?!
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 23:47
  3. [156] Szukam dobrego lakiernika w kujawsko-pomorskim?
    Utworzone przez Alfistka w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 09:44
  4. Diagnostyka w kujawsko-pomorskim
    Utworzone przez Fistasz w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory