Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 136

Temat: Rdza ...

  1. #81
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Nie znam sie ale oglądam aukcje z usa jak cos szukam to wszystkie nowe mazdy gdzie sa uszkodzone to rdza. Stoi niemiec czy wloch , uderzony rdzy nie ma.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Mam w domu drugą mazdę. Ani pierwsza ani druga nie rdzewiała, nigdzie. Mój kuzyn ma mazdę. Także zero problemów. Moje mazdy to roczniki 2020 i 2022 a kuzyna 2021. Współczuję "właścicielowi 2 letniej bezwypadkowej mazdy 6". Który nie widzi rdzy ale wie, że ona jest.
    To fakt nie do podważenia: nie widzi, ale wie, że jest.
    Stelaże foteli sprawdzałem: nie ma rdzy. No bo tam też powinna być.
    Pierwsza mazda zrobiła do sprzedaży 122 tys km i była garażowana "pod chmurką".
    Obecna ma już 90 tys km i także stoi na dworze.
    I nie ma rdzy. Oh, sorry, ma, na pewno ma, tyle że jej nie widzę.
    Zależy gdzie tą rdzę sprawdzasz, jeżeli ktoś pisze, że gdy ją zobaczysz (w sensie przeciętny uzytkownik) to już za późno, bo który przeciętny uzytkownik zagląda pod samochód to ma sporo racji ? Przegląd zrobisz z bąbelkiem na poszyciu, z korozją kielichów zawieszenia czy konstrukcji nośnej podwozia już nie a od dołu zjada japończyków aż miło, kolega kupił mazdę 3 w salonie, dbał o nią, zajechał do konserwacji po gwarancji bo niektórzy sądzą, że konserwację robi się po gwarancji a nie profilaktycznie zanim zgnije, usłyszał, za późno, dlaczego pan od razu nie przyjechał.

  3. #83
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wszędzie coś się utlenia. My ludzie też.
    Kwestia tego na ile to istotne w danym produkcie w czasie jego użytkowania.
    W nowym dla kupującego na 3, 5 czy i 10 lat sądzę że nieistotne. Ba , wiem.
    U nas temat "rdzy" jest nośny bo początki motoryzacji kraju to były na włoskiej licencji produkty samochodopdobne bez corocznej konserwacji znikające . Poźniej sprowadzane zużyte z zachodu. Co najłatwiej sprawdzić w takim aucie - rdzę . A i ten grubość lakieru. Można zabłysnąć jako znafca motoryzacji.
    Choć fakt. Samemu mi szkoda że nie mogę poważnie 156 V6 jeździć, przerobić na trackadyowke , czy dzieciom dać bo strach że sie zlozy w pół na progu zwalniającym. Ale co do widoczności faktycznie -drzwi walniete kilka lat temu blachę widać, maska miejscami bez lakieru - rdzy zero . Tylko dziwnie woda się pojawiała ma wykładzinie po deszczu . No ale to jak należy po włosku - liczy się powierzchowność - tam gdzie nie widać choć istotne może se rdzewieć. Ale drzwi i maska boże broń bo a nuż ktoś zobaczy RDZE.

  4. #84
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Zależy gdzie tą rdzę sprawdzasz, jeżeli ktoś pisze, że gdy ją zobaczysz (w sensie przeciętny uzytkownik) to już za późno, bo który przeciętny uzytkownik zagląda pod samochód to ma sporo racji ?ł.
    Auto przed sprzedażą przeszło szczegółowy przegląd, również na podnośniku. Kupujący miał kuzyna w serwisie innej marki i podjechał "po godzinach". Za free przemaglowali całe auto. Zrobił to z powodu dużego przebiegu samochodu i stosunkowo wysokiej ceny, jaką postawiłem.
    I kupił to auto. Nie było śladu rdzy.

    Jeszcze stosunkowo niedawno Mazda faktycznie miała problem, i to duży, z korozją. To już zdecydowanie przeszłość ale mity się dalej klepie. To ta sama zasada, co "alfa jest awaryjna" i właściciele nie mówią sobie dzień dobry, bo rano widzieli się w warsztacie. I faktycznie tak było. Od dawna już tak nie jest ale mity się klepie.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 17-06-2023 o 18:24

  5. #85
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Auto przed sprzedażą przeszło szczegółowy przegląd, również na podnośniku. Kupujący miał kuzyna w serwisie innej marki i podjechał "po godzinach". Za free przemaglowali całe auto. Zrobił to z powodu dużego przebiegu samochodu i stosunkowo wysokiej ceny, jaką postawiłem.
    I kupił to auto. Nie było śladu rdzy.

    Jeszcze stosunkowo niedawno Mazda faktycznie miała problem, i to duży, z korozją. To już zdecydowanie przeszłość ale mity się dalej klepie. To ta sama zasada, co "alfa jest awaryjna" i właściciele nie mówią sobie dzień dobry, bo rano widzieli się w warsztacie. I faktycznie tak było. Od dawna już tak nie jest ale mity się klepie.
    Pisałem nie znam sie pierwsza aukcja nowe prawie auto po wypadku i na błotniku chyba ktoś pomalował specjalnie.
    https://www.iaai.com/VehicleDetail/36570640~US

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Mam w domu drugą mazdę. Ani pierwsza ani druga nie rdzewiała, nigdzie. Mój kuzyn ma mazdę. Także zero problemów. Moje mazdy to roczniki 2020 i 2022 a kuzyna 2021.
    Nie żartuj, chcesz nam przekazać że 3 letnia Mazda jeszcze nie jest zardzewiała? Jestem w szoku, po prostu nie mogę wyjść z podziwu nad kunsztem japońskich inżynierów! Chłopaki stanęli na wysokości zadania, zakasali rękawa i proszę. Poprawili na tyle jakość swoich produktów że nawet w 3 letnim (!) samochodzie ich marki nie ma nigdzie korozji...Nic dziwnego, że Mazda w naszym pociesznym kraju notuje tak dobre wyniki sprzedaży a Ty kupujesz kolejną Mazdę zamiast dalej jeździć tą samą
    Mam nadzieję, że wysłałeś do Japonii list z gratulacjami bo należy im się. Nawet nie garażowany, japoński samochód wytrzymał aż 3 lata bez oznak korozji! Czapki z głów...

  7. #87
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    wytrzymał aż 3 lata
    2022 to może być półroczna a nie 3-letnia :⁠-⁠).

  8. #88
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Pisałem nie znam sie pierwsza aukcja nowe prawie auto po wypadku i na błotniku chyba ktoś pomalował specjalnie.
    https://www.iaai.com/VehicleDetail/36570640~US
    Mareczku - to ewidentny spisek. "fotoszop" po to abyś to znalazł i wrzucił na forum - MAZDY NIE RDZWIEJO

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mareczku - to ewidentny spisek. "fotoszop" po to abyś to znalazł i wrzucił na forum - MAZDY NIE RDZWIEJO
    Każdy Polak teraz sie zna i najmądrzejszy ja nic nie wiem patrzę tylko na aukcje i ci co sprzedają tzw. handlarze uszkodzone mazdy i inne japonczyki sami pokazują ze nie są zabezpieczone. Ktoś ja chce to tez zeby brał z ciepłych stanów.

  10. #90
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    2022 to może być półroczna a nie 3-letnia :⁠-⁠).
    2020, pisałem o poprzednim egzemplarzu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mareczku - to ewidentny spisek. "fotoszop" po to abyś to znalazł i wrzucił na forum - MAZDY NIE RDZWIEJO
    Tak, mazdy rdzewieją. Bo pokazano obrazek czy dwa. Kumpeli zardzewiał błotnik mercedesa dwuletniego. I tak dalej. Mozna znaleźć dowolne filmy i zdjęcia do dowolnej praktycznie marki. Jak chcecie, klepcie dalej swoje pierdoły, dziwiąc się jednocześnie, czemu połowa swiata uważa, że alfy się psują.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mam nadzieję, że wysłałeś do Japonii list z gratulacjami bo należy im się. Nawet nie garażowany, japoński samochód wytrzymał aż 3 lata bez oznak korozji! Czapki z głów...
    Skup się raczej na radosnej promocji elektryków, w tamtym temacie przechodzisz samego siebie w ilości wypisywanych bredni.

Podobne wątki

  1. Lotna rdza
    Utworzone przez Driller w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 09:53
  2. Rdza
    Utworzone przez Krzysiek723 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 19:51
  3. Rdza na plastiku?!
    Utworzone przez Texas w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:13
  4. [156] RDZA RDZA RDZA RDZA
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:48
  5. rdza w alfach 156 !!!!
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory